Lista włamów i incydentów giełd kryptowalut | CrypS.

Lista włamów i incydentów giełd kryptowalut

włamy i kradzieże - kryptowaluty

 

Lista włamów, incydentów i wpadek ma dwa cele. Pierwszy to bieżący zapis niepokojących zdarzeń dotyczących giełd kryptowalut. Z drugiej strony jest to też kompletny obraz wszystkich historycznych naruszeń bezpieczeństwa. Zebraliśmy i krótko opisaliśmy nieszczęśliwe wypadki, które spadły na klientów różnych giełd oraz na same platformy wymiany. Wycena strat jest podana w milionach dolarów, według miesięcznej średniej wartości tokenów i coinów z czasu, w którym przepadły. W niektórych przypadkach brakuje informacji na temat skradzionych lub zgubionych kwot. Według tej metody obliczeń, do tej pory z portfeli giełd kryptowalut zniknęło: 6 254.500 mln, czyli ponad 5,5 miliardów dolarów.

Lista wykorzystywana jest m.in. w naszym ratingu giełd, gdzie na bieżąco śledzimy wszelkie incydenty dotyczące giełd z naszego zestawienia. Tym samym jest ona również cały czas aktualizowana, dzięki czemu możecie być pewni, że znajdziecie tutaj ostatnie podejrzane wydarzenia ze świata krypto.

Rok

Miesiąc

Kraj

Nazwa

Typ

Szczegóły

Ile przepadło?

1
2024lutyKirgistan Four DragonsWłam
Z portfeli giełdowych wyprowadzono bitcoiny o wartości 100 milionów dolarów.
Z portfeli giełdowych wyprowadzono bitcoiny o wartości 100 milionów dolarów.
100
2
2024lutyDEXFixedFloatWłam
Skradziono ponad 400 bitcoinów oraz 1700 etherów, które następnie przesłano do...
Skradziono ponad 400 bitcoinów oraz 1700 etherów, które następnie przesłano do mikserów kryptowalut
26
3
2024lutyHongkongBitForexWłam
Z portfeli giełdowych wyprowadzono 56,5 miliona dolarów w cyfrowych aktywach. Giełda...
Z portfeli giełdowych wyprowadzono 56,5 miliona dolarów w cyfrowych aktywach. Giełda zawiesiła wpłaty i wypłaty na platformę nie informując o tym użytkowników. Miesiąc przed włamaniem doszło do tajemniczej zmiany na stanowisku CEO.
56.5
4
2023Listopad SzeszeleBinanceWłam
Adres portfela powiązanego z giełdą Binance został naruszony w wyniku czego...
Adres portfela powiązanego z giełdą Binance został naruszony w wyniku czego skradziono 27 mln USD w USDT
27
5
2023ListopadUSAPoloniexWłam
Wykradziono dane do kluczy prywatnych jednego z hot walletów giełdy. W...
Wykradziono dane do kluczy prywatnych jednego z hot walletów giełdy. W dniu 10 listopada skradziono z niej różne tokeny o łącznej wartości rynkowej 120 milionów dolarow
120
6
2023ListopadAustraliaCoinSpot Włam
Doszło do wycieku klucza prywatnego do jednego z hot walletów.
Doszło do wycieku klucza prywatnego do jednego z hot walletów.
2.4
7
2023październikNieznany/DEXTHORIncydent
Zdecentralizowana giełda kyptowalut (DEX) wyłączyła swoje usługi, by udaremnić hakerom wypranie...
Zdecentralizowana giełda kyptowalut (DEX) wyłączyła swoje usługi, by udaremnić hakerom wypranie za jej pośrednictwem skradzionych srodków.
b/d
8
2023wrzesieńJaponiaJPEXIncydent
Giełda we wrześniu wprowadziła specyficzny system uniemożliwiający klientom dokonywanie wypłat zdeponowanych...
Giełda we wrześniu wprowadziła specyficzny system uniemożliwiający klientom dokonywanie wypłat zdeponowanych środków. Platforma doświadczyła problemu z płynnością oraz znalazła się na liście podejrzanych podmiotów przez organy nadzorcze w Hongkongu
b/d
9
2023wrzesieńChinyHTX (ex. Huobi)Włam
W wyniku ataku hakerskiego giełda utraciła 5 tys. etherów (ETH) wartych...
W wyniku ataku hakerskiego giełda utraciła 5 tys. etherów (ETH) wartych łącznie blisko 8 mln USD na dany moment. Po dwóch tygodniach napastnik zwrócił całość skradzionych środków, bowiem namierzono jego tożsamość.
8
10
2023sierpieńNieznany / DEXLeetSwapIncydent
Platforma ogłosiła przerwę w handlu z powodu obaw o możliwość wykorzystania...
Platforma ogłosiła przerwę w handlu z powodu obaw o możliwość wykorzystania luk w systemie platformy. Doszło do naruszenia puli płynności.
b/d
11
2023kwiecieńSingapurBitrueWłam
Bitrue, giełda kryptowalut z siedzibą w Singapurze, potwierdziła atak hakerski, który...
Bitrue, giełda kryptowalut z siedzibą w Singapurze, potwierdziła atak hakerski, który doprowadził do utraty aktywów o wartości około 23 milionów dolarów. Napastnik zgarnął łup w postaci ETH, QNT, GALA, SHIB, HOT i MATIC.
23
12
2023kwiecieńKorea Płd.GdacWłam
Południowokoreańska giełda kryptowalut Gdac padła ofiarą hacku. W wyniku ataku utracono...
Południowokoreańska giełda kryptowalut Gdac padła ofiarą hacku. W wyniku ataku utracono około 13 milionów dolarów. Hakerzy przenieśli 61 BTC, 350,5 ETH, 10 milionów WEMIX i 220 000 USDT z portfela giełdy na nieznany adres
13
13
2023styczeńHongkongBitzlatoIncydent
Platforma została oskarżona o wypranie 700 mln dolarów. Giełda nie wdrożyła...
Platforma została oskarżona o wypranie 700 mln dolarów. Giełda nie wdrożyła obowiązkowych zabezpieczeń przeciwko przestępcom finansowym
b/d
14
2022grudzieńUSAGeminiIncydent
14 grudnia giełda kryptowalut Gemini poinformowała, że niektórzy z jej klientów...
14 grudnia giełda kryptowalut Gemini poinformowała, że niektórzy z jej klientów stali się celem ataków phishingowych. Jak podano na blogu firmy, incydent u zewnętrznego dostawcy doprowadził do wycieku adresów mailowych i częściowych numerów telefonów (bez 3 cyfr).
b/d
15
2022listopadPanamaDerbitiWłam
1 listopada niezidentyfikowane osoby włamały się do gorącego portfela giełdy instrumentów...
1 listopada niezidentyfikowane osoby włamały się do gorącego portfela giełdy instrumentów pochodnych Deribit i wypłaciły 28 mln USD. Giełda była w stanie ochronić aktywa ze względu na specyficzne oddzielenie środków własnych od środków klientów – 99% tych drugich jest przechowywanych w zimnym portfelu.
28
16
2022Listopad BahamyFTXIncydent
Sam Bankman-Fried, założyciel i ówczesny CEO giełdy, wraz ze swoim wspólnikiem...
Sam Bankman-Fried, założyciel i ówczesny CEO giełdy, wraz ze swoim wspólnikiem oraz dwoma innymi osobami wyprowadzał potajemnie środki klientów platformy, które zostały przesyłane do portfeli firmy Alameda Research
10 mld
17
2022listopadBahamyFTXWłam
Giełda kryptowalut została okradziona przez nieznanego sprawcę w czasie swojego kryzysu...
Giełda kryptowalut została okradziona przez nieznanego sprawcę w czasie swojego kryzysu wywołanego paniką wśród klientów. Środki zostały wyprowadzone w ramach nieautoryzowanych transakcji z portfeli użytkowników.
415
18
2022sierpieńHongkong / EstoniaHotbitIncydent
Giełda na kilka dni zawiesiła swoje usługi, w tym wpłaty i...
Giełda na kilka dni zawiesiła swoje usługi, w tym wpłaty i wypłaty środków, w związku z dochodzeniem karnym z udziałem byłego członka zespołu zarządzającego. Pracownik jest podejrzany o naruszenie prawa karnego.
b/d
19
2022sierpieńChiny / ?ZB.comWłam
Na początku sierpnia pojawiły się informacje, że giełda mogła paść ofiarą...
Na początku sierpnia pojawiły się informacje, że giełda mogła paść ofiarą ataku hakerskiego, w którym z jej gorących portfeli skradziono kryptowaluty o wartości 4,8 mln USD. Wciąż nie przekazano jednak szczegółów na temat zajścia. Nie wiadomo też gdzie dokładnie znajduje się siedziba giełdy, która miała opuścić Chiny
4.8
20
2022styczeńHongkongCrypto.comWłam
17 stycznia platforma przerwała działanie i przywróciła je po kilkunastu godzinach....
17 stycznia platforma przerwała działanie i przywróciła je po kilkunastu godzinach. Później pojawiły się informacje o hacku. Atak na Crypto.com dotknął 483 użytkowników giełdy, którzy stracili 4836.26 ETH. Stan wszystkich kont dotkniętych hakiem został przywrócony. Crypto.com nie podało jeszcze szczegółów dotyczących przebiegu ataku.
34
21
2022styczeńLiechtensteinLCXWłam
LCX ogłosiło 8 stycznia, że ​​doszło do włamania do jednego z...
