Obrót 24h
$ -
Obrót 30 dni
$ -
Liczba coinów
-
Gemini to amerykańska giełda kryptograficzna, którą reguluje Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork (NYSDFS) oraz NY Banking Law. Została uruchomiona w październiku 2015 r. przez braci Camerona i Tylera Winklevossów, którzy wykorzystali w ten sposób część z 65 mln USD wygranych w sprawie wytoczonej przeciwko Markowi Zuckerbergowi.
Platforma cieszy się reputacją cenionej i niezawodnej giełdy kryptowalut, która dąży do pełnej zgodności z przepisami obowiązującymi w USA. Przez wielu inwestorów platforma traktowana jest jako pomost między bardziej tradycyjnymi rynkami finansowymi a nowoczesnym ekosystemem kryptowalutowym.
W ciągu zaledwie dwóch lat od swojego powstania Gemini znalazła się na liście 20 giełd kryptowalut z najwyższym wolumenem obrotu bitcoina na świecie. Platforma obsługuje BTC, ETH, BCH, LTC, ZEC i jedną walutę FIAT, czyli USD. Co ciekawe, giełda posiada własnego stablecoina, Gemini Dollar (GUSD), opartego na dolarze amerykańskim.
Podczas rejestracji konta w serwisie, użytkownik jest zobowiązany do podania swojego imienia, nazwiska, adresu e-mail, adresu zamieszkania, a także do przesłania kopii dokumentu tożsamości.
Większość cyfrowych aktywów giełdy znajduje się na zimnych portfelach, zaś zasoby online hostowane są za pośrednictwem Amazon Web Services. Sama usługa Amazon Web domyślnie wykorzystuje uwierzytelnianie wieloczynnikowe, wielopoziomowe kontrole dostępu, a także dedykowane sprzętowe moduły bezpieczeństwa.
W biurach giełdy nie znajduje się nic wartościowego, w tym klucze prywatne, które przechowywane są w strzeżonych, sekretnych miejscach. Pracownicy podlegają ścisłej kontroli, a ich przeszłość kredytowa i kryminalna jest dokładnie prześwietlana na etapie rekrutacji. Potwierdzeniem na przestrzeganie przez giełdę najlepszych standardów bezpieczeństwa, jest przejście przez nią audytu SOC 2, przeprowadzanego przez niezależnych ekspertów.
Dolary użytkowników są ubezpieczone przez Federalną Korporację Gwarantowania Depozytów (FDIC) oraz fundusze znajdujące się w Banku Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku. Ponadto Gemini utworzyło firmę ubezpieczeniową Nakamoto, która gwarantuje bezpieczeństwo środków zdeponowanych na zimnych portfelach, na kwotę 200 mln USD. Ubezpieczone są także gorące portfele, jednak szczegóły dotyczące tej umowy nie są upublicznione. Wszystkie środki klientów są oddzielone od kont biznesowych i operacyjnych. Giełda prowadzi program bug bounty.
Gemini nigdy nie padło ofiarą ataku hakerskiego i ma opinię solidnie chronionej. Dostęp do konta użytkownika oraz transakcje są uwierzytelniane dwuskładnikowo. Połączenie z systemem jest szyfrowane za pomocą protokołu HTTPS. Gemini posiada system wykrywający podejrzane transakcje. Dodatkowo operacje potwierdzają osobiście pracownicy giełdy. Stosowane są tokeny oraz klucze sprzętowe.
Założenie konta na Gemini oraz dokonywanie wpłat w serwisie jest darmowe. Giełda stosuje politykę poboru niskich opłat. Użytkownicy 10 razy w ciągu miesiąca mogą za darmo podejmować pieniądze ze swojego konta. Opłaty są naliczane dopiero po przekroczeniu bezpłatnego limitu i dla bitcoina wynoszą 0,002 BTC.
Wielkość opłat handlowych na Gemini zależy od 30-dniowego wolumenu obrotu oraz od pozycji zajmowanej przez użytkownika na rynku (maker lub taker). Jeżeli obracamy miesięcznie środkami nieprzekraczającymi kwoty 25 000 USD, opłaty wynoszą za każdym razem 0,75%. W wyższych przedziałach prowizja zmniejsza się, aż do poziomu 0,1% dla takera z 15 mln USD miesięcznego wolumenu.
Zespół wsparcia klienta zwięźle i jasno wyjaśnia sposób naliczania opłat handlowych za pomocą przykładów znajdujących się pod podanym linkiem: https://gemini.com/trading-fee-schedule/#overview.
Klienci Gemini mogą wpłacać i wypłacać pieniądze za pośrednictwem przelewu kryptowalutowego (z użyciem zewnętrznego portfela) oraz przelewu bankowego – tradycyjnego i elektronicznego.
Sma giełda całkiem spoko ale sama rejestracja i papierologia z tym związana przeraża 🙂 Zrezygnowałem w trakcie…
Poniżej przedstawiamy stosowany przez nas sposób oceny. Maksymalna możliwa do zdobycia liczba punktów to 16.
Przedziały ocen ratingowych: 1 – 4 = D | 5 – 8 = C | 9 – 12 = B | 13 -16 = A.
Rejestr incydentów (od -4 punktów do 0)
Zabezpieczenia techniczne (od 0 do 7 punktów)
Zabezpieczenia organizacyjne (od 0 do 7 punktów)
Jurysdykcja – otoczenie prawne (- 1 / 0 / 1)
Czas działania na rynku (0 lub 1)
Poniżej przedstawiamy stosowany przez nas sposób oceny. Maksymalna możliwa do zdobycia liczba punktów to 16.
Przedziały ocen ratingowych: 1 – 4 = D | 5 – 8 = C | 9 – 12 = B | 13 -16 = A.
Rejestr incydentów (od -4 punktów do 0)
Zabezpieczenia techniczne (od 0 do 7 punktów)
Zabezpieczenia organizacyjne (od 0 do 7 punktów)
Jurysdykcja – otoczenie prawne (- 1 / 0 / 1)
Czas działania na rynku (0 lub 1)
Aktualnie brak postów.