Kazachstan plasuje się na trzecim miejscu pod względem hash rate Bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Kazachstan plasuje się na trzecim miejscu pod względem hash rate Bitcoina

Redakcja
Kazachstan zablokował 5 nielegalnych giełd

Według Cambridge Centre for Alternative Finance (CCAF), Kazachstan od roku utrzymuje trzecią pozycję na podium pod względem hash rate Bitcoina. W 2021 roku udało mu się prześcignąć Rosję.


Kraj Azji Środkowej plasuje się tuż za USA i Chinami. Według stanu na styczeń 2022 roku Kazachstan posiadał 13,22% udziału w hash rate. Dla porównania, historyczni liderzy w produkcji, USA i Chiny dzierżą odpowiednio 37,84% i 21,11%.

Według ekspertów Cambridge, w tym samym okresie bezwzględny (średni miesięczny) wkład Kazachstanu w hashrate BTC wynosił 24,8 Ehs/s. W przypadku USA i Chin liczba ta była odpowiednio większa – 71 Ehs/s i 39,6 Ehs/s. Ci liderzy branży górniczej mocno przebijają takie kraje jak Malezja, Niemcy czy Iran.

mining na świecie

Energia odnawialna w Kazachstanie?

Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA), finansowana przez Unię Europejską, już w 2020 roku zauważyła duże uzależnienie Kazachstanu od nieodnawialnych źródeł energii, takich jak ropa naftowa (ponad 50%), węgiel (28%) i gaz ziemny (17%).

Według ekspertów IEA większość węgla w kraju jest wykorzystywana do produkcji energii elektrycznej i ciepła, natomiast lwia część ropy trafia do konsumentów końcowych, zwłaszcza właścicieli pojazdów mechanicznych.

W zeszłym tygodniu kazachscy ustawodawcy zatwierdzili pakiet ustaw dotyczących wydobycia kryptowalut. Ma on na celu stworzenie ram prawnych dla przemysłu wydobycia i handlu kryptowalutami.

Wcześniej w tym miesiącu rząd rosyjski zażądał zaktualizowanego porozumienia w sprawie wspólnego systemu energetycznego między Rosją a Kazachstanem, między innymi w celu dostarczenia energii elektrycznej dla krypto miningu.

Kazachstan zablokował 5 nielegalnych giełdreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.