Biała księga Bitcoina jest już dostępna w 40 językach | Wiadomości | CrypS.

Biała księga Bitcoina jest już dostępna w 40 językach

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
bitcoin whitepaper - 12 rocznica publikacji

Whitepaper Bitcoina opublikowany przez anonimowego Satoshiego Nakamoto jest tłumaczony na różne języki. W ten sposób członkowie społeczności chcą wyjaśnić większej ilości osób technologię stojącą za pierwotną kryptowalutą. Obecnie dokument ten można przeczytać już w 40 wersjach językowych. Najnowszym z nich jest nepalski.

Tłumaczenie zamieszczone na stronie Bitcoin.org zostało wykonane przez dwóch entuzjastów kryptowalut – Krishna Dahala i Bibeka Koirala.

Pomimo tłumaczenia w języku nepalskim, kraj ten znajduje się wśród nieprzyjaznych jurysdykcji kryptowalutowych. Jego rząd niedawno zakazał handlu wszelkimi kryptowalutami. Dahal ma nadzieję, że dzięki tłumaczeniu państwo zmieni swoje podejście do branży.

Mam nadzieję, że ta przetłumaczona kopia dotrze do szerszej społeczności w moim kraju – Nepalu. Wciąż mam nadzieję, że rząd Nepalu wkrótce wesprze BTC.

Z biegiem lat dokument został przetłumaczony na różne języki, w tym chiński, hiszpański, włoski, rosyjski, francuski, niemiecki, indonezyjski, szwedzki i oczywiście polski. Co ciekawe, biała księga jest dostępna w alfabecie Braille’a, aby zapoznać się z nią mogły również osoby niewidome.

Tłumaczenie jest częścią procesu przełamywania bariery wejścia do Bitcoina. Poprzez wyeliminowanie bariery językowej, ludzie mogą zaangażować się i lepiej zrozumieć, jak działa technologia stojąca za tą kryptowalutą.

Obecnie, tłumaczenie może być opublikowane przez każdą zainteresowaną osobę. Wystarczy, że złoży ona wniosek poprzez Github bitcoin.org.

bitcoin whitepaper - 12 rocznica publikacjireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.