NEAR Protocol [NEAR] | Kurs - Cena, Wykres, Przelicznik, Kupno, Informacje | CrypS.

-

#17 -
$5.71 -2.46%
All Time High (ATH)
$20.42
16.01.2022
Market Cap
$6.31 B -2.46%
Rank 17 / 3,712
Wolumen (24h)
$217.46 M -2.46%
1,243 BTC
Podaż obiegowa
1104837819
Max ∞

Wykres NEAR Protocol - Kurs NEAR

Przelicznik NEAR

NEAR
NEAR Protocol [NEAR]
USA
USD
Polska
PLN

NEAR Protocol - FAQ

Czym jest NEAR Protocol?

Jak NEAR Protocol osiąga swoją szybkość i skalowalność?

Jakie jest zastosowanie tokenów NEAR?

Czy NEAR Protocol jest bezpieczny?

Jaka jest maksymalna liczba tokenów NEAR?

Czy mogę tworzyć dApps na NEAR Protocol?

Czy NEAR Protocol jest zdecentralizowany?

Gdzie kupić token NEAR?

Kryptowaluta NEAR Protocol - Informacje

NEAR Protocol to sieć blockchain warstwy 1 dostarczająca platformę, na której deweloperzy mogą budować zdecentralizowane aplikacje (dApps). Wśród sieci blockchain warstwy 1, takich jak Ethereum, NEAR jest postrzegany jako wyzwanie i alternatywa dla istniejących rozwiązań.

Kluczowe Informacje o NEAR Protocol

  • NEAR Protocol jest szybszy i tańszy od Ethereum. Przy pełnej implementacji, NEAR ma zdolność przetwarzania do około 100 000 transakcji na sekundę (TPS), znacznie przewyższając inne sieci blockchain, takie jak Ethereum czy Solana.
  • Technologia, która definiuje NEAR Protocol, to tzw. “sharding” – technika mająca na celu poprawę szybkości i pojemności transakcji. Polega na podziale blockchaina na podłańcuchy, które są regularnie ze sobą łączone.
  • NEAR Protocol wykorzystuje mechanizm konsensusu typu proof-of-stake (PoS).
  • Token NEAR jest wykorzystywany do stakingu, który jest podstawą dla walidacji bloków w sieci. Osoby udostępniające swoje tokeny otrzymują nagrody w postaci tego samego tokena.
  • NEAR Protocol zwraca uwagę na wpływ sektora krypto na środowisko, chwaląc się swoją “neutralnością wobec emisji dwutlenku węgla”. Partneruje z firmami zajmującymi się kompensacją emisji węgla, aby zrównoważyć swoje zużycie energii.

Czym jest NEAR Protocol?

NEAR Protocol to sieć blockchain warstwy 1, która wykorzystuje technologię shardingu, aby osiągnąć skalowalność. Dzięki temu NEAR może obsłużyć setki tysięcy transakcji na sekundę bez wpływu na swoją wydajność. Zależnie od stanu sieci, liczba nodów może wzrosnąć, a efektywność sieci utrzymana na stałym poziomie, a opłaty transakcyjne utrzymane na niskim poziomie.

NEAR Protocol to zdecentralizowana infrastruktura chmurowa, która hostuje zdecentralizowane aplikacje (DApps). Oferuje ona cross-chain interoperacyjność poprzez tzw. Rainbow Bridge i rozwiązanie warstwy 2 o nazwie Aurora. Użytkownicy mogą przenosić tokeny ERC-20 i inne aktywa z blockchaina Ethereum do sieci NEAR Protocol, co daje im dostęp do wyższej przepustowości i niższych opłat transakcyjnych.

 

NEAR Protocol Giełdy - gdzie kupić

NEAR Protocol - Opinie i prognozy

Aktualna ocena
0
Dodaj ocenę
Dodaj swoją opinię
NEAR $5.71 -2.46%

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.