Na Cardano działa już ponad 1000 smart kontraktów | Wiadomości | CrypS.

Na Cardano działa już ponad 1000 smart kontraktów

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Cardano rozwija smart kontrakty

We wrześniu 2021 r. sieć Cardano (ADA) przeszła gruntowną aktualizację, która wprowadziła funkcjonalność smart kontraktów. Dzięki temu zwiększyła swoją skalowalność i szybkość.

Od tego czasu Plutus (platforma smart kontraktów oparta na Cardano) odnotował znaczny wzrost. W ciągu zaledwie czterech miesięcy zbudowano na nim 1000 kontraktów. Na dzień 27 stycznia, całkowita liczba skryptów Plutus wynosiła 1 003.

Poniższy wykres przedstawia ilość smart kontraktów działających na Cardano od czasu wdrożenia aktualizacji Alonzo w dniu 12 września 2021 roku.

cardano ada

Warto zauważyć, że wprowadzenie smart kontraktów było kluczowym momentem dla ekosystemu Cardano, pomimo kilku innych aktualizacji sieci. Zwiększyło bowiem adopcję wśród deweloperów i liczbę podłączonych do niej zdecentralizowanych aplikacji (dApp). Są to zazwyczaj dobre wskaźniki sukcesu blockchaina.

Oprócz tego, 22 stycznia 2022 r., średnie obciążenie sieci Cardano osiągnęło rekordowy poziom 94,49%. Co więcej, sytuacja ta utrzymuje się już od ponad tygodnia. Jest to pierwszy raz kiedy blockchain osiągnął i utrzymał tak wysoki poziom przeciążenia.

Cardano rozwija smart kontraktyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.