Na Cardano działa już ponad 1000 smart kontraktów | Wiadomości | CrypS.

Na Cardano działa już ponad 1000 smart kontraktów

Zerelik Maciej
Cardano rozwija smart kontrakty

We wrześniu 2021 r. sieć Cardano (ADA) przeszła gruntowną aktualizację, która wprowadziła funkcjonalność smart kontraktów. Dzięki temu zwiększyła swoją skalowalność i szybkość.

Od tego czasu Plutus (platforma smart kontraktów oparta na Cardano) odnotował znaczny wzrost. W ciągu zaledwie czterech miesięcy zbudowano na nim 1000 kontraktów. Na dzień 27 stycznia, całkowita liczba skryptów Plutus wynosiła 1 003.

Poniższy wykres przedstawia ilość smart kontraktów działających na Cardano od czasu wdrożenia aktualizacji Alonzo w dniu 12 września 2021 roku.

cardano ada

Warto zauważyć, że wprowadzenie smart kontraktów było kluczowym momentem dla ekosystemu Cardano, pomimo kilku innych aktualizacji sieci. Zwiększyło bowiem adopcję wśród deweloperów i liczbę podłączonych do niej zdecentralizowanych aplikacji (dApp). Są to zazwyczaj dobre wskaźniki sukcesu blockchaina.

Oprócz tego, 22 stycznia 2022 r., średnie obciążenie sieci Cardano osiągnęło rekordowy poziom 94,49%. Co więcej, sytuacja ta utrzymuje się już od ponad tygodnia. Jest to pierwszy raz kiedy blockchain osiągnął i utrzymał tak wysoki poziom przeciążenia.

Cardano rozwija smart kontrakty
reklama
reklama