LG tworzy platformę NFT na blockchainie Hedera | Wiadomości | CrypS.

LG tworzy platformę NFT na blockchainie Hedera

Mariusz Przepiórka
nft na telewizorach lg

Koreańska firma LG Electronics z siedzibą w Seulu uruchomiła nową platformę NFT, która jest oparta na blockchainie Hedera.


Platforma firmy nosi nazwę LG Art Lab. Da ona klientom możliwość zakupu, sprzedaży i wyświetlania sztuki cyfrowej w formie NFT na swoich telewizorach. LG nie jest pierwszą dużą firmą, która szuka możliwości w przestrzeni NFT. Szwajcarski producent zegarków Tag Heuer w czerwcu poinformował o uruchomieniu nowego narzędzia, które dało klientom możliwość wyświetlania NFT na ekranach niektórych smartwatchy.

Zgodnie z komunikatem firmy, platforma LG Art Lab jest dostępna w USA na telewizorach z systemem webOS 5.0 lub nowszym. Zawiera ona funkcję oferującą profile artystów i podgląd „ich nadchodzących prac”, a także odliczanie do zbliżających się „dropów NFT”. Rynek platformy daje również możliwość handlu cyfrowymi dziełami sztuki.

Tokeny NFT staną się dziełami sztuki

Podstawę nowej platformy stanowi sieć Hedera, a transakcje są przeprowadzane za pośrednictwem Wallypto, opatentowanego przez LG portfela kryptowalutowego dla smartfonów, który jest obecnie w fazie testów beta.

Christian Hasker, dyrektor ds. marketingu firmy Swirlds Labs, dewelopera Hedery, powiedział w oświadczeniu, że współpraca między firmami sprawi, że tokeny NFT wyjdą poza komputerowe kolekcje i staną się dziełami sztuki prezentowanymi tak, jak każde inne dzieło sztuki widoczne w domu właściciela.

nft na telewizorach lg
reklama
reklama