Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [5.09.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [5.09.2022]

Autor: Redakcja
Redaktor: Michał Misiura
podsumowanie dnia technologie blockchain i kryptowaluty 5.09.2022

Kryptowaluty & blockchain, newsy z 5 września

Spis treści:

MicroStrategy stworzy rozwiązania dla przedsiębiorstw oparte na Lightning Network

MicroStrategy prowadzi kilka projektów badawczo-rozwojowych opartych na rozwiązaniu warstwy 2 do skalowania sieci Bitcoina – Lightning Network (LN). Tak twierdzi jej były CEO Michael Saylor. Obejmują one opracowanie portfela, serwera i opcji uwierzytelniania.

Czytaj więcej: MicroStrategy stworzy rozwiązania dla przedsiębiorstw oparte na Lightning Network


Hakerzy wykorzystali deepfake Elona Muska na kanale YT Korei Południowej

W sobotę 3 września, hakerzy włamali się na należący do rządu Korei Południowej kanał YouTube. Następnie zmienili jego nazwę na SpaceX Invest i opublikowali sfabrykowane filmy z Elonem Muskiem omawiającym kryptowaluty. Informację tę podała agencja prasowa Yonhap.

Czytaj więcej: Hakerzy wykorzystali deepfake Elona Muska na kanale YT Korei Południowej


Już dziś agencje odpowiedzą na rozporządzenie wykonawcze Bidena

Wkrótce pojawi się większość odpowiedzi agencji na rozporządzenie prezydenta Bidena. Zgodnie z zarządzeniem z 9 marca, siedem raportów z agencji ma trafić do Białego Domu 120 dni po jego wydaniu. To oznacza, że termin upływa 5 września, dzień po Święcie Pracy – amerykańskim święcie federalnym.

Czytaj więcej: Już dziś agencje odpowiedzą na rozporządzenie wykonawcze Bidena


Brytyjskie firmy kryptowalutowe muszą teraz zgłaszać naruszenia sankcji i zamrażać konta

Skarb państwa Wielkiej Brytanii chce, aby giełdy kryptowalut i dostawcy portfeli działający w kraju zgłaszali władzom podejrzenia naruszenia sankcji. Firmy kryptowalutowe muszą zamrozić aktywa i zgłosić je do Biura Wdrażania Sankcji Finansowych (OFSI) jeśli podejrzewają, że pochodzą od podmiotu objętego sankcjami. –> źródło: Coindesk


Symbiosis Finance rozda 35 000 SIS przy okazji uruchomienia sieci głównej veSIS

Wielołańcuchowy protokół liquidity Symbiosis Finance uruchomił sieć core veSIS i przeprowadzi konkurs dla użytkowników z łączną pulą nagród w wysokości 35 000 SIS.


Projekt P2E STEPN przenosi siedzibę do Hongkongu

Główna siedziba projektu STEPN zostanie przeniesiona do Cyberport Business Park w południowej dzielnicy Hongkongu. Potwierdził to dla SCMP Jerry Huang, współzałożyciel aplikacji fitness. –> źródło: Forklog


Hash rate Ethereum Classic osiąga rekordowy poziom

Przed aktywacją The Merge, hash rate Ethereum Classic (ETC) osiągnął rekordowy poziom 46 TH/s, według Coin Metrics. Dla porównania, sieć Ethereum (ETH) ma wydajność 910 TH/s – jest to liczba mniej więcej 19 razy większa niż oryginalny eter.

hash rate ethereum

Pula Poolin przyznaje się do problemów z płynnością

Poolin mining pool boryka się z brakiem płynności, ale środki użytkowników są bezpieczne. Taką informację ogłosił założyciel i CEO Kevin Pan. –> źródło: Coindesk


Glassnode: Ethereum stanie się deflacyjne po The Merge

Analitycy Glassnode doszli do wniosku, że kryptowaluta Ethereum z dużym prawdopodobieństwem stanie się deflacyjna po aktywacji aktualizacji The Merge.

Wykres dołączony do tweeta symuluje wskaźniki emisji ETH pod:

  • bieżącą emisję monet na dwóch systemach – PoW i PoS – oraz działanie mechanizmu spalania tokenów EIP-1559;
  • działanie systemu po aktywacji The Merge, która miała miejsce w ramach modelu w sierpniu 2021 r.


Bank Rosji zezwala na obrót kryptowalami w handlu zagranicznym

Według doniesień agencji informacyjnej TASS Bank Rosji wyraził zgodę na korzystanie z kryptowalut w transgranicznym handlu. Na decyzję od dłuższego czasu naciskało rosyjskie ministerstwo finansów. Zdaniem wiceministra resortu wkrótce dojdzie do zalegalizowania kryptowalutowych płatności, które pomogą unikać sankcji.

Czytaj więcej: Bank Rosji zezwala na obrót kryptowalami w handlu zagranicznym


LG tworzy platformę NFT na blockchainie Hedera

Koreańska firma LG Electronics uruchomiła platformę LG Art Lab, która umożliwia oglądanie tokenów NFT na ekranach telewizorów. Użytkownicy z USA, którzy posiadają urządzenia z systemem webOS 5.0 lub nowszym, będą mogli kupować, sprzedawać i wyświetlać niewymienne tokeny. Rozwiązanie zostało stworzone w oparciu o blockchain Hedera.

Czytaj więcej: LG tworzy platformę NFT na blockchainie Hedera


Odkryto pierwsze “terrorystyczne NFT”

Specjaliści ds. bezpieczeństwa odkryli pierwszy “terrorystyczny” token NFT, o nazwie „IS-NEWS #01”. Jest to obrazek z emblematem Państwa Islamskiego i tekstem, który chwali bojowników organizacji walczących z Talibami w Afganistanie. Zdaniem eksperta, który odkrył niewymienny token, może to być element testów przed szerszym wykorzystaniem NFT przez terrorystów. W ten sposób ich treści stałyby się odporne na cenzurę.

Czytaj więcej: NFT mogą być wykorzystywane przez terrorystów


KuCoin na czarnej liście hiszpańskiego regulatora

Hiszpańskie CNMV wydało ostrzeżenie przed giełdą kryptowalut KuCoin podając, że platforma nie podlega pod lokalne regulacje. W przeszłości na czarną listę agencji trafiały już inne znane giełdy, m.in. Huobi i Bybit.

KuCoin na czarnej liście CNMV
KuCoin na czarnej liście CNMV

Binance negocjuje budowę Wirtualnej Wolnej Strefy w Nigerii

Binance ma prowadzić rozmowy z nigeryjskimi władzami, których przedmiotem jest utworzenie specjalnej strefy ekonomicznej, skoncentrowanej na biznesach z branży technologii blockchain i kryptowalut. Hub miałaby przypominać wirtualną strefę wolnocłową Dubaju i przyspieszyć rozwój Web3 w Afryce Zachodniej. –> źródło: CryptoPotato

podsumowanie dnia technologie blockchain i kryptowaluty 5.09.2022



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.