Whitepaper | Słownik | CrypS.

Whitepaper

Whitepaper (biała księga) – to dokument wykonany przez startup, instytucję lub organizację, którego celem jest zapoznanie ludzi z projektem i podanie przykładów wykorzystania jego produktu lub usługi.

Czym dokładnie jest whitepaper?

Whitepaper to dokument wykonany przez instytucję lub organizację, zawierający analizę danego produktu, usługi, technologii lub programu. To nie jest tylko kwestia blockchain lub kryptowalut. Dokumenty te mają znacznie dłuższą historię i są stosowane w różnych obszarach technologicznych i biznesowych. W obszarze technologii blockchain i kryptowalut – whitepaper – to zarys całościowy projektu, jak ma funkcjonować, kim są twórcy, jaki wpływ będzie. W obszarze kryptowalut pierwszy był napisany przez Satoshiego Nakamoto whitepaper Bitcoina – Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System.

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.