Coinbase uzupełnia skład zarządu o CEO platformy Shopify | Wiadomości | CrypS.

Coinbase uzupełnia skład zarządu o CEO platformy Shopify

Zerelik Maciej
Coinbase bez IPO wchodzi na giełdę

Coinbase ogłosił w poniedziałek, że Tobias Lütke, który kieruje gigantem e-commerce Shopify, dołączy do jego zarządu.

We wpisie na blogu, dyrektor generalny Coinbase Brian Armstrong podkreślił wczesne wsparcie Lütke dla kryptowalut i zasugerował, że Shopify może odegrać kluczową strategiczną rolę w przyszłości cyfrowych aktywów. Armstrong napisał:

Shopify siedzi na styku trzech ważnych obszarów, które kryptowaluta stara się zrewolucjonizować: Finanse i płatności, aplikacje internetowe i sam internet.

Nakładanie się Shopify i Coinbase nie jest niczym nowym. Ta ostatnia od dawna wykorzystuje Coinbase Commerce do oferowania opcji płatności kryptowalutowych milionom sprzedawców, wśród których są tacy giganci jak Pepsi i Tesla.

Nominacja Lütke do zarządu Coinbase rodzi możliwość, iż firma, która niedawno ogłosiła, że będzie akceptować Mastercard dla płatności NFT, może rozważać kolejne kryptowalutowe inicjatywy. Armstrong dodał:

Z jego wskazówkami, mamy nadzieję odblokować potencjał kryptowalut w celu zwiększenia wolności gospodarczej w taki sam sposób, w jaki Shopify zdemokratyzowało handel online.

Osoba zbliżona do Coinbase zasugerowała jednak, że nominacja Lütke do zarządu nastąpiła w dużej mierze ze względu na dobre stosunki, jakie posiada on z Armstrongiem, a także dlatego, że obaj CEO mają podobne poglądy na kwestię utrzymywania polityki z dala od operacji swoich firm.

Jeśli chodzi o Lütke, powiedział on, że Coinbase i Shopify mają podobną wizję korzyści płynących z decentralizacji, która jest podstawowym założeniem branży kryptowalut.

Koncepcje zdecentralizowanych finansów i przedsiębiorczości stanowią przykład obietnicy Web3, gdzie możliwości istnieją dla wielu, a nie dla niewielu.

Coinbase bez IPO wchodzi na giełdę
reklama
reklama