BitMEX publikuje litepaper w przeddzień uruchomienia tokena BMEX | Wiadomości | CrypS.

BitMEX publikuje litepaper w przeddzień uruchomienia tokena BMEX

Zerelik Maciej
BitMEX gielda kryptowalut

Giełda kryptowalutowa BitMEX opublikowała dziś litepaper dla swojego natywnego tokena o nazwie BMEX, którego premiera odbędzie się już jutro.

Airdrop BMEX rozpocznie się 1 lutego, a promocja powitalna oferuje zarówno nowym, jak i istniejącym zweryfikowanym klientom szansę na otrzymanie tokena poprzez subskrypcję BitMEX EARN, produktu platformy do pasywnego zarabiania.

Inne sposoby na odebranie tokena BMEX to aktywność handlowa i zapraszanie innych użytkowników. Jest to jednak ograniczona możliwość, ponieważ 1. faza airdropu tokena potrwa tylko od teraz do początku drugiego kwartału 2022 roku.

Od 1 lutego użytkownicy mogą również stakować BMEX. Handel spot wystartuje dopiero na początku drugiego kwartału.

BitMEX po raz pierwszy ogłosił uruchomienie BMEX w grudniu ubiegłego roku. Teraz dołącza do kilku innych giełd kryptowalutowych, które oferują natywne tokeny, w tym Binance, FTX i Crypto.com.

Według BitMEX, token BMEX będzie stanowił rdzeń ekosystemu BitMEX, a posiadacze BMEX mogą cieszyć się wieloma korzyściami.

Tokenomia BMEX

BMEX – oparty na Ethereum token ERC-20 – będzie miał maksymalną podaż 450 milionów sztuk. Zgodnie z litepaperem, zostaną one uwolnione w ciągu pięciu lat.

5% tokenów jest zarezerwowanych na przyszłe airdropy, 20% na zapewnienie płynności, 20% na zachęty dla pracowników BitMEX i nagrody za wydajność, 30% na marketing i nagrody partnerskie, a 25% jako długoterminowa rezerwa. Według giełdy, użytkownicy BitMEX nie będą mogli wypłacać tokena podczas Fazy 1.

Jeśli chodzi o korzyści, posiadacze BMEX będą uprawnieni do zniżek w opłatach handlowych i preferencyjnych stawek na instrumentach pochodnych BitMEX oraz giełdzie spot.

Ponadto, token będzie przyznawał zwiększone nagrody za staking na BitMEX EARN, wczesny dostęp do nowych produktów, a także udział w Initial Exchange Offerings (IEO).

BitMEX gielda kryptowalut
reklama
reklama