Chainlink [LINK] | Kurs - Cena, Wykres, Przelicznik, Kupno, Informacje | CrypS.

Chainlink

#15 LINK
$12.60 -7.94%
All Time High (ATH)
$52.88
10.05.2021
Market Cap
$7.66 B -7.94%
Rank 15 / 3,712
Wolumen (24h)
$298.61 M -7.94%
3,764 BTC
Podaż obiegowa
608099970.45
Max ∞

Wykres Chainlink - Kurs LINK

Przelicznik LINK

LINK
Chainlink [LINK]
USA
USD
Polska
PLN

Chainlink - FAQ

Co to jest Chainlink (LINK)?

Jak działa Chainlink?

Jak mogę używać LINK?

Jak mogę zdobyć tokeny LINK?

Czy Chainlink współpracuje z innymi blockchainami?

Kryptowaluta Chainlink - Informacje

Czym jest Chainlink [LINK]?

Chainlink (LINK) to unikalna platforma technologiczna i kryptowaluta, która umożliwia korporacjom niezwiązanym z blockchainem bezpieczne łączenie się z platformami blockchain. Funkcjonuje jako tzw. “middleware”, łączące inteligentne kontrakty oparte na blockchainie z danymi zewnętrznymi, jak wyniki meczów baseballowych czy ceny akcji. Waluta LINK służy do płacenia operatorom sieci Chainlink i zabezpiecza umowy inteligentnych kontraktów sieci.

Chainlink jest znany jako zdecentralizowana sieć oracle (ang. wyrocznia) lub warstwa abstrakcji blockchain. Chainlink wykorzystuje technologię blockchain do bezpiecznego umożliwienia obliczeń wewnątrz i poza łańcuchem, wspierając to, co nazywa hybrydowymi inteligentnymi kontraktami. Przedsiębiorstwa korzystające z Chainlink mogą uzyskać dostęp do każdej głównej sieci blockchain, w tym Ethereum i Solana.

Kluczowe informacje o Chainlink

Sieć blockchain Chainlink może wspierać bezpieczne udostępnianie danych wejściowych, wyjściowych i obliczeń. Niektóre funkcje Chainlink obejmują:

  • Wsparcie dla zdecentralizowanych kanałów danych: Dane z wielu źródeł mogą być bezpiecznie zbierane i przetwarzane dla hybrydowych inteligentnych kontraktów.
  • Dostarczanie wiarygodnych źródeł losowości: Aplikacje takie jak gry, które wymagają kryptograficznie zabezpieczonej losowości, mogą korzystać z Chainlink.
  • Umożliwianie automatyzacji: Inteligentne kontrakty Chainlink mogą automatyzować kluczowe funkcje i zadania sterowane zdarzeniami dla przedsiębiorstw.
  • Wsparcie dla interoperacyjności między blockchainami: Chainlink może łączyć platformy blockchain, wspierając wymianę wiadomości, tokenów i konkretnych działań.

Jak działa Chainlink?

Chainlink to sieć oracle oparta na blockchainie, która została uruchomiona w 2017 roku. Orakle to podmioty, które łączą blockchainy z systemami zewnętrznymi, umożliwiając inteligentnym kontraktom wykonanie na podstawie danych wejściowych i wyjściowych pochodzących z blockchain. Chociaż tradycyjne orakle są scentralizowane, Chainlink decentralizuje proces przesyłania danych na blockchainy i poza nimi za pomocą “hybrydowych inteligentnych kontraktów”. Tokeny LINK są używane do nagradzania operatorów sieci Chainlink za pobieranie danych z kanałów poza łańcuchem, formatowanie danych w dostępne formaty i wykonywanie obliczeń poza łańcuchem.

Jakie są cele Chainlink?

Celem Chainlink jest ciągły rozwój poprzez rozszerzanie wsparcia dla środowisk blockchain i ułatwianie nowych zastosowań dla hybrydowych inteligentnych kontraktów. Ponieważ znaczne ilości danych i zapisów nie są jeszcze przechowywane w blockchainach, Chainlink może mieć niezliczone możliwości połączenia sieci blockchain z informacjami poza łańcuchem.

Co mogę kupić za LINK?

Kryptowaluta LINK jest używana do motywowania operatorów węzłów Chainlink, a nie jest przeznaczona do codziennych zakupów. Uczestnicy sieci, którzy mają za zadanie bezpieczne przesyłanie danych do i z blockchainów, są płaceni w LINK. Można ją wymienić na praktycznie każdej giełdzie kryptowalut na inne kryptowaluty lub waluty FIAT.

Dlaczego Chainlink jest popularny?

Zdecentralizowany oracle Chainlink może łączyć wiele rodzajów danych z różnymi blockchainami, tworząc wiele potencjalnych zastosowań dla Chainlink. Chainlink może pomóc w integracji technologii blockchain z wieloma branżami i funkcjami biznesowymi. Chainlink nie jest produktem Oracle Corp., firmy specjalizującej się w zarządzaniu bazami danych. Chainlink nazywa siebie zdecentralizowaną siecią oracle, a “oracle” to szeroko rozumiane grupy pośredników łączących blockchainy z systemami informacyjnymi poza łańcuchem.

Chainlink Giełdy - gdzie kupić

Chainlink - Opinie i prognozy

Aktualna ocena
0
Dodaj ocenę
Dodaj swoją opinię

Newsy i Artykuły

LINK $12.60 -7.94%

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.