Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 31.01.22] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 31.01.22]

Anna
Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 31.01.22]
  • Meta rejestruje znak towarowy w Brazylii
    Meta, dawniej Facebook, złożyła do brazylijskich władz wniosek o rejestrację znaku towarowego. Planuje projektować, rozwijać oraz dostarczać sprzęt i oprogramowanie dla różnych usług związanych z kryptowalutami.
  • Biała księga Bitcoina jest już dostępna w 40 językach
    Whitepaper Bitcoina opublikowany przez anonimowego Satoshiego Nakamoto jest tłumaczony na różne języki. W ten sposób członkowie społeczności chcą wyjaśnić większej ilości osób technologię stojącą za pierwotną kryptowalutą. Obecnie dokument ten można przeczytać już w 40 wersjach językowych. Najnowszym z nich jest nepalski.
  • Popyt na SHIB w Google spadł o ponad 90% w ciągu ostatnich 3 miesięcy
    Shiba Inu (SHIB) nie tylko przebiła wszystkie inne kryptowaluty pod względem wzrostu w mediach społecznościowych, ale była również najczęściej wyświetlaną kryptowalutą na CoinMarketCap.
  • Na Cardano działa już ponad 1000 smart kontraktów
    We wrześniu 2021 r. sieć Cardano (ADA) przeszła gruntowną aktualizację, która wprowadziła funkcjonalność smart kontraktów. Dzięki temu zwiększyła swoją skalowalność i szybkość.
  • Binance planuje ekspansję w Rosji
    Wiodąca na świecie platforma cyfrowych aktywów – Binance – rozważa rozszerzenie swoich usług na Rosję i sąsiadujące z nią kraje. Firma wierzy, że w tym obszarze istnieje wiele perspektyw dla nowych regulacji, które mogą pobudzić jej działalność.
  • Centrifuge wygrywa 9. slot parachain Polkadot
    Centrifuge właśnie wygrał aukcję o slot na parachainie Polkadot. Podobnie jak inne parachainy z drugiej grupy aukcji, ten projekt również wystartuje 11 marca.
  • Projekt ustawy w Arizonie chce uczynić Bitcoina legalnym środkiem płatniczym
    Senator z Arizony przedstawił projekt ustawy, której celem jest uczynienie Bitcoina legalnym środkiem płatniczym w tym stanie.
  • The Sandbox nawiązuje współpracę z Warnerem w celu stworzenia muzycznego metaverse
    The Sandbox ma zamiar stworzyć wirtualny świat o tematyce muzycznej w ramach nowego partnerstwa z Warner Music Group (WMG). W ogłoszeniu z 27 stycznia, zespół stwierdził, że jest to pierwszy raz, kiedy Warner zapuszcza się w sferę NFT i Metaverse.
  • Fidelity złożył wniosek do SEC o uruchomienie Metaverse ETF
    Duży menedżer aktywów – Fidelity Investments – złożył w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd wniosek o utworzenie dwóch ETFów. Produkty te będą śledzić firmy związane z sektorem metaverse.
  • Nowa propozycja SEC może być katastrofalna dla DEXów
    Nowa propozycja amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd chce rozszerzyć definicję giełdy papierów wartościowych. W ten sposób SEC może starać się stworzyć podstawy do regulacji zdecentralizowanych giełd kryptowalut.
  • Coinbase uzupełnia skład zarządu o CEO platformy Shopify
    Coinbase ogłosił w poniedziałek, że Tobias Lütke, który kieruje gigantem e-commerce Shopify, dołączy do jego zarządu.
  • Vitalik Buterin odzyska 100 mln USD w darowanych tokenach SHIB
    Kiedy twórcy popularnego memicznego tokena Shiba Inu (SHIB) w maju 2021 roku wysłali połowę podaży do Vitalika Buterina, założyciel Ethereum zrobił coś nieoczekiwanego: przekazał około 1 mld USD indyjskiemu funduszowi pomocy COVID-19 CryptoRelief, a resztę „spalił”.
  • BitMEX publikuje litepaper w przeddzień uruchomienia tokena BMEX
    Giełda kryptowalutowa BitMEX opublikowała dziś litepaper dla swojego natywnego tokena o nazwie BMEX, którego premiera odbędzie się już jutro.
  • Wraca zasada niehostowanych portfeli
    Propozycja kontrowersyjnej zasady, która wymuszałaby stosowanie procedury – poznaj swojego klienta (KYC) na niehostowanych lub samodzielnie hostowanych portfelach kryptowalutowych, może być ponownie rozważana przez rząd federalny USA.
Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 31.01.22]



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.