LCX ogłosiło 8 stycznia, że ​​doszło do włamania do jednego z gorących portfeli giełdy. Napastnicy dostali się do zasobów tokenów LCX, USDC, SAND, LINK, QNT, ENJ, ETH i MKR, a następnie zamienili wszystko na Ethereum i wyprali poprzez mikser Tornado Cash. Giełda obiecała zwrócić środki poszkodowanym inwestorom.
7.9
22
2021grudzieńSingapurAscendEXWłam
Giełda kryptowalut AscendEX (znana wcześniej jako BitMax) padła ofiarą włamu do...
Giełda kryptowalut AscendEX (znana wcześniej jako BitMax) padła ofiarą włamu do gorącego portfela Ethereum oraz tokenów z sieci ERC-20 i BSC. Napastnicy wyprowadzili aktywa o wartości około 77 mln USD. AscendEX ogłosił, że współpracuje z organami ścigania i zwróci środki użytkownikom.
77
23
2021grudzieńUSABitMartWłam
Na początku grudnia hakerzy wykorzystali skradziony klucz prywatny do portfela giełdy...
Na początku grudnia hakerzy wykorzystali skradziony klucz prywatny do portfela giełdy BitMart i opróżnili go z kryptowalut o szacowanej wartości od 150 do 200 mln dolarów. Właściciel platformy obiecał klientom zwrot środków, jednak 2 miesiące od włamania wciąż nie pojawiły się doniesienia, żeby do tego doszło.
200
24
2021sierpieńJaponiaLiquidWłam
19 sierpnia gorący portfel japońskiej giełdy Liquid padł łupem hakerów, którzy...
19 sierpnia gorący portfel japońskiej giełdy Liquid padł łupem hakerów, którzy według różnych źródeł ukradli od 85 do 97 mln USD w bitcoinie, ethereum i ripple. Do ataku doszło 10 miesięcy po wycieku danych klientów platformy. Tydzień po włamaniu, spółka została wsparta 120 mln dolarów pożyczki od platformy FTX.
85
25
2021majTurcjaBtcTurkIncydent
Najpopularniejsza turecka giełda kryptowalut przyznała się do wycieku danych 500 000...
Najpopularniejsza turecka giełda kryptowalut przyznała się do wycieku danych 500 000 klientów, do którego doszło w 2018 roku. BtcTurk ujawniło incydent, gdy baza danych została wystawiona na sprzedaż na hakerskim forum
b/d
26
2021kwiecieńChinyHotbitWłam
29 kwietnia o godzinie 24:00, giełda kryptowalut Hotbit poinformowała o poważnym...
29 kwietnia o godzinie 24:00, giełda kryptowalut Hotbit poinformowała o poważnym cyberataku w wyniku, którego przejęto dane 2 mln użytkowników. Platforma zawiesiła działalność tłumacząc to koniecznością przebudowy serwerów oraz zapewniła, że środki użytkowników są bezpieczne. Po pewnym czasie giełda wróciła online. Klienci nie zgłaszali przypadków zniknięcia kryptowalut z kont.
b/d
27
2021kwiecieńTurcjaVebitcoinIncydent
Druga duża turecka giełda kryptowalut, która upadła w kwietniu 2021 roku....
Druga duża turecka giełda kryptowalut, która upadła w kwietniu 2021 roku. Platforma ogłosiła zakończenie działalności w związku z zaostrzeniem regulacji, pozostawiając klientów bez możliwości wypłaty środków. Tureckie władze aresztowały cztery osoby związane z giełdą, zarzucając im oszustwo.
b/d
28
2021kwiecieńTurcjaThodexWłam
CEO jednej z największych tureckich giełd kryptowalut zniknął 21 kwietnia, a...
CEO jednej z największych tureckich giełd kryptowalut zniknął 21 kwietnia, a razem z nim środki o szacowanej wartości od 2 do nawet 10 mld USD. Do tej pory nie udało się ustalić gdzie znajduje się Faruk Fatih Özer. Turecka policja zatrzymała jego krewnych.
2000
29
2021marzecRPAiCE3Incydent
W połowie marca giełda poinformowała o znalezieniu rozbieżności w swoich saldach...
W połowie marca giełda poinformowała o znalezieniu rozbieżności w swoich saldach BTC i LTC. Po kilku tygodniach iCE3 ogłosiło, że przechodzi w stan likwidacji. Klienci giełdy nie odzyskali do tej pory swoich środków. Istnieją obawy, że ich kryptowaluty zostaną przejęte przez spółkę prowadzącą postępowanie upadłościowe. Na giełdzie znajdowało się 80 tys. zarejestrowanych kont.
b/d
30
2021styczeńPolskaCoinquistaIncydent
Pod koniec stycznia 2020 roku giełda zawiesiła wypłaty, tłumacząc się problemami...
Pod koniec stycznia 2020 roku giełda zawiesiła wypłaty, tłumacząc się problemami programistycznymi. Odblokowano je 15 lutego, jednak jeden z jej klientów twierdził, że nie może wypłacić kryptowalut o wartości 1,4 mln PLN. Wciąż nie ma jednoznacznej informacji na temat zdarzeń, które spowodowały przerwanie działania giełdy.
b/d
31
2020grudzieńRosjaLivecoinWłam
Bitcoiny z włamu miały trafić na ten sam adres, na którym...
Bitcoiny z włamu miały trafić na ten sam adres, na którym znalazły się środki z hacku EXMO. Z drugiej strony użytkownicy informowali o zablokowaniu wypłat na 24 godziny przed atakiem. W jego efekcie Livecoin musiał zakończyć działalność. Wciąż trwa spór o to czy incydent nie był oszustwem przy wyjściu.
3.1
32
2020grudzieńWielka BrytaniaEXMOWłam
W nieznany dokładnie sposób hakerzy uzyskali dostęp do niektórych kluczy prywatnych...
W nieznany dokładnie sposób hakerzy uzyskali dostęp do niektórych kluczy prywatnych giełdy i wyprowadzili z niej 6% aktywów w postaci BTC, ETH, XRP, BCH, USDT i ZEC. 4 mln USD z hacku zostały wypłacone przez giełdę Poloniex, na kilka godzin przed skontaktowaniem się z nią przedstawicieli EXMO.
10.5
33
2020listopadJaponiaLiquidWłam
13 listopada 2020 roku hakerzy przejęli kontrolę nad domeną giełdy i...
13 listopada 2020 roku hakerzy przejęli kontrolę nad domeną giełdy i wykradli dane użytkowników. W ich ręce trafiły zaszyfrowane hasła, adresy, imiona i nazwiska. Nie naruszono portfeli kryptowalut.
b/d
34
2020październikHongkongOKExIncydent
16 października 2020 roku, OKEx wstrzymało wypłaty w związku z zatrzymaniem...
16 października 2020 roku, OKEx wstrzymało wypłaty w związku z zatrzymaniem jednego z posiadaczy kluczy prywatnych do portfeli kryptowalut giełdy. Pozostawały one nieaktywne przez 1,5 miesiąca do 27 listopada. Incydent ujawnił, że pomimo rejestracji na Malcie, kluczowa infrastruktura giełdy znajduje się w Chinach.
b/d
35
2020wrzesieńSeszeleKuCoinWłam
W wyniku włamania do gorących portfeli giełdy, hakerzy wyprowadzili kryptowaluty o...
W wyniku włamania do gorących portfeli giełdy, hakerzy wyprowadzili kryptowaluty o wartości 281 mln USD. Giełda twierdzi, że udało jej się odzyskać większą część środków (do listopada 2020 roku nawet 84%) m.in. poprzez kontakt z giełdami, na które trafiły i zablokowanie części aktywów. Za atakiem mieli stać hakerzy z północnokoreańskiej grupy Lazarus.
281
36
2020wrzesieńSłowacjaEterbaseWłam
Hakerzy zaatakowali gorące portfele giełdy, w których przechowywano kryptowaluty BTC, ETH,...
Hakerzy zaatakowali gorące portfele giełdy, w których przechowywano kryptowaluty BTC, ETH, XRP, Tezos, Algorand i TRON. Eterbase nie podał szczegółów zdarzenia "dla dobra śledztwa" i tymczasowo zablokował wypłaty w EUR. Wyprowadzone środki trafiły na różne inne giełdy kryptowalut.
5.4
37
2020lipiecHiszpania2getherWłam
Hackerzy włamali się na serwery giełdy uzyskując dostęp do kryptowalut na...
Hackerzy włamali się na serwery giełdy uzyskując dostęp do kryptowalut na rachunkach inwestycyjnych jej klientów. Skradzione środki stanowiły 26,79% ze wszystkich aktywów zgromadzonych na platformie. 2getger obiecało spłacić poszkodowanych, początkowo oferując im swój natywny token.
1.4
38
2020lipiecWielka BrytaniaCashaaWłam
Haker, który według doniesień giełdy, miał pochodzić ze wschodniego Delhi, naruszył...
Haker, który według doniesień giełdy, miał pochodzić ze wschodniego Delhi, naruszył jeden z jej portfeli. Zdaniem Cashaa atakujący zainstalował złośliwe oprogramowanie na komputerze używanym do dokonywania przelewów walutowych, takich jak wypłaty użytkowników. Giełda trzymała środki w portfelu Blockchain.com.
3.09
39
2020kwiecień-BisqWłam
Hakerzy wykorzystali lukę w protokole handlowym zdecentralizowanej giełdy kryptowalut i zmienili...
