Hiszpański regulator wydał ostrzeżenia przed Huobi i Bybit | Wiadomości | CrypS.

Hiszpański regulator wydał ostrzeżenia przed Huobi i Bybit

Michał Misiura
cnmv ostrzega przed huobi i bybit

Hiszpańska Comisión Nacional de Mercado de Valores (CNMV), która nadzoruje rynek usług finansowych, wydała ostrzeżenia przed popularnymi giełdami kryptowalut Huobi i Bybit. 

W poniedziałek 16 sierpnia na liście ostrzeżeń CNMV pojawiło się 12 nowych podmiotów. Wśród nich znalazły się dwie giełdy kryptowalut, czyli Huobi i Bybit. Regulator podał, że dodał je na czarną listę ponieważ nie są zarejestrowane w Hiszpanii.

CNMV pokazuje, że firmy te nie są zarejestrowane w odpowiednim rejestrze Komisji, a zatem nie są upoważnione do świadczenia usług inwestycyjnych lub innej działalności podlegającej nadzorowi CNMV – wyjaśniła rządowa agencja.

Poza dwiema znanymi giełdami, na listę ostrzeń trafiły: The Market Limited, Skyway Capital, Profit Assist, N2 Group, Markets EU, Markets Cube, Liberty Sky, Financial Resident, Expertise Trader oraz Dsdaq Market. Na pierwszy rzut oka większość z wymienionych to fałszywe platformy inwestycyjne oraz nieuczciwi brokerzy Forex. Z rynkiem kryptowalut związana jest jeszcze spółka N2 Group, która zajmuje się m.in. emisją tokenów.

Brak konsekwencji

Ostrzeżenie nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami prawnymi. CNMV nie ma uprawnień, które dawały by mu możliwość nakładania sankcji. Huobi i Bybit mogłyby otrzymać grzywnę lub zostać zablokowane w Hiszpanii, dopiero na mocy decyzji sądu.

Jak podaje lokalny portal CriptoNoticias, funkcje CNMV są czysto administracyjne, a ostateczną decyzję o zainwestowaniu pieniędzy podejmuje sam konsument. Regulator często aktualizuje swoją czarną listę, a jej prowadzenie ma na celu informowanie opinii publicznej o potencjalnym ryzyku.

cnmv ostrzega przed huobi i bybit
reklama
reklama