BitMEX publikuje litepaper w przeddzień uruchomienia tokena BMEX | Wiadomości | CrypS.

BitMEX publikuje litepaper w przeddzień uruchomienia tokena BMEX

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
BitMEX gielda kryptowalut

Giełda kryptowalutowa BitMEX opublikowała dziś litepaper dla swojego natywnego tokena o nazwie BMEX, którego premiera odbędzie się już jutro.

Airdrop BMEX rozpocznie się 1 lutego, a promocja powitalna oferuje zarówno nowym, jak i istniejącym zweryfikowanym klientom szansę na otrzymanie tokena poprzez subskrypcję BitMEX EARN, produktu platformy do pasywnego zarabiania.

Inne sposoby na odebranie tokena BMEX to aktywność handlowa i zapraszanie innych użytkowników. Jest to jednak ograniczona możliwość, ponieważ 1. faza airdropu tokena potrwa tylko od teraz do początku drugiego kwartału 2022 roku.

Od 1 lutego użytkownicy mogą również stakować BMEX. Handel spot wystartuje dopiero na początku drugiego kwartału.

BitMEX po raz pierwszy ogłosił uruchomienie BMEX w grudniu ubiegłego roku. Teraz dołącza do kilku innych giełd kryptowalutowych, które oferują natywne tokeny, w tym Binance, FTX i Crypto.com.

Według BitMEX, token BMEX będzie stanowił rdzeń ekosystemu BitMEX, a posiadacze BMEX mogą cieszyć się wieloma korzyściami.

Tokenomia BMEX

BMEX – oparty na Ethereum token ERC-20 – będzie miał maksymalną podaż 450 milionów sztuk. Zgodnie z litepaperem, zostaną one uwolnione w ciągu pięciu lat.

5% tokenów jest zarezerwowanych na przyszłe airdropy, 20% na zapewnienie płynności, 20% na zachęty dla pracowników BitMEX i nagrody za wydajność, 30% na marketing i nagrody partnerskie, a 25% jako długoterminowa rezerwa. Według giełdy, użytkownicy BitMEX nie będą mogli wypłacać tokena podczas Fazy 1.

Jeśli chodzi o korzyści, posiadacze BMEX będą uprawnieni do zniżek w opłatach handlowych i preferencyjnych stawek na instrumentach pochodnych BitMEX oraz giełdzie spot.

Ponadto, token będzie przyznawał zwiększone nagrody za staking na BitMEX EARN, wczesny dostęp do nowych produktów, a także udział w Initial Exchange Offerings (IEO).

BitMEX gielda kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.