Obrót 24h
$ -
Obrót 30 dni
$ -
Liczba coinów
-
Coinbase to jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalut na świecie. Została uruchomiona w 2012 r. w San Francisco. W momencie tworzenia tego opisu (08.2019), posiada 30 milionów użytkowników w ponad 100 krajach na całym świecie, a jeśli obecny trend wzrostowy się utrzyma, w niedługim czasie liczba zarejestrowanych na giełdzie osób zrówna się z liczbą mieszkańców Polski.
Do 2013 r. Coinbase był najlepszym finansowanym startupem obsługującym bitcoina, a także największą giełdą krypto w skali globalnej. W przeciwieństwie do większości tego rodzaju platform, Coinbase umożliwia bezpośrednią wymianę cyfrowych aktywów między użytkownikami bez konieczności prowadzenia handlu na oficjalnym rynku. Ponadto akceptuje przelewy bankowe i karty kredytowe. Obecnie Coinbase obsługuje 24 kryptowaluty, w tym najpopularniejsze, czyli: bitcoin, bitcoin cash, ethereum i litecoin. By korzystać z giełdy konieczne jest potwierdzenie swojej tożsamości przesyłając odbitkę dokumentu, zdjęcie i dowód zameldowania.
Spółka-matka, czyli Coinbase Inc., prowadzi również giełdę kryptowalut o nazwie Coinbase Pro (GDAX) oraz platformę Coinbase Prime, która przygotowana jest na potrzeby firm i instytucji.
Przeczytaj poradnik: Rejestracja, weryfikacja i zakup kryptwalut na Coinbase
Coinbase wykorzystuje solidne zabezpieczenia, giełda wyróżnia się zwłaszcza procedurami wewnętrznymi. Pracownicy Coinbase przechodzą przez rutynowe kontrole osobiste. Poza tym muszą szyfrować dyski twarde komputerów, na których pracują.
Skarbce, w których znajdują się cyfrowe aktywa giełdy są rozproszone geograficznie po całym świecie. Wszystkie portfele i klucze klientów są szyfrowane algorytmem AES-256. 98% środków inwestorów przechowywanych jest offline, w zimnych portfelach (cold wallets). Giełda posiada system bug bounty oraz prowadzi własne testy. Środki giełdy są ubezpieczone przez syndykat Lloyds of London.
W kwestii zabezpieczeń platformy, Coinbase nie odbiega od innych giełd. Wykorzystuje SLL, dwuetapową weryfikację i dodatkowe uwierzytelnianie operacji. Cały ruch na stronie giełdy podlega szyfrowaniu. System automatycznie powiadamia użytkownika, jeśli ktoś za pośrednictwem nowego urządzenia lub adresu IP próbuje uzyskać dostęp do jego konta. Operacje są zatwierdzane przez pracowników giełdy. Coinbase nie doświadczył żadnego poważnego ataku hakerskiego.
Coinbase pobiera opłaty za zakup i sprzedaż kryptowalut, a także za wypłaty środków. Różnią się one w zależności od stosowanych metod płatności, transferowanych kwot oraz lokalizacji klienta. Prowadzony depozyt, a właściwie portfel kryptowalutowy klienta w obszarze giełdy jest darmowy.
Dla transakcji o wartości poniżej 200 USD/EUR zespół Coinbase pobiera minimalną prowizję zryczałtowaną. Natomiast dla transakcji powyżej 200 USD/EUR naliczana jest zmienna opłata procentowa.
Za transakcję kartą kredytową w Coinbase trzeba zapłacić 3.99% od wartości podejmowanej kwoty. Jest to mniej niż 5%, obowiązujące w niektórych giełdach, jednak przy porównaniu z np. CEX.io czy Krakenem, Coinbase jest droższy. Można powiedzieć, że giełda znajduje się pod względem opłat, na średniej półce platform wymiany kryptowalutowej.
Więcej na temat opłat tutaj.
Wpłaty i wypłaty pieniędzy mogą być realizowane za pomocą przelewu bankowego, płatności kartą lub transferu środków między portfelami krypto.
Przelew bankowy zwykle nie trwa dłużej niż 3 dni robocze. Natomiast płatności kartą i kryptowalutami zazwyczaj księgowane są w ciągu kilku minut.
W ofercie Coinbase znajduje się również program partnerski, dzięki któremu aktywni uczestnicy mogą zarobić dodatkowe pieniądze, przyprowadzając nowych użytkowników.
Nieco skomplikowana platforma jak na pierwszy raz ale po dłuższym obcowaniu da się połapać w obsłudze. Trochę mało altów, więc jak ktoś jest nastawiony na nie to lepiej poszukać czegoś innego.
Poniżej przedstawiamy stosowany przez nas sposób oceny. Maksymalna możliwa do zdobycia liczba punktów to 16.
Przedziały ocen ratingowych: 1 – 4 = D | 5 – 8 = C | 9 – 12 = B | 13 -16 = A.
Rejestr incydentów (od -4 punktów do 0)
Zabezpieczenia techniczne (od 0 do 7 punktów)
Zabezpieczenia organizacyjne (od 0 do 7 punktów)
Jurysdykcja – otoczenie prawne (- 1 / 0 / 1)
Czas działania na rynku (0 lub 1)
Poniżej przedstawiamy stosowany przez nas sposób oceny. Maksymalna możliwa do zdobycia liczba punktów to 16.
Przedziały ocen ratingowych: 1 – 4 = D | 5 – 8 = C | 9 – 12 = B | 13 -16 = A.
Rejestr incydentów (od -4 punktów do 0)
Zabezpieczenia techniczne (od 0 do 7 punktów)
Zabezpieczenia organizacyjne (od 0 do 7 punktów)
Jurysdykcja – otoczenie prawne (- 1 / 0 / 1)
Czas działania na rynku (0 lub 1)
Aktualnie brak postów.