Vitalik Buterin odzyska 100 mln USD w darowanych tokenach SHIB | Wiadomości | CrypS.

Vitalik Buterin odzyska 100 mln USD w darowanych tokenach SHIB

Redaktor: Albert Czajkowski
Naśladowca Dogecoin przynosi 8 mld USD zysku założycielowi Ethereum

Kiedy twórcy popularnego memicznego tokena Shiba Inu (SHIB) w maju 2021 roku wysłali połowę podaży do Vitalika Buterina, założyciel Ethereum zrobił coś nieoczekiwanego: przekazał około 1 mld USD indyjskiemu funduszowi pomocy COVID-19 CryptoRelief, a resztę „spalił”.

Teraz jednak 100 mln USD z przekazanych funduszy zostanie odesłanych z powrotem do Buterina. Poinformował o tym założyciel funduszu CryptoRelief Sandeep Nailwal, który jest również współzałożycielem Polygon.

Buterin otrzyma środki w USDT

W wątku na Twitterze Nailwal wyjaśnił, że Buterin może wykorzystać fundusze bardziej efektywnie na cele charytatywne jako obywatel niebędący mieszkańcem Indii. CryptoRelief musi „zachować wyjątkową ostrożność”, aby pozostać w „pełnej zgodności z indyjskimi przepisami”. Nailwal dodał, że jako obywatel Indii niebędący rezydentem kraju, on również musi być ostrożny w kwestii tego, które projekty otrzymują darowizny od organizacji.

Nailwal poinformował, że oryginalna darowizna Buterina stanowiła 98% wszystkich wpłat organizacji, a 100 mln USD z pozostałych środków zostanie odesłane w stablecoinie USDC. Buterin z kolei napisał, że jest współzałożycielem nowej organizacji o nazwie Balvi i będzie współpracował z doradcami naukowymi, aby skupić się na sprawach związanych z biotechnologią i naukami medycznymi.

Wartość wpłaty Buterika znacznie spadła

Co ciekawe, zwrócone 100 mln USD może nie być przeznaczone na cele, które koncentrują się wyłącznie na Indiach. Buterin powiedział, że jego nowa organizacja skupi się na projektach, które mają „bardzo wysoką wartość i globalny charakter oraz przynoszą wielkie korzyści nie tylko mieszkańcom Indii”. Jako potencjalny cel funduszy wymienił badania i rozwój szczepionek, testy oraz filtrowanie powietrza i wentylację.

Według Nailwala, fundusz CryptoRelief spożytkował około 70 mln USD w Indiach i oprócz 100 mln USD, które zostaną przesłane Buterikowi, dysponuje jeszcze kwotą 302 mln USD. To znacznie mniej niż pierwotna wartość przesłanych 50 bln SHIB, które były warte w maju około 1 mld USD. Od tego czasu jednak wartość SHIB wyraźnie spadła w wyniku załamania rynku kryptowalutowego, do którego doszło głównie w ostatnim miesiącu.

Naśladowca Dogecoin przynosi 8 mld USD zysku założycielowi Ethereumreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.