MicroStrategy stworzy rozwiązania dla przedsiębiorstw oparte na Lightning Network | Wiadomości | CrypS.

MicroStrategy stworzy rozwiązania dla przedsiębiorstw oparte na Lightning Network

Zerelik Maciej
michael saylor i microstrategy pozwani o unikanie podatków w dc

MicroStrategy prowadzi kilka projektów badawczo-rozwojowych opartych na rozwiązaniu warstwy 2 do skalowania sieci Bitcoina – Lightning Network (LN). Tak twierdzi jej były CEO Michael Saylor. Obejmują one opracowanie portfela, serwera i opcji uwierzytelniania.


Według jednego z najwyższych rangą przedstawicieli kadry kierowniczej, Lightning Network to „najważniejsza rzecz, jaka dzieje się w świecie technologii”.

Celem inicjatywy jest poszerzenie grona odbiorców LN „o sto tysięcy użytkowników” lub „otwarcie 10 milionów portfeli” każdego dnia.

Saylor wyjaśnił, że projekt jest na wczesnym etapie i jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, jakie będą jego wyniki. Największy maksymalista bitcoina stwierdził:

W LN możesz poruszać się znacznie bardziej agresywnie w rozwijaniu funkcjonalności aplikacji i podejmowaniu ryzyka w porównaniu do linii bazowej pierwotnej kryptowaluty.

Dla przypomnienia, w sierpniu, po ustąpieniu ze stanowiska CEO, Saylor obiecał, że skupi się „na innowacjach i długoterminowej strategii korporacyjnej”. Chodziło tutaj o strategię firmy dot. inwestycji w największe cyfrowe aktywo.

Czy Saylor unika płacenia podatków

We wrześniu były CEO spółki został oskarżony o uchylanie się od płacenia podatków na kwotę 25 milionów dolarów. Podobno w tym celi ukrywał swoje prawdziwe miejsce zamieszkania. W proces miała być zaangażowana też MicroStrategy.

Maksymalna grzywna, którą może otrzymać razem z MicroStrategy to ponad 100 milionów dolarów.

michael saylor i microstrategy pozwani o unikanie podatków w dc
reklama
reklama