Meta rejestruje znak towarowy w Brazylii | Wiadomości | CrypS.

Meta rejestruje znak towarowy w Brazylii

Anna Sutowicz
Meta rejestruje znak towarowy w Brazylii

Meta, dawniej Facebook, złożyła do brazylijskich władz wniosek o rejestrację znaku towarowego. Planuje projektować, rozwijać oraz dostarczać sprzęt i oprogramowanie dla różnych usług związanych z kryptowalutami.

25 stycznia tego roku, Meta opublikowała wniosek o uzyskanie znaku towarowego w Brazylii. Wniosek został złożony w Narodowym Instytucie Własności Przemysłowej (INPI). Chociaż dokładna linia produktów, na których skupi się Meta jeszcze nie jest znana, to zgodnie z treścią wniosku znakiem towarowym ma zostać objęte:

Projektowanie, opracowywanie i wdrażanie oprogramowania dla zewnętrznych usług weryfikacyjnych dla transakcji w walutach cyfrowych, w tym (ale nie tylko) transakcji dotyczących waluty Bitcoin.

Giganci technologiczni skupiający się na kryptowalutach

Meta to nie jedyny gigant technologiczny skupiający się na ofertach kryptowalut. Apple również dostrzega  zalety technologii kryptograficznej. Prezes Apple, Tim Cook, powiedział, że widzi ogromny potencjał w przestrzeni metaverse:

Zawsze badamy nowe i powstające technologie i długo mówiłem o tym, jak bardzo nas to teraz interesuje.

Jego słowa skutkowały nagłym wzrostem cen akcji Apple.

Czym jest Meta?

Meta, to największa na świecie platforma mediów społecznościowych. Niedawno zmieniła nazwę z Facebooka, po to by lepiej dostosować się do rozwoju metaverse. Zmiana nazwy z Facebook na Meta, była odzwierciedleniem rosnących ambicji firmy, które wykraczały poza media społecznościowe.  Jak poinformował dyrektor generalny Mark Zuckerberg, zmiana nazwy to realizacja wizji firmy dotyczącej stworzenia metaverse, połączenia doświadczenia społecznościowego ze światem fizycznym.

Metaverse to rozszerzona wirtualna rzeczywistość. Plany rozwoju metversum, które realizuje Facebook są prowadzone na wielu płaszczyznach. Wedle słów Marka Zuckerberga, taki nowy wirtualny świat ma być „ucieleśnioną wersją Internetu”.

Wniosek o rejestrację znaku towarowego obecnie czeka na zatwierdzenie przez INPI.

Meta rejestruje znak towarowy w Brazylii
reklama
reklama