MicroStrategy stworzy rozwiązania dla przedsiębiorstw oparte na Lightning Network | Wiadomości | CrypS.

MicroStrategy stworzy rozwiązania dla przedsiębiorstw oparte na Lightning Network

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
michael saylor i microstrategy pozwani o unikanie podatków w dc

MicroStrategy prowadzi kilka projektów badawczo-rozwojowych opartych na rozwiązaniu warstwy 2 do skalowania sieci Bitcoina – Lightning Network (LN). Tak twierdzi jej były CEO Michael Saylor. Obejmują one opracowanie portfela, serwera i opcji uwierzytelniania.


Według jednego z najwyższych rangą przedstawicieli kadry kierowniczej, Lightning Network to “najważniejsza rzecz, jaka dzieje się w świecie technologii”.

Celem inicjatywy jest poszerzenie grona odbiorców LN “o sto tysięcy użytkowników” lub “otwarcie 10 milionów portfeli” każdego dnia.

Saylor wyjaśnił, że projekt jest na wczesnym etapie i jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, jakie będą jego wyniki. Największy maksymalista bitcoina stwierdził:

W LN możesz poruszać się znacznie bardziej agresywnie w rozwijaniu funkcjonalności aplikacji i podejmowaniu ryzyka w porównaniu do linii bazowej pierwotnej kryptowaluty.

Dla przypomnienia, w sierpniu, po ustąpieniu ze stanowiska CEO, Saylor obiecał, że skupi się “na innowacjach i długoterminowej strategii korporacyjnej”. Chodziło tutaj o strategię firmy dot. inwestycji w największe cyfrowe aktywo.

Czy Saylor unika płacenia podatków

We wrześniu były CEO spółki został oskarżony o uchylanie się od płacenia podatków na kwotę 25 milionów dolarów. Podobno w tym celi ukrywał swoje prawdziwe miejsce zamieszkania. W proces miała być zaangażowana też MicroStrategy.

Maksymalna grzywna, którą może otrzymać razem z MicroStrategy to ponad 100 milionów dolarów.

michael saylor i microstrategy pozwani o unikanie podatków w dcreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.