Hakerzy wykorzystali lukę w protokole handlowym zdecentralizowanej giełdy kryptowalut i zmienili jej działanie. Przy unieważnianiu transakcji, środki klienta trafiały do portfela atakującego, a nie na domyślny rezerwowy adres.
0.25
40
2020lutySingapurCoinhakoWłam
Początkowa "nieplanowana konserwacja" okazała się jednak "wyrafinowanym i skoordynowanym atakiem na...
Początkowa "nieplanowana konserwacja" okazała się jednak "wyrafinowanym i skoordynowanym atakiem na określone konta Coinhako". Giełda zobowiązała się pokryć straty z własnej kieszeni, jednak nie poinformowała o tym o jakich kwotach mowa.
b/d
41
2020lutyWłochyAltbitWłam
Mała włoska giełda kryptowalut, padła ofiarą hakerów i pomimo niewielkich strat...
Mała włoska giełda kryptowalut, padła ofiarą hakerów i pomimo niewielkich strat zakończyła działalność
0.07
42
2019listopadKorea PołudniowaUpbitWłam
Doszło do włamania na gorący portfel giełdy. Środki zostały przeniesione na...
Doszło do włamania na gorący portfel giełdy. Środki zostały przeniesione na jeden adres, należący do nieznanej osoby.
49
43
2019lipiecJaponiaBITPointWłam
Atak sparaliżował handel na giełdzie na miesiąc. Nie są znane szczegóły...
Atak sparaliżował handel na giełdzie na miesiąc. Nie są znane szczegóły dotyczące ataku. Wiadomo, że straty dotknęły 50 000 klientów giełdy, która obiecuje, że zwróci im stracone środki.
32
44
2019lipiecPolskaBitMarketIncydent
Do upadku polskiej giełdy miały doprowadzić działania jej operatora płynności. Śledztwo...
Do upadku polskiej giełdy miały doprowadzić działania jej operatora płynności. Śledztwo trwa.
24.4
45
2019czerwiecSingapurBitrueWłam
Hakerzy włamali się do gorącego portfela giełdy i wyprowadzili środki należące...
Hakerzy włamali się do gorącego portfela giełdy i wyprowadzili środki należące do 90 użytkowników, które były warte $5mln. Bittrue zapenił, że pokryje straty.
5
46
2019czerwiecWielka Brytania/SłoweniaGateHubWłam
Hakerzy w jakiś sposób (wciąż nie wiadomo jaki) uzyskali dostęp do...
Hakerzy w jakiś sposób (wciąż nie wiadomo jaki) uzyskali dostęp do zaszyfrowanych kluczy prywatnych.
10
47
2019majMaltaBinanceWłam
Kilka taktyk phishingu oraz wykorzystanie złośliwego oprogramowania sprawiło, że wyciekła duża...
Kilka taktyk phishingu oraz wykorzystanie złośliwego oprogramowania sprawiło, że wyciekła duża liczba kodów 2FA użytkowników i kluczy API. Wyprowadzono 7000 bitcoinów.
41
48
2019kwiecieńHong Kong/USABitfinexIncydent
Pieniądze zostały zajęte przez rządy Polski, Portugali i USA, których śledztwo...
Pieniądze zostały zajęte przez rządy Polski, Portugali i USA, których śledztwo wykazało, że operator płynności Bitfinexu prał pieniądze meksykańskich karteli narkotykowych. Giełda "pożyczyła" brakujące środki z pokrycia stablecoina Theter.
851
49
2019marzecKorea PołudniowaBitHumbWłam
Z uwagi na brak dowodów zewnętrznej ingerencji, trwają spekulacje czy środków...
Z uwagi na brak dowodów zewnętrznej ingerencji, trwają spekulacje czy środków nie wyprowadził pracownik giełdy.
19
50
2019marzecSingapurDragonExWłam
Na początku DragonEx nie chciał powiedzieć jakie środki stracił. Ostatecznie ujawnił,...
Na początku DragonEx nie chciał powiedzieć jakie środki stracił. Ostatecznie ujawnił, że chodziło o 7 mln USD. Klienci czekają na zwrot swoich coinów, giełda obiecuje, że odda im ekwiwalent w USDT lub własnym tokenie.
7
51
2019lutyIzraelCoinmamaWłam
Włamano się do bazy klientów. Wyciekło 450 000 haseł, dokumentów i...
Włamano się do bazy klientów. Wyciekło 450 000 haseł, dokumentów i poufnych danych. Nie wiadomo jak później wykorzystali je hakerzy.
b/d
52
2019styczeńCryptopiaWłam
Giełda została zhakowana 2-krotnie na przestrzeni miesiąca, co pokazuje w jak...
Giełda została zhakowana 2-krotnie na przestrzeni miesiąca, co pokazuje w jak słabej kondycji były wtedy jej zabezpieczenia.
16
53
2019styczeńUSAHitBTCIncydent
Giełda zablokowała konta, aby klienci nie mogli wypłacać środków w ramach...
Giełda zablokowała konta, aby klienci nie mogli wypłacać środków w ramach corocznego Proof of Keys.
b/d
54
2018grudzieńKanadaQadrigaCXIncydent
Właściciel QuadrigaCX, Gerry Cotten, jedyny posiadacz kluczy do zimnych portfeli giełdy...
Właściciel QuadrigaCX, Gerry Cotten, jedyny posiadacz kluczy do zimnych portfeli giełdy nagle zmarł. Przepadło ponad 26000BTC klientów giełdy, którzy nie mogli dokonywać wypłat już na dłuższą chwilę przed tym "incydentem". Podobno audyt miał wykazać, że na portfelu giełdy nigdy nie było więcej niż 100BTC, a wiele osób podnosi teorie spiskowe, że Gerry żyje.
110
55
2018listopadKorea PołudniowaPure BitIncydent
ICO zbierane na uruchomienie giełdy okazało się oszustwem, którego autorzy rozpłynęli...
ICO zbierane na uruchomienie giełdy okazało się oszustwem, którego autorzy rozpłynęli się w powietrzu z $30mln
30
56
2018październikKanadaMapleChangeIncydent
Pracownicy twierdzili, że giełda została zhakowana. Po pewnym czasie poinformowali klientów,...
Pracownicy twierdzili, że giełda została zhakowana. Po pewnym czasie poinformowali klientów, że muszą zamknąć konta w mediach społecznościowych z uwagi na toczące się śledztwo. Później zniknęli. Prawdopodobnie klienci padli ofiarą tzw. oszustwa przy wyjściu, które zorganizowała sama giełda.
5.7
57
2018wrzesieńJaponiaZaifWłam
Hakerzy ukradli $60mln w BTC, BCH i MonaCoin. Giełda nie potrafi...
Hakerzy ukradli $60mln w BTC, BCH i MonaCoin. Giełda nie potrafi określić ile BCH dokładnie zniknęło, co oznacza, że nie wiedziała ile ich miała.
60
58
2018lipiecIzrael/SzwajcariaBancorWłam
Bancor był portfelem z wbudowaną usługą giełdy. Padł ofiarą hakerów, którzy...
Bancor był portfelem z wbudowaną usługą giełdy. Padł ofiarą hakerów, którzy złamali jeden z głównych portfeli firmy. Przepadło $12,5mln w ETH, $1mln w tokenie NPXS i $10mln w tokenie Bancor - BNT.
23.5
59
2018czerwiecKorea PołudniowaBitHumbWłam
Atak, przypisywany grupie Lazarus, zachwiał pozycją giełdy, która z 6 miejsca...
Atak, przypisywany grupie Lazarus, zachwiał pozycją giełdy, która z 6 miejsca na świecie (pod względem obrotu) osunęła się na 10. Atak skoncentrował się na gorącym portfelu BitHumb-a.
32
60
2018czerwiecKorea PołudniowaCoinrailWłam
Niewielka południowokoreańska giełda trzymała na swoich portfelach duży wybór tokenów opartych...
Niewielka południowokoreańska giełda trzymała na swoich portfelach duży wybór tokenów opartych na Ethereum.
37
61
2018kwiecieńIndieCoinSecureIncydent
Początkowo myślano, że doszło do włamania. W rzeczywistości bitcoiny, ukradł pracownik...
Początkowo myślano, że doszło do włamania. W rzeczywistości bitcoiny, ukradł pracownik giełdy - szef do spraw bezpieczeństwa, który utrzymywał, że jest niewinny, a bitcoiny „zostały skradzione w trakcie pewnego rodzaju ataku”.
3
62
2018lutyWłochyBitGrailIncydent
Właściciel tej włoskiej giełdy twierdził, że padła ona ofiarą włamu, ale...
Właściciel tej włoskiej giełdy twierdził, że padła ona ofiarą włamu, ale pracownicy temu zaprzeczali. Do dziś tak naprawdę nie wiadomo co się stało.
170
63
2018styczeńJaponiaCoincheckWłam
Coincheck - jedna z największych giełd kryptowalut w Japonii, nie korzystała...
Coincheck - jedna z największych giełd kryptowalut w Japonii, nie korzystała z inteligentnych umów ani wielopodpisowych kluczy, a wszystkie coiny trzymano w jednym portfelu. Po złamaniu zabezpieczeń przy użyciu mailingu, opróżnienie jej konta było już tylko formalnością. Podobno stała za tym grupa Lazarus.
534
64
2017grudzieńSłoweniaNiceHashWłam
NiceHash był platformą do wynajmowania mocy obliczeniowej do kopania kryptowalut i...
