Centrifuge wygrywa 9. slot parachain Polkadot | Wiadomości | CrypS.

Centrifuge wygrywa 9. slot parachain Polkadot

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
polkadot parachainy

Centrifuge właśnie wygrał aukcję o slot na parachainie Polkadot. Podobnie jak inne parachainy z drugiej grupy aukcji, ten projekt również wystartuje 11 marca.

Protokół ogłosił swoje zwycięstwo w aukcji w czwartkowym wpisie na blogu. Zespół twierdzi, że “wszystkie systemy są gotowe” do wprowadzenia jego funkcjonalności do sieci Polkadot.

Centrifuge jest używany do łączenia rzeczywistych aktywów ze zdecentralizowanymi finansami. Ma to pozwolić użytkownikom na finansowanie nieruchomości i zarabianie na tantiemach bez użycia między innymi pośredników i banków.

Tymczasem “parachain” to blockchain, który działa równolegle do centralnego łańcucha Polkadot, ale ze strukturą danych specyficzną dla danej aplikacji. Są one zaprojektowane w celu osiągnięcia skalowalności i dodatkowej funkcjonalności ekosystemu Polkadot.

Pierwsze uruchomienie parachaina będzie podobno “pustą skorupą”, aby potwierdzić jego stabilność. Oznacza to, że będzie produkować bloki, ale bez żadnej funkcjonalności łańcucha, ani żadnej koncepcji zarządzania, sald, stakingu, czy kont użytkowników.

Następnie, obecny łańcuch Centrifuge przejdzie hard fork, przekształcając się z samodzielnego łańcucha w 9. parachain Polkadot. Po uruchomieniu, Tinlake – protokół Defi i rynek dla rzeczywistych puli aktywów – będzie działał również na łańcuchu, łącząc płynność zarówno z ekosystemu Polkadot, jak i Ethereum. Lucas Vogelsang – CEO i współzałożyciel w Centrifuge powiedział:

Nie możemy się doczekać, aby uruchomić Centrifuge jako parachain i zacząć przynosić RWA do Polkadot. Nie byłoby to możliwe bez niesamowitego wsparcia ze strony naszej społeczności!

Centrifuge (CFG) jest obecnie notowany na poziomie 0,64 USD, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi ponad 100 milionów dolarów.

polkadot parachainyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.