Non-fungible token (NFT) | Słownik | CrypS.

Non-fungible token (NFT)

Non-fungible token (NFT) – to kryptograficzny token, którego główną cechą jest wartość indywidualna każdej sztuki, najbardziej kojarzone z grą CryptoKitties. Innymi słowy każdy token NFT jest unikalny w stosunku do pozostałych tokenów w danym łańcuchu.

Czym dokładnie jest non-fungible token?

NFT jest zasadniczo unikatową reprezentacją zasobu lub towaru w postaci wirtualnego tokena. Poprzez kryptografię pomagają w weryfikowalnym udowodnieniu własności i autentyczności zasobu. Tokeny najczęściej są tworzone na platformie blockchainie Ethereum w protkole ERC-721.

Na przykład bilet lotniczy – w samolocie każdy posiada taki sam – lecz są one wydawane personalnie, lub dzieło sztuki namalowane przez artystę – każdy obraz może mieć inną wartość niż drugi.

Zainteresował Cię temat tokenów NFT? Przeczytaj nasz artykuł „Czym są dzieła sztuki oparte o NFT?„.

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.