NiceHash był platformą do wynajmowania mocy obliczeniowej do kopania kryptowalut i ich brokerem. Hakerzy ukradli hasło pracownika giełdy. Firmie udało się zebrać środki, by uzupełnić okradzione portfele. Wprowadziła później nowe protokoły bezpieczeństwa oraz zmiany dotyczące haseł portfeli.
68
65
2017grudzieńKorea PołudniowaEtherDeltaWłam
Początek problemów zdecentralizowanej giełdy stworzonej dla Ethereum i opartych na nim...
Początek problemów zdecentralizowanej giełdy stworzonej dla Ethereum i opartych na nim tokenów. Hakerzy mieli uzyskać dostęp do serwera i podmienić stronę przejmując środki wysyłane przez klientów.
0.266
66
2017grudzieńKorea PołudniowaYoBitWłam
Drugi i ostatni atak na wcześniejszą giełdę Yapizon. Przypisywany grupie Lazarus....
Drugi i ostatni atak na wcześniejszą giełdę Yapizon. Przypisywany grupie Lazarus. Giełda podała do wiadomości, że skradziono 17% jej aktywów.
b/d
67
2017wrzesieńKorea PołudniowaCoinisWłam
Wiadomo, że atak przeprowadziła grupa Lazarus. W tamtym czasie hakerzy związani...
Wiadomo, że atak przeprowadziła grupa Lazarus. W tamtym czasie hakerzy związani z Koreą Północną lubili posługiwać się zainfekowanymi mailami, których złośliwy załącznikiem było CV kandydata na pracownika giełda.
b/d
68
2017sierpieńHong KongOKExWłam
OKEx kazał zgłosić sprawę właścicielom opróżnionych kont. Miesiąc wcześniej Chiny uznały...
OKEx kazał zgłosić sprawę właścicielom opróżnionych kont. Miesiąc wcześniej Chiny uznały bitcoina za piramidę finansową, przez co policja nie przyjęła zgłoszenia. Hakerzy włamali się na kilka kont z niemieckiego adresu IP.
3
69
2017lipiecKorea PołudniowaBitHumbWłam
Nieznany haker wykradł hasło pracownika giełdy zdobywając dane jej 30000 klientów,...
Nieznany haker wykradł hasło pracownika giełdy zdobywając dane jej 30000 klientów, których część zauważyła później, że ktoś wypłaca ich środki. Skradziono bitcoiny i ethereum.
7
70
2017czerwiecKanadaQadrigaCXIncydent
Giełda twierdziła, że straciła 67000 ETH przez błąd programistów.
Giełda twierdziła, że straciła 67000 ETH przez błąd programistów.
23
71
2017kwiecieńKorea PołudniowaYapizon (późniejsze YoBit)Włam
Yapizon mógł być pierwszą znaczącą ofiarą hakerskiej grupy Lazarus, utworzonej i...
Yapizon mógł być pierwszą znaczącą ofiarą hakerskiej grupy Lazarus, utworzonej i pracującej dla Korei Północnej. Później giełda zmieniła nazwę na YoBit.
5.3
72
2016sierpieńHong KongBitfinexWłam
Bitfinex, który określał się wtedy jako "najbezpieczniejsza giełda na świecie" padł...
Bitfinex, który określał się wtedy jako "najbezpieczniejsza giełda na świecie" padł ofiarą potężnej kradzieży. Atak przeprowadzono na BitGo, operatora płatności, z którym współpracowała giełda.
72.84
73
2016majHong KongGateCoinWłam
Giełda została zhakowana, a atakujący zmienili jej system, tak aby środki...
Giełda została zhakowana, a atakujący zmienili jej system, tak aby środki pozostawały na gorącym portfelu, do którego uzyskali dostęp. W ten sposób upadła jedna z pierwszych regulowanych giełd, która cieszyła się dużą wiarygodnością.
2
74
2016kwiecieńSzwajcariaShapeShiftIncydent
Podejrzewano atak hakerski, ale okazało się, że giełdę okradł pracownik. Pomimo...
Podejrzewano atak hakerski, ale okazało się, że giełdę okradł pracownik. Pomimo zaostrzenia środków bezpieczeństwa aktywa ginęły dalej. W sumie doszło do trzykrotnego wyprowadzenia coinów.
0.23
75
2016marzecKanadaCointraderIncydent
Trwa spór o to czy doszło do włamania, czy też giełda...
Trwa spór o to czy doszło do włamania, czy też giełda sama wyprowadziła bitcoiny. Nie wiadomo ilu klientów zostało pozbawionych środków, nie jest też znana kwota, którą utracono. Wiadomo, że giełda ogłosiła wykrycie braków w stanie posiadania i upadła.
b/d
76
2015lutyChinyBterWłam
Giełda podała, że włamano się do jej zimnego portfela. Z uwagi...
Giełda podała, że włamano się do jej zimnego portfela. Z uwagi na trudność takiej operacji, nie brakowało sceptyków twierdzących, że strata bitcoinów była wewnętrznym działaniem Bter.
1.6
77
2015lutyChinyKipCoinWłam
To moment gdy KipCoin postanowił przyznać się do tego, że padł...
To moment gdy KipCoin postanowił przyznać się do tego, że padł ofiarą ataku w czerwcu 2014 roku. Hakerzy przejęli serwer hostingowy Linode, który obsługiwał kilka giełd kryptowalut i zmienili hasła wewnętrzne, w tym także to do KipCoin. Walka o odzyskanie dostępu do giełdy trwała miesiąc. Udało się i obyło się bez strat. Do czasu. Hakerzy okradli giełdę później, ponieważ KipCoin nie zmienił kluczy prywatnych do swoich portfeli.
0.67
78
2015styczeńLuksemburgBitstampWłam
Hakerzy zaatakowali przez maila. Jeden z pracowników giełdy otworzył link, którego...
Hakerzy zaatakowali przez maila. Jeden z pracowników giełdy otworzył link, którego nie powinien.
5.1
79
2015styczeńFinlandiaLocalBitcoinsWłam
Hakerzy wykorzystali czat LocalBitcoins do dystrybucji złośliwego oprogramowania i przejęli 17...
Hakerzy wykorzystali czat LocalBitcoins do dystrybucji złośliwego oprogramowania i przejęli 17 bitcoinów.
0.005
80
2015styczeńChiny796 ExchangeWłam
Do naruszenia bezpieczeństwa doszło przez serwer giełdy. Hakerzy podmieniali adresy wypłat....
Do naruszenia bezpieczeństwa doszło przez serwer giełdy. Hakerzy podmieniali adresy wypłat. Akcjonariusze giełdy pokryli straty.
0.313
81
2014grudzieńUSABitPayWłam
Świat dowiedział się o ataku na giełdę we wrześniu 2015 roku,...
Świat dowiedział się o ataku na giełdę we wrześniu 2015 roku, z dokumentów złożonych przez nią w sądzie. Haker zdobył dostęp do korespondencji szefostwa BitPaya i podszywając się pod jednego z nich, zlecał przelewy na swój portfel. Ubezpieczyciel giełdy odmówił wypłaty odszkodowania.
1.8
82
2014październikWielka BrytaniaMintpalIncydent
Ciężko pisać o włamie, skoro bitcoiny ukradł nowy właściciel giełdy -...
Ciężko pisać o włamie, skoro bitcoiny ukradł nowy właściciel giełdy - Ryan Kennedy, znany też jako Alex Green. Kilka miesięcy później skazano go na 11 lat więzienia za gwałty.
1.5
83
2014lipiecWielka BrytaniaMintpalWłam
Haker znalazł słaby punkt w systemie wypłat giełdy i zdołał autoryzować...
Haker znalazł słaby punkt w systemie wypłat giełdy i zdołał autoryzować wyprowadzenie 8 milionów Vericoin (VRC). Było to 30% wszystkich VRC, przez co zespół programistów kryptowaluty zdecydował się na hard fork.
1.6
84
2014lipiecUSACryptsyWłam
Lucky7Coin wpuścił trojana do kodu strony giełdy i przechwycił klucze BTC...
Lucky7Coin wpuścił trojana do kodu strony giełdy i przechwycił klucze BTC i LTC. Cryptsy utrzymywał informacje o ataku w sekrecie przez rok.
8.25
85
2014marzecUSAPoloniexWłam
Hakerzy wykorzystali nieprawidłowy kod wypłaty i wyprowadzili bitcoiny z giełdy. Poloniex...
Hakerzy wykorzystali nieprawidłowy kod wypłaty i wyprowadzili bitcoiny z giełdy. Poloniex nie podał ile stracił, ale doszli do tego użytkownicy forum Bitcointalk.
0.054
86
2014lutyJaponiaMt.GoxWłam
Po utracie środków giełda grała na czas odsuwając od siebie moment...
Po utracie środków giełda grała na czas odsuwając od siebie moment poinformowania klientów. Upadek ogłoszono końcem lutego. Trwają spekulacje na temat tego co naprawdę zaszło w Mt.Gox.
460
87
2013listopadPicoStockWłam
Crowdfundingowa platforma straciła podobno nawet te środki, które były na zimnych...
Crowdfundingowa platforma straciła podobno nawet te środki, które były na zimnych portfelach. Hakerzy wyprowadzili około 6000BTC, pomimo że giełda współpracowała wtedy zaledwie z 4 startupami
1.18
88
2013listopadDaniaBIPSWłam
Ataku DDoS mieli dokonać hakerzy pochodzący z Rosji, którzy dostali się...
Ataku DDoS mieli dokonać hakerzy pochodzący z Rosji, którzy dostali się do gorącego portfela giełdy.
