BNB | Kurs - Cena, Wykres, Przelicznik, Kupno, Informacje | CrypS.

BNB

#4 BNB
$590.61 0.79%
All Time High (ATH)
$720.67
06.06.2024
Market Cap
$87.15 B 0.79%
Rank 4 / 3,712
Wolumen (24h)
$1.38 B 0.79%
815 BTC
Podaż obiegowa
147565974.63
Max ∞

Wykres BNB - Kurs BNB

Przelicznik BNB

BNB
BNB
USA
USD
Polska
PLN

BNB - FAQ

Co to jest BNB?

Kiedy powstał BNB?

Na jakiej technologii opiera się BNB?

Jak mogę zdobyć BNB?

Do czego mogę używać BNB?

Czy wartość BNB wzrasta?

Czy mogę wydobywać BNB?

Kryptowaluta BNB - Informacje

BNB, czyli Binance Coin, to kryptowaluta wprowadzona przez Binance, jedną z największych giełd kryptowalutowych na świecie. BNB służy nie tylko jako środek płatniczy na platformie Binance, ale także jako narzędzie umożliwiające korzystanie z wielu usług i aplikacji wykraczających poza ekosystem giełdy.

Co to jest BNB?

BNB to kryptowaluta, która zasilają ekosystem BNB Chain. Jest to natywna moneta BNB Beacon Chain i BNB Smart Chain. Od momentu swojego wprowadzenia na rynek w 2017 roku, BNB ewoluował z poziomu monety ułatwiającej transakcje na giełdzie Binance, do narzędzia o szerszym zastosowaniu, zarówno online, jak i w sklepach stacjonarnych.

Kluczowe informacje:

 • BNB służy do płacenia za transakcje na platformie Binance z obniżonymi opłatami.
 • BNB jest wykorzystywany do płatności za transakcje na Binance DEX (Decentralized Exchange).
 • Można go używać do płacenia za transakcje na BNB Beacon Chain i BNB Smart Chain.
 • BNB służy do zakupów towarów i usług zarówno online, jak i w sklepach stacjonarnych (np. przy użyciu Binance Card lub Binance Pay).
 • BNB jest używany do rezerwowania hoteli, lotów i więcej na Travala.com.
 • BNB pełni funkcję utility tokena w ekosystemie BNB Chain (np. w grach i DApps).
 • Umożliwia uczestnictwo w sprzedaży tokenów na Binance Launchpad.
 • Można go przekazać na cele charytatywne na Binance Charity.
 • Służy do dostarczania płynności na Binance Liquid Swap.

Jak powstał BNB?

BNB został wprowadzony za pomocą Initial Coin Offering (ICO) odbywającego się od 26 czerwca do 3 lipca 2017 roku – 11 dni przed otwarciem giełdy Binance na handel. Cena wywoławcza wynosiła 1 ETH za 2 700 BNB lub 1 BTC za 20 000 BNB.

Początkowo BNB został wyemitowany jako token ERC-20, działający w sieci Ethereum, z całkowitą podażą 200 milionów monet. 100 milionów BNB zostało zaoferowanych w ICO, ale obecna całkowita podaż jest mniejsza ze względu na okresowe operacje spalania i mechanizm spalania w czasie rzeczywistym.

Chociaż początkowo opierał się na sieci Ethereum, tokeny ERC-20 BNB zostały później zamienione na BEP-2 BNB w stosunku 1:1. BEP-2 BNB to natywna moneta Binance Chain, a uruchomienie mainnetu zostało ogłoszone 18 kwietnia 2019 roku.

W wrześniu 2020 roku Binance uruchomił BNB Smart Chain, sieć blockchain działającą równolegle z BNB Beacon Chain. To oznacza, że teraz można znaleźć BNB w trzech różnych formach:

 • BNB BEP-2 na BNB Beacon Chain (dawniej Binance Chain).
 • BNB BEP-20 na BNB Smart Chain (dawniej Binance Smart Chain).
 • BNB ERC-20 na sieci Ethereum.

Do czego służy BNB?

BNB ma wiele zastosowań zarówno w ekosystemie BNB Chain, jak i poza nim. Możesz używać BNB do opłacania podróży, zakupu wirtualnych prezentów i wiele więcej. Ponadto BNB pozwala na obniżenie prowizji za transakcje na giełdzie Binance.

Skąd mogę zdobyć BNB?

Większość zakupów BNB odbywa się na rynku wtórnym. Oznacza to, że możesz kupować i sprzedawać BNB na Binance.com i na innych platformach kryptowalutowych.

BNB Giełdy - gdzie kupić

# Źródło Zakup

BNB - Opinie i prognozy

Aktualna ocena
0
Dodaj ocenę
Dodaj swoją opinię

Newsy i Artykuły

BNB $590.61 0.79%

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.