Hakerzy wykorzystali deepfake Elona Muska na kanale YT Korei Południowej | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy wykorzystali deepfake Elona Muska na kanale YT Korei Południowej

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski

W sobotę 3 września, hakerzy włamali się na należący do rządu Korei Południowej kanał YouTube. Następnie zmienili jego nazwę na SpaceX Invest i opublikowali sfabrykowane filmy z Elonem Muskiem omawiającym kryptowaluty. Informację tę podała agencja prasowa Yonhap.


Urzędnik z południowokoreańskiego Ministerstwa Kultury, Sportu i Turystyki powiedział agencji, że kontrola nad kanałem została przywrócona jeszcze tego samego dnia. W chwili pisania tego tekstu nie jest on dostępny. Według urzędnika, hakerzy zdołali naruszyć dane uwierzytelniające konta.

Google potwierdziło Yonhap, że rządowy kanał rzeczywiście został zhakowany. Firma dodała, że prowadzi dochodzenie w sprawie tego incydentu.

W niedzielę media podały też, że zhakowano konto na Twitterze PricewaterhouseCoopers (PwC), wenezuelskiego ramienia firmy konsultingowej. W nocy 4 września napastnicy zaczęli zamieszczać na nim linki do strony internetowej należącej rzekomo do Ripple.

twitter deepfake elon

Strona promuje “giveaway” kryptowaluty XRP. Użytkownicy są zachęcani do kliknięcia złośliwego linku w celu otrzymania środków. W chwili pisania tego tekstu, phishingowe tweety wciąż znajdują się na stronie PwC Venezuela.

Przypomnijmy, że w maju 2022 roku oszuści również rozpowszechnili na Twitterze deepfake, w którym Musk “zachęca do inwestowania” w scam.




reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.