0.256
89
2013listopadAustraliaInputs.ioWłam
Inputs.io był darmowym internetowym portfelem Bitcoin, współpracującym z licznymi faucetami. Włamanie...
Inputs.io był darmowym internetowym portfelem Bitcoin, współpracującym z licznymi faucetami. Włamanie opróżniło gorący portfel portfela.
0.811
90
2013listopadCzechyBitCashWłam
Atak phishingowy z użyciem fałszywych maili do użytkowników giełdy zakończył się...
Atak phishingowy z użyciem fałszywych maili do użytkowników giełdy zakończył się opróżnieniem 4000 portfeli.
0.095
91
2013majVircurexWłam
Giełda ogłosiła, że padła ofiarą ataku hakerskiego dopiero w 2014 roku....
Giełda ogłosiła, że padła ofiarą ataku hakerskiego dopiero w 2014 roku. Spekulowano czy w ogóle do niego doszło.
0.168
92
2012wrzesieńUSABitFloorWłam
Operator giełdy zgłosił naruszenie bezpieczeństwa. Środki odpłynęły z gorącego portfela. Rezerwy...
Operator giełdy zgłosił naruszenie bezpieczeństwa. Środki odpłynęły z gorącego portfela. Rezerwy Bitfloor były zbyt małe by oddać klientom ich pieniądze.
0.24
93
2012lipiecRosjaBTC-eIncydent
Na bitcoinach klientów położył rękę chciwy pracownik giełdy. Obecnie przebywa w...
Na bitcoinach klientów położył rękę chciwy pracownik giełdy. Obecnie przebywa w więzieniu za pranie brudnych pieniędzy i kradzież.
0.03
94
2012majNowa ZelandiaBitcoinicaWłam
2 miesiące po potężnej stracie spowodowanej atakiem na Linode, Bitcoinica została...
2 miesiące po potężnej stracie spowodowanej atakiem na Linode, Bitcoinica została zaatakowana przez hakerów, którzy ukradli ponad 1/3 rezerw giełdy.
0.092
95
2012marzecUSALinode - operatorWłam
Linode był dostawcą hostingu dla giełd Slush (- 3000BTC) i Bitcoinica...
Linode był dostawcą hostingu dla giełd Slush (- 3000BTC) i Bitcoinica (- 43000BTC), który padł ofiarą włamu na serwery. Hakerzy zrabowali łącznie 46000BTC.
0.225
96
2011październikJaponiaMt.GoxIncydent
Bitcoiny stracono przez błąd giełdy, pracownicy przypadkowo stworzyli transakcję, której nie...
Bitcoiny stracono przez błąd giełdy, pracownicy przypadkowo stworzyli transakcję, której nie dało się zrealizować
0.013
97
2011październikBitcoin7Włam
Giełda ogłosiła, że hakerzy z Rosji i Wschodniej Europy złamali zabezpieczenia...
Giełda ogłosiła, że hakerzy z Rosji i Wschodniej Europy złamali zabezpieczenia serwera i uzyskali pełen dostęp do głównego depozytu BTC i 2 z 3 zapasowych portfeli.
0.055
98
2011lipiecPolskaBitomatIncydent
Bitomat - polska giełda, która znajdowała się na początku ery Bitcoina...
Bitomat - polska giełda, która znajdowała się na początku ery Bitcoina w top 3 platform wymiany. W lipcu 2011 roku, podczas restartu serwera doszło do przypadkowego zniszczenia portfela giełdy z kluczami klientów. 17 000 Bitcoinów poszłooo
0.261
99
2011czerwiecJaponiaMt.GoxWłam
Pierwszy włam w historii giełd kryptowalut. Haker za pomocą phishingu przejął...
Pierwszy włam w historii giełd kryptowalut. Haker za pomocą phishingu przejął dostęp do konta z uprawnieniami administratora. Wykradł klucze prywatne, zaniżył cenę bitcoina do 1 centa i kupił 2643 sztuki za środki klientów.
0.025
6 254.500 MLN
Rok
Miesiąc
Kraj
Nazwa
Typ
Szczegóły
Ile przeadło?
Four Dragons
2024
luty
Kirgistan
Włam
Z portfeli giełdowych wyprowadzono bitcoiny o wartości 100 milionów dolarów.
$ 100 mln ()
FixedFloat
2024
luty
DEX
Włam
Skradziono ponad 400 bitcoinów oraz 1700 etherów, które następnie przesłano do mikserów kryptowalut
$ 26 mln ()
BitForex
2024
luty
Hongkong
Włam
Z portfeli giełdowych wyprowadzono 56,5 miliona dolarów w cyfrowych aktywach. Giełda zawiesiła wpłaty i wypłaty na platformę nie informując o tym użytkowników. Miesiąc przed włamaniem doszło do tajemniczej zmiany na stanowisku CEO.
$ 56,5 mln ()
Binance
2023
Listopad
Szeszele
Włam
Adres portfela powiązanego z giełdą Binance został naruszony w wyniku czego skradziono 27 mln USD w USDT
$ 27 mln ()
Poloniex
2023
Listopad
USA
Włam
Wykradziono dane do kluczy prywatnych jednego z hot walletów giełdy. W dniu 10 listopada skradziono z niej różne tokeny o łącznej wartości rynkowej 120 milionów dolarow
$ 120 mln ()
CoinSpot
2023
Listopad
Australia
Włam
Doszło do wycieku klucza prywatnego do jednego z hot walletów.
$ 2,4 mln ()
THOR
2023
październik
Nieznany/DEX
Incydent
Zdecentralizowana giełda kyptowalut (DEX) wyłączyła swoje usługi, by udaremnić hakerom wypranie za jej pośrednictwem skradzionych srodków.
$ mln ()
JPEX
2023
wrzesień
Japonia
Incydent
Giełda we wrześniu wprowadziła specyficzny system uniemożliwiający klientom dokonywanie wypłat zdeponowanych środków. Platforma doświadczyła problemu z płynnością oraz znalazła się na liście podejrzanych podmiotów przez organy nadzorcze w Hongkongu
$ mln ()
HTX (ex. Huobi)
2023
wrzesień
Chiny
Włam
W wyniku ataku hakerskiego giełda utraciła 5 tys. etherów (ETH) wartych łącznie blisko 8 mln USD na dany moment. Po dwóch tygodniach napastnik zwrócił całość skradzionych środków, bowiem namierzono jego tożsamość.
$ 8 mln ()
LeetSwap
2023
sierpień
Nieznany / DEX
Incydent
Platforma ogłosiła przerwę w handlu z powodu obaw o możliwość wykorzystania luk w systemie platformy. Doszło do naruszenia puli płynności.
$ mln ()
Bitrue
2023
kwiecień
Singapur
Włam
Bitrue, giełda kryptowalut z siedzibą w Singapurze, potwierdziła atak hakerski, który doprowadził do utraty aktywów o wartości około 23 milionów dolarów. Napastnik zgarnął łup w postaci ETH, QNT, GALA, SHIB, HOT i MATIC.
$ 23 mln ()
Gdac
2023
kwiecień
Korea Płd.
Włam
Południowokoreańska giełda kryptowalut Gdac padła ofiarą hacku. W wyniku ataku utracono około 13 milionów dolarów. Hakerzy przenieśli 61 BTC, 350,5 ETH, 10 milionów WEMIX i 220 000 USDT z portfela giełdy na nieznany adres
$ 13 mln ()
Bitzlato
2023
styczeń
Hongkong
Incydent
Platforma została oskarżona o wypranie 700 mln dolarów. Giełda nie wdrożyła obowiązkowych zabezpieczeń przeciwko przestępcom finansowym
$ mln ()
Gemini
2022
grudzień
USA
Incydent
14 grudnia giełda kryptowalut Gemini poinformowała, że niektórzy z jej klientów stali się celem ataków phishingowych. Jak podano na blogu firmy, incydent u zewnętrznego dostawcy doprowadził do wycieku adresów mailowych i częściowych numerów telefonów (bez 3 cyfr).
$ mln ()
Derbiti
2022
listopad
Panama
Włam
1 listopada niezidentyfikowane osoby włamały się do gorącego portfela giełdy instrumentów pochodnych Deribit i wypłaciły 28 mln USD. Giełda była w stanie ochronić aktywa ze względu na specyficzne oddzielenie środków własnych od środków klientów – 99% tych drugich jest przechowywanych w zimnym portfelu.
$ 28 mln ()
FTX
2022
Listopad
Bahamy
Incydent
Sam Bankman-Fried, założyciel i ówczesny CEO giełdy, wraz ze swoim wspólnikiem oraz dwoma innymi osobami wyprowadzał potajemnie środki klientów platformy, które zostały przesyłane do portfeli firmy Alameda Research
$ 10 mld mln ()
FTX
2022
listopad
Bahamy
Włam
Giełda kryptowalut została okradziona przez nieznanego sprawcę w czasie swojego kryzysu wywołanego paniką wśród klientów. Środki zostały wyprowadzone w ramach nieautoryzowanych transakcji z portfeli użytkowników.
$ 415 mln ()
Hotbit
2022
sierpień
Hongkong / Estonia
Incydent
Giełda na kilka dni zawiesiła swoje usługi, w tym wpłaty i wypłaty środków, w związku z dochodzeniem karnym z udziałem byłego członka zespołu zarządzającego. Pracownik jest podejrzany o naruszenie prawa karnego.
$ mln ()
ZB.com
2022
sierpień
Chiny / ?
