Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [24.10.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [24.10.2022]

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
sytuacja na rynku kryptowalut 24.10.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 24 października


Spis treści:


Kazachstan plasuje się na trzecim miejscu pod względem hash rate Bitcoina

Według Cambridge Centre for Alternative Finance (CCAF), Kazachstan od roku utrzymuje trzecią pozycję na podium pod względem hash rate Bitcoina. W 2021 roku udało mu się prześcignąć Rosję.

Kraj Azji Środkowej plasuje się tuż za USA i Chinami. Według stanu na styczeń 2022 roku Kazachstan posiadał 13,22% udziału w hash rate. Dla porównania, historyczni liderzy w produkcji, USA i Chiny dzierżą odpowiednio 37,84% i 21,11%.

Czytaj więcej: Kazachstan plasuje się na trzecim miejscu pod względem hash rate Bitcoina


Dwóch Amerykanów trafi do więzienia za kradzież kryptowalut poprzez SIM Swapping

Mieszkańcy Massachusetts – Erig Meiggs i Declan Harrington – trafią za kratki na dwa lata za kradzież kryptowalut o wartości około 330 tysięcy dolarów. Przestępcy do wydrenowania cyfrowych aktywów wykorzystali tzw. „SIM swapping”.

Czytaj więcej: Dwóch Amerykanów skazanych na karę więzienia za kradzież kryptowalut poprzez SIM Swapping


Liczba HODLerów Dogecoina rośnie pomimo spadku ceny

Liczba osób posiadających kryptowalutę Dogecoin (DOGE) wzrosła w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Wzrost liczby hodlerów nie znalazł jednak odzwierciedlenia w obecnej cenie Dogecoina. Kurs DOGE spadł o około 16% w ciągu trzech miesięcy.

Czytaj więcej: Liczba HODLerów Dogecoina rośnie pomimo spadku ceny


Hakerzy włamali się na Twitterowe konto gate.io i promowali scam phishingowy

Około północy w dniu 21 października PeckShieldAlert poinformował, że oficjalne konto Gate.io na Twitterze zostało zhakowane. Napastnicy za jego pomocą promowali oszustwo typu giveaway, w którym „oferowali” nagrody w wysokości do 500 000 USDT.

Czytaj więcej: Hakerzy włamali się na Twitterowe konto gate.io i promowali scam phishingowy


Bloomberg: większość krypto-inwestorów popiera działania regulatorów

Działania regulacyjne ze strony Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz innych organów nadzoru, okazują się być dobrodziejstwem dla branży? W ostatniej ankiecie MLIV Pulse, większość badanych uczestników rynku stwierdziła, że dzięki tym działaniom są bardziej skłonni do inwestowania w przestrzeń kryptowalut. Ankietowanych poproszono także o wybranie jednego słowa opisującego branżę kryptowalut. Wśród odpowiedzi dominowały “przyszłość” i “ponzi”.

Czytaj więcej: 60% uczestników rynku popiera działania regulatorów


Hongkong rozważa złagodzenie wymogów dotyczących handlu kryptowalutami

Hongkong zapewnia, że jego stanowisko w sprawie kryptowalut jest odrębne od stanowiska Chin kontynentalnych. Miasto zamierza uruchomić kilka inicjatyw prawnych mających związek z branżą. Jedną z nich ma być umożliwienie inwestorom detalicznym „bezpośredniego inwestowania w wirtualne aktywa”. Wong, szefowa regulatora do spraw technologii finansowych powiedziała, iż fakt, że miasto może wprowadzić własną ustawę w celu regulacji kryptowalut pokazuje, jak bardzo Hongkong jest oddzielony od kontynentu.

Czytaj więcej: Hongkong może stać się przyjazny dla kryptowalut


Polak, który sprzedał skradzione piosenki Eda Sheerana za Bitcoina trafi do więzienia

Osoba, która wykradła i sprzedała za Bitcoina niepublikowane piosenki Eda Sheerana i innych muzyków, trafiła na półtora roku do więzienia. Jak podaje portal rp.pl, osobą tą jest Polak.

Czytaj więcej: Polak, który sprzedał skradzione piosenki Eda Sheerana za Bitcoina trafi do więzienia


RPA uznaje kryptowaluty za produkty finansowe

Regulator finansowy Republiki Południowej Afryki zaktualizował ustawę o usługach doradztwa finansowego i pośrednictwa, dodając do niej kryptowaluty. Od teraz cyfrowe aktywa będą traktowane w RPA jako produkty finansowe. To pierwszy krok do ich pełnego uregulowania oraz dobra wiadomość dla lokalnych firm z branży krypto. –> źródło: Coingeek


Platforma stakingowa Freeway zawiesza wypłaty

Freeway zamroził możliwość wypłacania środków zablokowanych na platformie, a ze strony projektu zniknęła zakładka z zespołem. Część ekspertów sugeruje, że mogło dojść do rug pulla, inny że to kolejne bankructwo związane z bessą. Według oświadczenia Freeway powodem wstrzymania usług była “zmienność rynkowa”. Platforma twierdziła wcześniej, że przechowuje aktywa o wartości 160 mln dolarów. kurs jej tokena FWT spadła przez ostatnie 24h o ponad 70%. –> źródło: The Block


FTX pokryje straty ofiar ataku phishingowego na 3Commas

Platforma do automatycznego handlu kryptowalutami o nazwie 3Commas, która łączy się z giełdą FTX za pośrednictwem API, znalazła się na celowniku scamu phishingowego. Ofiary ataku straciły ok. 6 mln dolarów. Prezes FTX Sam Bankman-Fried ogłosił, że w drodze wyjątku giełda odda im utracone aktywa oraz wezwał hakera do zwrotu środków. –> źródło: CoinDesk


 


Czy Cardano (ADA) jest niedowartościowane?

Według platformy analitycznej kryptowalut, Santiment, Cardano zajmuje najniższą pozycję względną w porównaniu do jego zrealizowanej wartości od stycznia 2019 roku. To z kolei jest oznaką niedowartościowania w oparciu o średnie straty traderów, które mogą wywołać wzrost ceny tokena.

Czytaj więcej: Czy Cardano (ADA) jest niedowartościowane?


Katie Wood prognozuje market cap BTC na poziomie 4,5 bln

Szefowa firmy zarządzającej ARK Invest, Katie Wood, w rozmowie z Peterem McCormackiem na łamach podcastu What Bitcoin Did opowiedziała o swoich oczekiwaniach co do kapitalizacji pierwotnej kryptowaluty. Jej zdaniem market cap BTC wzrośnie nawet do 4,5 biliona dolarów. –> źródło: Forklog

sytuacja na rynku kryptowalut 24.10.2022



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.