Na Cardano działa już ponad 1000 smart kontraktów | Wiadomości | CrypS.

Na Cardano działa już ponad 1000 smart kontraktów

Maciej Żerelik
Cardano rozwija smart kontrakty

We wrześniu 2021 r. sieć Cardano (ADA) przeszła gruntowną aktualizację, która wprowadziła funkcjonalność smart kontraktów. Dzięki temu zwiększyła swoją skalowalność i szybkość.

Od tego czasu Plutus (platforma smart kontraktów oparta na Cardano) odnotował znaczny wzrost. W ciągu zaledwie czterech miesięcy zbudowano na nim 1000 kontraktów. Na dzień 27 stycznia, całkowita liczba skryptów Plutus wynosiła 1 003.

Poniższy wykres przedstawia ilość smart kontraktów działających na Cardano od czasu wdrożenia aktualizacji Alonzo w dniu 12 września 2021 roku.

cardano ada

Warto zauważyć, że wprowadzenie smart kontraktów było kluczowym momentem dla ekosystemu Cardano, pomimo kilku innych aktualizacji sieci. Zwiększyło bowiem adopcję wśród deweloperów i liczbę podłączonych do niej zdecentralizowanych aplikacji (dApp). Są to zazwyczaj dobre wskaźniki sukcesu blockchaina.

Oprócz tego, 22 stycznia 2022 r., średnie obciążenie sieci Cardano osiągnęło rekordowy poziom 94,49%. Co więcej, sytuacja ta utrzymuje się już od ponad tygodnia. Jest to pierwszy raz kiedy blockchain osiągnął i utrzymał tak wysoki poziom przeciążenia.

Cardano rozwija smart kontrakty



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.