Hakerzy włamali się na Twitterowe konto gate.io i promowali scam phishingowy | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy włamali się na Twitterowe konto gate.io i promowali scam phishingowy

Redakcja
phishing

Hakerzy po raz kolejny wykorzystują sieci społecznościowe do swoich działań. Tym razem włamali się na oficjalne twitterowe konto popularnej giełdy kryptowalut, aby promować scam phishingowy.


Około północy w dniu 21 października PeckShieldAlert poinformował, że oficjalne konto Gate.io na Twitterze zostało zhakowane. Napastnicy za jego pomocą promowali oszustwo typu giveaway, w którym „oferowali” nagrody w wysokości do 500 000 USDT.

gate.io scam

Tweet zamieszczony przez hakerów oferował nagrodę dla pierwszych 1000 zwycięzców, którzy podłączą swój portfel do fałszywej strony phishingowej, udającej oficjalną witrynę platformy.

Dzięki ostrzeżeniom od Peckshield i społeczności, Gate.io odzyskał kontrolę nad swoim kontem i usunął złośliwą reklamę. Nie wiadomo ile osób padło ofiarą scamu.

Wzrost liczby ataków phishingowych i oszustw kryptowalutowych

Oszustwa phishingowe promujące rozdawanie kryptowalut pochłonęły wiele ofiar w 2020 roku. Wówczas zhackowane zostały konta szeregu znanych osobistości, takich jak Bill Gates, Jeff Bezos, Elon Musk, Kanye West, Barack Obama i Joe Biden. To wzbudziło wątpliwości co do polityki bezpieczeństwa Twittera i jego zdolności do wykrywania hakerów. Za kontrowersyjny hack odpowiedzialny był młody człowiek.

Celebryci w świecie kryptowalut również padali ofiarą scamu. Od twórcy Ethereum Vitalika Buterina założyciela Cardano Charlesa Hoskinsona do CEO Ripple Brada Garlinghouse’a. Wiele dużych nazwisk zostało wykorzystanych jako przynęta dla wyszukanych (i prostych) oszustw kryptowalutowych. Niedawno CEO Ripple skarżył się, że AI Twittera wciąż nie potrafi odróżnić prawdziwych kont od kont scamowych, których liczba na platformie rośnie w lawinowym tempie.

phishing



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.