Avalanche [AVAX] | Kurs - Cena, Wykres, Przelicznik, Kupno, Informacje | CrypS.

Avalanche

#13 AVAX
$25.62 -6.74%
All Time High (ATH)
$146.22
21.11.2021
Market Cap
$10.09 B -6.74%
Rank 13 / 3,712
Wolumen (24h)
$566.91 M -6.74%
14,525 BTC
Podaż obiegowa
393737580.8
Max 715748719

Wykres Avalanche - Kurs AVAX

Przelicznik AVAX

AVAX
Avalanche [AVAX]
USA
USD
Polska
PLN

Avalanche - FAQ

Czym jest Avalanche (AVAX)?

Jak działa Avalanche?

Co to jest token AVAX i do czego służy?

Dlaczego warto używać AVAX?

Jakie są główne zalety i wady Avalanche?

Czy Avalanche to projekt typu open-source?

Gdzie mogę kupić tokeny AVAX?

Kryptowaluta Avalanche - Informacje

Czym jest Avalanche (AVAX)?

Avalanche to innowacyjna platforma blockchain, która aspiruje do rozwiązania tzw. trylemma blockchain, czyli zbalansowania skali działania, bezpieczeństwa oraz decentralizacji. Zbudowana na unikalnym mechanizmie Proof of Stake (PoS), Avalanche, podobnie jak Ethereum, obsługuje smart kontrakty, umożliwiając działanie zdecentralizowanych aplikacji (dApps) w swojej sieci.

Dzięki korzystaniu z języka Solidity, takiego samego jak w Ethereum, Avalanche stawia na interoperacyjność blockchain, integrując szereg ekosystemów finansów zdecentralizowanych (DeFi), w tym renomowane projekty takie jak Aave i Curve.

Kluczowe informacje:

  • Avalanche to platforma blockchain z natywną walutą AVAX.
  • Jest to rywal Ethereum, który priorytetowo traktuje skalowalność i szybkość przetwarzania transakcji.
  • AVAX służy do zabezpieczenia sieci Avalanche i opłacania transakcji w całej sieci.
  • Opłaty transakcyjne i tempo tworzenia monety AVAX są określane za pomocą modelu zarządzania.
  • Blockchain Avalanche może przetwarzać do 4500 transakcji na sekundę.
  • Avalanche jest projektem typu open-source, co oznacza, że każdy może przeglądać i przyczyniać się do kodu platformy.

Token AVAX

AVAX to natywny token platformy Avalanche, który jest używany do zasilania transakcji w jej ekosystemie. Służy do dystrybucji nagród systemowych, uczestnictwa w zarządzaniu i ułatwiania transakcji w sieci poprzez opłaty.

Jak działa Avalanche?

Avalanche to złożona platforma, której kluczowe aspekty odróżniają ją od innych projektów blockchain: jej mechanizm konsensusu, wykorzystanie podsieci i stosowanie wielu wbudowanych blockchainów.

Mechanizm konsensusu Avalanche

Sieć blockchain, aby zweryfikować transakcje i zachować bezpieczeństwo, musi zastosować protokół umożliwiający jej węzłom osiągnięcie porozumienia. Mechanizm konsensusu Avalanche to innowacyjna metoda budująca na fundamencie PoS. Kiedy użytkownik inicjuje transakcję, jest ona odbierana przez węzeł walidatora, który losowo próbkuje niewielki zestaw innych walidatorów w celu sprawdzenia zgody. Walidatorzy powtarzają tę procedurę wielokrotnie, “gawędząc” ze sobą, aby ostatecznie osiągnąć konsensus.

Podsieci

Użytkownicy Avalanche mogą uruchamiać specjalizowane łańcuchy, które mogą działać według własnych zestawów zasad. System ten jest porównywalny z innymi rozwiązaniami skalowania blockchain, takimi jak parachains Polkadot i shards Ethereum 2.0.

Wbudowane blockchiany

Avalanche jest zbudowane z wykorzystaniem trzech różnych blockchainów, które służą do adresowania ograniczeń trylemma blockchain. Aktywa cyfrowe mogą być przenoszone między tymi łańcuchami, aby realizować różne funkcje w ekosystemie.

Avalanche Giełdy - gdzie kupić

Avalanche - Opinie i prognozy

Aktualna ocena
0
Dodaj ocenę
Dodaj swoją opinię

Newsy i Artykuły

AVAX $25.62 -6.74%

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.