Zgłoś SCAM | CrypS.

Zgłoś SCAM

Zostałeś oszukany? Zetknąłeś się z podejrzaną giełdą, inwestycją, brokerem lub inną firmą? Napisz nam o tym!

Zweryfikujemy Twoje zgłoszenie i dodamy ostrzeżenie do naszego portalu, by ostrzec innych. Jeśli dodatkowo posiadasz adres podejrzanego portfela kryptowalut, który jest wykorzystywany przez oszustów, zgłoś go za pomocą poniższego formularza bezpośrednio do sieci AMLT Network, przeciwdziałającej praniu brudnych pieniędzy.

Bitcoin i blockchain to nie oszustwo, to tylko technologie, które ludzie mogą wykorzystywać w iróżny sposób. Niestety wielu internetowych oszustów upodobało je sobie z racji na dużą popularność tych słów w sieci. Jeśli dotarł do Ciebie jakiekolwiek spam dot. bitcoin lub blockchain, najlepiej od razu usuń takie wiadomości. Nie wierz, że ktoś zarobi za Ciebie duże pieniądze lub odda je za darmo.

Jeśli wolisz skontaktować się z nami za pomocą maila, pisz na zglosSCAM@protonmail.com

Możesz również zgłosić podejrzane adresy kryptowalutowe na stronach:

 • scam-alert.io – portal umożliwiający zgłoszenie adresu portfela wykorzystywanego przez oszustów oraz sprawdzenie adresu pod tym kątem, został stworzony przez twórcę Whale Alert
 • bitcoinabuse.com – publiczna baza adresów BTC wykorzystywanych przez SCAM’y, hakerów i przestępców

Zgłoś SCAM - Formularz

Zgłoś podejrzany portfel kryptowalut


Twoje kryptowaluty zostały skradzione, a Ty znasz portfel, na który zostały przelane? A może zostałeś oszukany i dobrowolnie przelałeś kryptowaluty na portfel oszustów? Niezależnie od metody oszustwa, zgłoś podejrzany portfel za pomocą poniższego formularza. Zostanie przesłany do sieci AMLT Network, dzięki czemu łatwiej będzie można namierzyć skradzione środki.

Możesz również zgłaszać neutralne lub zaufane adresy portfeli. Pamiętaj, że zgłaszając adres wspierasz gospodarkę opartą o blockchain, zmniejszając tym samym ryzyko przyszłych oszustw.

Jak zgłosić portfel?

 1. Wpisz adres portfela w polu „Provide address”. Narzędzie obsługuje wyłącznie portfele BTC, ETH, DASH, NEO oraz LTC.
 2. Wybierz typ adresu:
  High Risk (podejrzane portfele, wykorzystywane np. przez oszustów);
  Neutral (portfele neutralne);
  Recommended (zaufane portfele, np. partnerzy biznesowi czy znane instytucje).
 3. Jeśli wybrałeś oznaczenie High Risk lub Neutral, wybierz flagi, które najlepiej opisują charakter przewinień związanych z danym adresem. Możesz wybrać jedną lub więcej flag. Ich znaczenie opisaliśmy pod formularzem.
 4. Dostarcz dowód, czyli wskaż adres strony, gdzie jest wykorzystywany dany adres portfela lub załącz inne dokumenty potwierdzające oszustwo.
Znaczenie „flag”:

 • Scam – oszustwo polegające najczęściej na podszywaniu się pod legalnie działającą firmę, oferującą np. atrakcyjne inwestycje. W efekcie jednak środki powierzone takiej firmie zostają skradzione i często upłynnione np. za pomocą kryptowalut.
 • Hack – kradzież kryptowalut w wyniku włamu hakerskiego.
 • Mixer – czyli witryna (narzędzie) służąca do „miksowania” kryptowalut pochodzących z nielegalnego źródła z legalnymi kryptowalutami. W jego wyniku nielegalne środki stają się trudne do namierzenia.
 • ID theft – przestępstwa związane z kradzieżą tożsamości. Np. wykorzystanie czyjegoś dowodu do zaciągnięcia pożyczki lub włamania się na konto bankowe.
 • Illegal activity – portfel związany z działalnością przestępczą.
 • Blackmail – adres wykorzystywane przez szantażystów.
 • Other – inny powód.

Czym jest i jak działa AMLT Network?

AMLT Network to część platformy Coinfirm AML, należącej do firmy Coinfirm specjalizującej się w przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy na największych giełdach kryptowalut na świecie. Dzięki powyższemu formularzowi internauci mogą zgłaszać podejrzane adresy portfeli związanych z przestępstwami internetowymi, takimi jak scamy, włamania hakerskie czy wykradanie danych. Wszystkie zgłoszone adresy są weryfikowane przez pracowników Coinfirm, a następnie dodawane do AML Platform, czyli ekosystemu, z którego korzystają np. giełdy kryptowalut. W wyniku tego uczestnicy systemu mogą zablokować podejrzanych użytkowników oraz środki zgromadzone na ich kontach. Uniemożliwia to m.in. wymianę skradzionych środków na giełdach.