Włam
Na początku sierpnia pojawiły się informacje, że giełda mogła paść ofiarą ataku hakerskiego, w którym z jej gorących portfeli skradziono kryptowaluty o wartości 4,8 mln USD. Wciąż nie przekazano jednak szczegółów na temat zajścia. Nie wiadomo też gdzie dokładnie znajduje się siedziba giełdy, która miała opuścić Chiny
$ 4,8 mln ()
Crypto.com
2022
styczeń
Hongkong
Włam
17 stycznia platforma przerwała działanie i przywróciła je po kilkunastu godzinach. Później pojawiły się informacje o hacku. Atak na Crypto.com dotknął 483 użytkowników giełdy, którzy stracili 4836.26 ETH. Stan wszystkich kont dotkniętych hakiem został przywrócony. Crypto.com nie podało jeszcze szczegółów dotyczących przebiegu ataku.
$ 34 mln (4836.26 ETH)
LCX
2022
styczeń
Liechtenstein
Włam
LCX ogłosiło 8 stycznia, że ​​doszło do włamania do jednego z gorących portfeli giełdy. Napastnicy dostali się do zasobów tokenów LCX, USDC, SAND, LINK, QNT, ENJ, ETH i MKR, a następnie zamienili wszystko na Ethereum i wyprali poprzez mikser Tornado Cash. Giełda obiecała zwrócić środki poszkodowanym inwestorom.
$ 7,9 mln ()
AscendEX
2021
grudzień
Singapur
Włam
Giełda kryptowalut AscendEX (znana wcześniej jako BitMax) padła ofiarą włamu do gorącego portfela Ethereum oraz tokenów z sieci ERC-20 i BSC. Napastnicy wyprowadzili aktywa o wartości około 77 mln USD. AscendEX ogłosił, że współpracuje z organami ścigania i zwróci środki użytkownikom.
$ 77 mln ()
BitMart
2021
grudzień
USA
Włam
Na początku grudnia hakerzy wykorzystali skradziony klucz prywatny do portfela giełdy BitMart i opróżnili go z kryptowalut o szacowanej wartości od 150 do 200 mln dolarów. Właściciel platformy obiecał klientom zwrot środków, jednak 2 miesiące od włamania wciąż nie pojawiły się doniesienia, żeby do tego doszło.
$ 200 mln ()
Liquid
2021
sierpień
Japonia
Włam
19 sierpnia gorący portfel japońskiej giełdy Liquid padł łupem hakerów, którzy według różnych źródeł ukradli od 85 do 97 mln USD w bitcoinie, ethereum i ripple. Do ataku doszło 10 miesięcy po wycieku danych klientów platformy. Tydzień po włamaniu, spółka została wsparta 120 mln dolarów pożyczki od platformy FTX.
$ 85 mln (107 BTC + ETH i XRP)
BtcTurk
2021
maj
Turcja
Incydent
Najpopularniejsza turecka giełda kryptowalut przyznała się do wycieku danych 500 000 klientów, do którego doszło w 2018 roku. BtcTurk ujawniło incydent, gdy baza danych została wystawiona na sprzedaż na hakerskim forum
$ mln ()
Hotbit
2021
kwiecień
Chiny
Włam
29 kwietnia o godzinie 24:00, giełda kryptowalut Hotbit poinformowała o poważnym cyberataku w wyniku, którego przejęto dane 2 mln użytkowników. Platforma zawiesiła działalność tłumacząc to koniecznością przebudowy serwerów oraz zapewniła, że środki użytkowników są bezpieczne. Po pewnym czasie giełda wróciła online. Klienci nie zgłaszali przypadków zniknięcia kryptowalut z kont.
$ mln ()
Vebitcoin
2021
kwiecień
Turcja
Incydent
Druga duża turecka giełda kryptowalut, która upadła w kwietniu 2021 roku. Platforma ogłosiła zakończenie działalności w związku z zaostrzeniem regulacji, pozostawiając klientów bez możliwości wypłaty środków. Tureckie władze aresztowały cztery osoby związane z giełdą, zarzucając im oszustwo.
$ mln ()
Thodex
2021
kwiecień
Turcja
Włam
CEO jednej z największych tureckich giełd kryptowalut zniknął 21 kwietnia, a razem z nim środki o szacowanej wartości od 2 do nawet 10 mld USD. Do tej pory nie udało się ustalić gdzie znajduje się Faruk Fatih Özer. Turecka policja zatrzymała jego krewnych.
$ 2000 mln ()
iCE3
2021
marzec
RPA
Incydent
W połowie marca giełda poinformowała o znalezieniu rozbieżności w swoich saldach BTC i LTC. Po kilku tygodniach iCE3 ogłosiło, że przechodzi w stan likwidacji. Klienci giełdy nie odzyskali do tej pory swoich środków. Istnieją obawy, że ich kryptowaluty zostaną przejęte przez spółkę prowadzącą postępowanie upadłościowe. Na giełdzie znajdowało się 80 tys. zarejestrowanych kont.
$ mln ()
Coinquista
2021
styczeń
Polska
Incydent
Pod koniec stycznia 2020 roku giełda zawiesiła wypłaty, tłumacząc się problemami programistycznymi. Odblokowano je 15 lutego, jednak jeden z jej klientów twierdził, że nie może wypłacić kryptowalut o wartości 1,4 mln PLN. Wciąż nie ma jednoznacznej informacji na temat zdarzeń, które spowodowały przerwanie działania giełdy.
$ mln ()
Livecoin
2020
grudzień
Rosja
Włam
Bitcoiny z włamu miały trafić na ten sam adres, na którym znalazły się środki z hacku EXMO. Z drugiej strony użytkownicy informowali o zablokowaniu wypłat na 24 godziny przed atakiem. W jego efekcie Livecoin musiał zakończyć działalność. Wciąż trwa spór o to czy incydent nie był oszustwem przy wyjściu.
$ 3,1 mln (06 BTC, 380 ETH, 236 BCH, 567,000 XRP, 66.8 mln DOGE, 56,000 USDT)
EXMO
2020
grudzień
Wielka Brytania
Włam
W nieznany dokładnie sposób hakerzy uzyskali dostęp do niektórych kluczy prywatnych giełdy i wyprowadzili z niej 6% aktywów w postaci BTC, ETH, XRP, BCH, USDT i ZEC. 4 mln USD z hacku zostały wypłacone przez giełdę Poloniex, na kilka godzin przed skontaktowaniem się z nią przedstawicieli EXMO.
$ 10.5 mln ()
Liquid
2020
listopad
Japonia
Włam
13 listopada 2020 roku hakerzy przejęli kontrolę nad domeną giełdy i wykradli dane użytkowników. W ich ręce trafiły zaszyfrowane hasła, adresy, imiona i nazwiska. Nie naruszono portfeli kryptowalut.
$ mln ()
OKEx
2020
październik
Hongkong
Incydent
16 października 2020 roku, OKEx wstrzymało wypłaty w związku z zatrzymaniem jednego z posiadaczy kluczy prywatnych do portfeli kryptowalut giełdy. Pozostawały one nieaktywne przez 1,5 miesiąca do 27 listopada. Incydent ujawnił, że pomimo rejestracji na Malcie, kluczowa infrastruktura giełdy znajduje się w Chinach.
$ mln ()
KuCoin
2020
wrzesień
Seszele
Włam
W wyniku włamania do gorących portfeli giełdy, hakerzy wyprowadzili kryptowaluty o wartości 281 mln USD. Giełda twierdzi, że udało jej się odzyskać większą część środków (do listopada 2020 roku nawet 84%) m.in. poprzez kontakt z giełdami, na które trafiły i zablokowanie części aktywów. Za atakiem mieli stać hakerzy z północnokoreańskiej grupy Lazarus.
$ 281 mln ()
Eterbase
2020
wrzesień
Słowacja
Włam
Hakerzy zaatakowali gorące portfele giełdy, w których przechowywano kryptowaluty BTC, ETH, XRP, Tezos, Algorand i TRON. Eterbase nie podał szczegółów zdarzenia "dla dobra śledztwa" i tymczasowo zablokował wypłaty w EUR. Wyprowadzone środki trafiły na różne inne giełdy kryptowalut.
$ 5,4 mln ()
2gether
2020
lipiec
Hiszpania
Włam
Hackerzy włamali się na serwery giełdy uzyskując dostęp do kryptowalut na rachunkach inwestycyjnych jej klientów. Skradzione środki stanowiły 26,79% ze wszystkich aktywów zgromadzonych na platformie. 2getger obiecało spłacić poszkodowanych, początkowo oferując im swój natywny token.
$ 1,4 mln ()
Cashaa
2020
lipiec
Wielka Brytania
Włam
Haker, który według doniesień giełdy, miał pochodzić ze wschodniego Delhi, naruszył jeden z jej portfeli. Zdaniem Cashaa atakujący zainstalował złośliwe oprogramowanie na komputerze używanym do dokonywania przelewów walutowych, takich jak wypłaty użytkowników. Giełda trzymała środki w portfelu Blockchain.com.
$ 3,09 mln (336 BTC)
Bisq
2020
kwiecień
-
Włam
Hakerzy wykorzystali lukę w protokole handlowym zdecentralizowanej giełdy kryptowalut i zmienili jej działanie. Przy unieważnianiu transakcji, środki klienta trafiały do portfela atakującego, a nie na domyślny rezerwowy adres.
