Polak, który sprzedał skradzione piosenki Eda Sheerana za Bitcoina trafi do więzienia | Wiadomości | CrypS.

Polak, który sprzedał skradzione piosenki Eda Sheerana za Bitcoina trafi do więzienia

Redakcja
etyczny haker otrzymał 400 ETH za znalezienie luki w Arbitrum

Osoba, która wykradła i sprzedała za Bitcoina niepublikowane piosenki Eda Sheerana i innych muzyków, trafiła na półtora roku do więzienia. Jak podaje portal rp.pl, osobą tą jest Polak.


Śledztwo rozpoczęło się w 2019 roku, gdy kilku agentów muzycznych poskarżyło się prokuratorowi okręgowemu w Nowym Jorku, że ktoś zaatakował konta internetowe niektórych z ich klientów. Haker zwany Spirdark, zaczął kraść niewydane treści i sprzedawać je w darknecie za bitcoiny.

Adres, na który trafiały BTC, było powiązane z 23-letnim mężczyzną z Ipswich w Wielkiej Brytanii. Jego imię i nazwisko to Adrian Kwiatkowski, co może sugerować, że faktycznie jest on Polakiem.

Został on aresztowany jeszcze w tym samym roku. Policja skonfiskowała z jego domu w Ipswich siedem urządzeń, zawierających ponad tysiąc niewydanych utworów 89 artystów.

Oprócz tego, władze znalazły portfel BTC. Znajdujące się na nim monety pochodziły od osób, które kupiły piosenki w ciemnej sieci. Dwie z nich należały do brytyjskiej megagwiazdy – Eda Sheerana.

Przyznanie się do winy

Sprawca przyznał się do wielu zarzutów: nieautoryzowanego dostępu do materiałów komputerowych, sprzedaży materiałów chronionych prawem autorskim oraz posiadania i przekształcania mienia przestępczego. Detektyw Constable Daryl Fryatt nazwał Kwiatowskiego wysoko wykwalifikowanym hakerem i dodał:

Nie tylko wyrządził kilku artystom i ich firmom produkcyjnym znaczące szkody finansowe, ale pozbawił ich możliwości wydania własnej pracy.

Kwiatowski trafi do więzienia na 18 miesięcy.

 

etyczny haker otrzymał 400 ETH za znalezienie luki w Arbitrum



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.