$ 0,25 mln (3 BTC 4000 XMR)
Coinhako
2020
luty
Singapur
Włam
Początkowa "nieplanowana konserwacja" okazała się jednak "wyrafinowanym i skoordynowanym atakiem na określone konta Coinhako". Giełda zobowiązała się pokryć straty z własnej kieszeni, jednak nie poinformowała o tym o jakich kwotach mowa.
$ mln ()
Altbit
2020
luty
Włochy
Włam
Mała włoska giełda kryptowalut, padła ofiarą hakerów i pomimo niewielkich strat zakończyła działalność
$ 0,07 mln (7 BTC)
Upbit
2019
listopad
Korea Południowa
Włam
Doszło do włamania na gorący portfel giełdy. Środki zostały przeniesione na jeden adres, należący do nieznanej osoby.
$ 49 mln (342 000 ETH)
BITPoint
2019
lipiec
Japonia
Włam
Atak sparaliżował handel na giełdzie na miesiąc. Nie są znane szczegóły dotyczące ataku. Wiadomo, że straty dotknęły 50 000 klientów giełdy, która obiecuje, że zwróci im stracone środki.
$ 32 mln (2 821)
BitMarket
2019
lipiec
Polska
Incydent
Do upadku polskiej giełdy miały doprowadzić działania jej operatora płynności. Śledztwo trwa.
$ 24,4 mln (2 300 BTC)
Bitrue
2019
czerwiec
Singapur
Włam
Hakerzy włamali się do gorącego portfela giełdy i wyprowadzili środki należące do 90 użytkowników, które były warte $5mln. Bittrue zapenił, że pokryje straty.
$ 5 mln (9,3 mln XRP i 2,5 mln ADA)
GateHub
2019
czerwiec
Wielka Brytania/Słowenia
Włam
Hakerzy w jakiś sposób (wciąż nie wiadomo jaki) uzyskali dostęp do zaszyfrowanych kluczy prywatnych.
$ 10 mln (23,2 mln XRP)
Binance
2019
maj
Malta
Włam
Kilka taktyk phishingu oraz wykorzystanie złośliwego oprogramowania sprawiło, że wyciekła duża liczba kodów 2FA użytkowników i kluczy API. Wyprowadzono 7000 bitcoinów.
$ 41 mln (7 071 BTC)
Bitfinex
2019
kwiecień
Hong Kong/USA
Incydent
Pieniądze zostały zajęte przez rządy Polski, Portugali i USA, których śledztwo wykazało, że operator płynności Bitfinexu prał pieniądze meksykańskich karteli narkotykowych. Giełda "pożyczyła" brakujące środki z pokrycia stablecoina Theter.
$ 851 mln ()
BitHumb
2019
marzec
Korea Południowa
Włam
Z uwagi na brak dowodów zewnętrznej ingerencji, trwają spekulacje czy środków nie wyprowadził pracownik giełdy.
$ 19 mln (3 mln EOS i 20 mln XRP)
DragonEx
2019
marzec
Singapur
Włam
Na początku DragonEx nie chciał powiedzieć jakie środki stracił. Ostatecznie ujawnił, że chodziło o 7 mln USD. Klienci czekają na zwrot swoich coinów, giełda obiecuje, że odda im ekwiwalent w USDT lub własnym tokenie.
$ 7 mln ()
Coinmama
2019
luty
Izrael
Włam
Włamano się do bazy klientów. Wyciekło 450 000 haseł, dokumentów i poufnych danych. Nie wiadomo jak później wykorzystali je hakerzy.
$ mln ()
Cryptopia
2019
styczeń
Włam
Giełda została zhakowana 2-krotnie na przestrzeni miesiąca, co pokazuje w jak słabej kondycji były wtedy jej zabezpieczenia.
$ 16 mln (4,171 BTC)
HitBTC
2019
styczeń
USA
Incydent
Giełda zablokowała konta, aby klienci nie mogli wypłacać środków w ramach corocznego Proof of Keys.
$ mln ()
QadrigaCX
2018
grudzień
Kanada
Incydent
Właściciel QuadrigaCX, Gerry Cotten, jedyny posiadacz kluczy do zimnych portfeli giełdy nagle zmarł. Przepadło ponad 26000BTC klientów giełdy, którzy nie mogli dokonywać wypłat już na dłuższą chwilę przed tym "incydentem". Podobno audyt miał wykazać, że na portfelu giełdy nigdy nie było więcej niż 100BTC, a wiele osób podnosi teorie spiskowe, że Gerry żyje.
$ 110 mln (26 350 BTC)
Pure Bit
2018
listopad
Korea Południowa
Incydent
ICO zbierane na uruchomienie giełdy okazało się oszustwem, którego autorzy rozpłynęli się w powietrzu z $30mln
$ 30 mln (ICO i 13 000 ETH)
MapleChange
2018
październik
Kanada
Incydent
Pracownicy twierdzili, że giełda została zhakowana. Po pewnym czasie poinformowali klientów, że muszą zamknąć konta w mediach społecznościowych z uwagi na toczące się śledztwo. Później zniknęli. Prawdopodobnie klienci padli ofiarą tzw. oszustwa przy wyjściu, które zorganizowała sama giełda.
$ 5,7 mln (913 BTC)
Zaif
2018
wrzesień
Japonia
Włam
Hakerzy ukradli $60mln w BTC, BCH i MonaCoin. Giełda nie potrafi określić ile BCH dokładnie zniknęło, co oznacza, że nie wiedziała ile ich miała.
$ 60 mln (5 966 BTC)
Bancor
2018
lipiec
Izrael/Szwajcaria
Włam
Bancor był portfelem z wbudowaną usługą giełdy. Padł ofiarą hakerów, którzy złamali jeden z głównych portfeli firmy. Przepadło $12,5mln w ETH, $1mln w tokenie NPXS i $10mln w tokenie Bancor - BNT.
$ 23,5 mln ()
BitHumb
2018
czerwiec
Korea Południowa
Włam
Atak, przypisywany grupie Lazarus, zachwiał pozycją giełdy, która z 6 miejsca na świecie (pod względem obrotu) osunęła się na 10. Atak skoncentrował się na gorącym portfelu BitHumb-a.
$ 32 mln ()
Coinrail
2018
czerwiec
Korea Południowa
Włam
Niewielka południowokoreańska giełda trzymała na swoich portfelach duży wybór tokenów opartych na Ethereum.
$ 37 mln (1 927 ETH, 2,6 mld NPXS, 93 mln ATX, 831 mln DENT )
CoinSecure
2018
kwiecień
Indie
Incydent
Początkowo myślano, że doszło do włamania. W rzeczywistości bitcoiny, ukradł pracownik giełdy - szef do spraw bezpieczeństwa, który utrzymywał, że jest niewinny, a bitcoiny „zostały skradzione w trakcie pewnego rodzaju ataku”.
$ 3 mln (438 BTC)
BitGrail
2018
luty
Włochy
Incydent
Właściciel tej włoskiej giełdy twierdził, że padła ona ofiarą włamu, ale pracownicy temu zaprzeczali. Do dziś tak naprawdę nie wiadomo co się stało.
$ 170 mln (17 mln NANO)
Coincheck
2018
styczeń
Japonia
Włam
Coincheck - jedna z największych giełd kryptowalut w Japonii, nie korzystała z inteligentnych umów ani wielopodpisowych kluczy, a wszystkie coiny trzymano w jednym portfelu. Po złamaniu zabezpieczeń przy użyciu mailingu, opróżnienie jej konta było już tylko formalnością. Podobno stała za tym grupa Lazarus.
$ 534 mln (523 mln NEM)
NiceHash
2017
grudzień
Słowenia
Włam
NiceHash był platformą do wynajmowania mocy obliczeniowej do kopania kryptowalut i ich brokerem. Hakerzy ukradli hasło pracownika giełdy. Firmie udało się zebrać środki, by uzupełnić okradzione portfele. Wprowadziła później nowe protokoły bezpieczeństwa oraz zmiany dotyczące haseł portfeli.
$ 68 mln (4 736 BTC)
EtherDelta
2017
grudzień
Korea Południowa
Włam
Początek problemów zdecentralizowanej giełdy stworzonej dla Ethereum i opartych na nim tokenów. Hakerzy mieli uzyskać dostęp do serwera i podmienić stronę przejmując środki wysyłane przez klientów.
$ 0,266 mln ()
YoBit
2017
grudzień
Korea Południowa
Włam
Drugi i ostatni atak na wcześniejszą giełdę Yapizon. Przypisywany grupie Lazarus. Giełda podała do wiadomości, że skradziono 17% jej aktywów.
$ mln ()
Coinis
2017
wrzesień
Korea Południowa
Włam
Wiadomo, że atak przeprowadziła grupa Lazarus. W tamtym czasie hakerzy związani z Koreą Północną lubili posługiwać się zainfekowanymi mailami, których złośliwy załącznikiem było CV kandydata na pracownika giełda.
$ mln ()
OKEx
2017
sierpień
Hong Kong
Włam
OKEx kazał zgłosić sprawę właścicielom opróżnionych kont. Miesiąc wcześniej Chiny uznały bitcoina za piramidę finansową, przez co policja nie przyjęła zgłoszenia. Hakerzy włamali się na kilka kont z niemieckiego adresu IP.
$ 3 mln (600 BTC)
BitHumb
2017
lipiec
Korea Południowa
Włam
Nieznany haker wykradł hasło pracownika giełdy zdobywając dane jej 30000 klientów, których część zauważyła później, że ktoś wypłaca ich środki. Skradziono bitcoiny i ethereum.
$ 7 mln (12 000 BTC)
QadrigaCX
2017
czerwiec
Kanada
Incydent
Giełda twierdziła, że straciła 67000 ETH przez błąd programistów.
$ 23 mln (67 000 ETH)
Yapizon (późniejsze YoBit)
2017
kwiecień
Korea Południowa
Włam
Yapizon mógł być pierwszą znaczącą ofiarą hakerskiej grupy Lazarus, utworzonej i pracującej dla Korei Północnej. Później giełda zmieniła nazwę na YoBit.
$ 5,3 mln (3 816 BTC)
Bitfinex
2016
sierpień
Hong Kong
Włam
Bitfinex, który określał się wtedy jako "najbezpieczniejsza giełda na świecie" padł ofiarą potężnej kradzieży. Atak przeprowadzono na BitGo, operatora płatności, z którym współpracowała giełda.
$ 72,84 mln (120 000 BTC)
GateCoin
2016
maj
Hong Kong
Włam
Giełda została zhakowana, a atakujący zmienili jej system, tak aby środki pozostawały na gorącym portfelu, do którego uzyskali dostęp. W ten sposób upadła jedna z pierwszych regulowanych giełd, która cieszyła się dużą wiarygodnością.
$ 2 mln (4 320 BTC = 250 BTC i 185000 ETH)
ShapeShift
2016
kwiecień
Szwajcaria
Incydent
Podejrzewano atak hakerski, ale okazało się, że giełdę okradł pracownik. Pomimo zaostrzenia środków bezpieczeństwa aktywa ginęły dalej. W sumie doszło do trzykrotnego wyprowadzenia coinów.
$ 0,23 mln (469 BTC, 5 800 ETH, 1 900 LTC)
Cointrader
2016
marzec
Kanada
Incydent
Trwa spór o to czy doszło do włamania, czy też giełda sama wyprowadziła bitcoiny. Nie wiadomo ilu klientów zostało pozbawionych środków, nie jest też znana kwota, którą utracono. Wiadomo, że giełda ogłosiła wykrycie braków w stanie posiadania i upadła.
$ mln ()
Bter
2015
luty
Chiny
Włam
Giełda podała, że włamano się do jej zimnego portfela. Z uwagi na trudność takiej operacji, nie brakowało sceptyków twierdzących, że strata bitcoinów była wewnętrznym działaniem Bter.
$ 1,6 mln (7 170 BTC)
KipCoin
2015
luty
Chiny
Włam
To moment gdy KipCoin postanowił przyznać się do tego, że padł ofiarą ataku w czerwcu 2014 roku. Hakerzy przejęli serwer hostingowy Linode, który obsługiwał kilka giełd kryptowalut i zmienili hasła wewnętrzne, w tym także to do KipCoin. Walka o odzyskanie dostępu do giełdy trwała miesiąc. Udało się i obyło się bez strat. Do czasu. Hakerzy okradli giełdę później, ponieważ KipCoin nie zmienił kluczy prywatnych do swoich portfeli.
$ 0,67 mln (3 000 BTC)
Bitstamp
2015
styczeń
Luksemburg
Włam
Hakerzy zaatakowali przez maila. Jeden z pracowników giełdy otworzył link, którego nie powinien.
$ 5,1 mln (19 000 BTC)
LocalBitcoins
2015
styczeń
Finlandia
Włam
Hakerzy wykorzystali czat LocalBitcoins do dystrybucji złośliwego oprogramowania i przejęli 17 bitcoinów.
$ 0,005 mln (17 BTC)
796 Exchange
2015
styczeń
Chiny
Włam
Do naruszenia bezpieczeństwa doszło przez serwer giełdy. Hakerzy podmieniali adresy wypłat. Akcjonariusze giełdy pokryli straty.
$ 0,313 mln (1 000 BTC)
BitPay
2014
grudzień
USA
Włam
Świat dowiedział się o ataku na giełdę we wrześniu 2015 roku, z dokumentów złożonych przez nią w sądzie. Haker zdobył dostęp do korespondencji szefostwa BitPaya i podszywając się pod jednego z nich, zlecał przelewy na swój portfel. Ubezpieczyciel giełdy odmówił wypłaty odszkodowania.
$ 1,8 mln (5 000 BTC)
Mintpal
2014
październik
Wielka Brytania
Incydent
Ciężko pisać o włamie, skoro bitcoiny ukradł nowy właściciel giełdy - Ryan Kennedy, znany też jako Alex Green. Kilka miesięcy później skazano go na 11 lat więzienia za gwałty.
$ 1,5 mln (3 894 BTC)
Mintpal
2014
lipiec
Wielka Brytania
Włam
Haker znalazł słaby punkt w systemie wypłat giełdy i zdołał autoryzować wyprowadzenie 8 milionów Vericoin (VRC). Było to 30% wszystkich VRC, przez co zespół programistów kryptowaluty zdecydował się na hard fork.
$ 1,6 mln (8 mln VRC)
Cryptsy
2014
lipiec
USA
Włam
Lucky7Coin wpuścił trojana do kodu strony giełdy i przechwycił klucze BTC i LTC. Cryptsy utrzymywał informacje o ataku w sekrecie przez rok.
$ 8,25 mln (13 000 BTC i 300 000 LTC)
Poloniex
2014
marzec
USA
Włam
Hakerzy wykorzystali nieprawidłowy kod wypłaty i wyprowadzili bitcoiny z giełdy. Poloniex nie podał ile stracił, ale doszli do tego użytkownicy forum Bitcointalk.
$ 0,054 mln (97 BTC)
Mt.Gox
2014
luty
Japonia
Włam
Po utracie środków giełda grała na czas odsuwając od siebie moment poinformowania klientów. Upadek ogłoszono końcem lutego. Trwają spekulacje na temat tego co naprawdę zaszło w Mt.Gox.
$ 460 mln (850 000 BTC)
PicoStock
2013
listopad
Włam
Crowdfundingowa platforma straciła podobno nawet te środki, które były na zimnych portfelach. Hakerzy wyprowadzili około 6000BTC, pomimo że giełda współpracowała wtedy zaledwie z 4 startupami
$ 1,18 mln (6 000 BTC)
BIPS
2013
listopad
Dania
Włam
Ataku DDoS mieli dokonać hakerzy pochodzący z Rosji, którzy dostali się do gorącego portfela giełdy.
$ 0,256 mln (1 295 BTC)
Inputs.io
2013
listopad
Australia
Włam
Inputs.io był darmowym internetowym portfelem Bitcoin, współpracującym z licznymi faucetami. Włamanie opróżniło gorący portfel portfela.
$ 0,811 mln (4 100 BTC)
BitCash
2013
listopad
Czechy
Włam
Atak phishingowy z użyciem fałszywych maili do użytkowników giełdy zakończył się opróżnieniem 4000 portfeli.
$ 0,095 mln (484 BTC)
Vircurex
2013
maj
Włam
Giełda ogłosiła, że padła ofiarą ataku hakerskiego dopiero w 2014 roku. Spekulowano czy w ogóle do niego doszło.
$ 0,168 mln (1 454 BTC)
BitFloor
2012
wrzesień
USA
Włam
Operator giełdy zgłosił naruszenie bezpieczeństwa. Środki odpłynęły z gorącego portfela. Rezerwy Bitfloor były zbyt małe by oddać klientom ich pieniądze.
$ 0,24 mln (24 000 BTC)
BTC-e
2012
lipiec
Rosja
Incydent
Na bitcoinach klientów położył rękę chciwy pracownik giełdy. Obecnie przebywa w więzieniu za pranie brudnych pieniędzy i kradzież.
$ 0,03 mln (4 500 BTC)
Bitcoinica
2012
maj
Nowa Zelandia
Włam
2 miesiące po potężnej stracie spowodowanej atakiem na Linode, Bitcoinica została zaatakowana przez hakerów, którzy ukradli ponad 1/3 rezerw giełdy.
$ 0,092 mln (18 457 BTC)
Linode - operator
2012
marzec
USA
Włam
Linode był dostawcą hostingu dla giełd Slush (- 3000BTC) i Bitcoinica (- 43000BTC), który padł ofiarą włamu na serwery. Hakerzy zrabowali łącznie 46000BTC.
$ 0,225 mln (46 000 BTC)
Mt.Gox
2011
październik
Japonia
Incydent
Bitcoiny stracono przez błąd giełdy, pracownicy przypadkowo stworzyli transakcję, której nie dało się zrealizować
$ 0,013 mln (2 609 BTC)
Bitcoin7
2011
październik
Włam
Giełda ogłosiła, że hakerzy z Rosji i Wschodniej Europy złamali zabezpieczenia serwera i uzyskali pełen dostęp do głównego depozytu BTC i 2 z 3 zapasowych portfeli.
$ 0,055 mln (11 000 BTC)
Bitomat
2011
lipiec
Polska
Incydent
Bitomat - polska giełda, która znajdowała się na początku ery Bitcoina w top 3 platform wymiany. W lipcu 2011 roku, podczas restartu serwera doszło do przypadkowego zniszczenia portfela giełdy z kluczami klientów. 17 000 Bitcoinów poszłooo
$ 0,261 mln (17 000 BTC)
Mt.Gox
2011
czerwiec
Japonia
Włam
Pierwszy włam w historii giełd kryptowalut. Haker za pomocą phishingu przejął dostęp do konta z uprawnieniami administratora. Wykradł klucze prywatne, zaniżył cenę bitcoina do 1 centa i kupił 2643 sztuki za środki klientów.
$ 0,025 mln (2 643 BTC)
6 254.500 MLN

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.