Czy Cardano (ADA) jest niedowartościowane? | Wiadomości | CrypS.

Czy Cardano (ADA) jest niedowartościowane?

Redakcja
cardano (1)

Cena Cardano po długo oczekiwanej aktualizacji Vasil spadła do najniższego poziomu od lutego 2021 roku. ADA jest obecnie na dobrej drodze do zaksięgowania siódmej czerwonej miesięcznej świecy z rzędu.


Na spadek miała z pewnością wpływ szersza korekta rynku pobudzona przez agresywne podwyżki stóp procentowych ze strony Rezerwy Federalnej, które miały na celu stłumienie rosnącej inflacji. ADA spadła o ponad 20% od czasu hard forka, który miał na celu zwiększenie skalowalności sieci i możliwości inteligentnych kontraktów. Pomimo malejącego zaufania inwestorów, w najbliższym czasie może nastąpić zmiana trendu.

Czy Cardano jest niedowartościowane?

Według platformy analitycznej kryptowalut, Santiment, Cardano zajmuje najniższą pozycję względną w porównaniu do jego zrealizowanej wartości od stycznia 2019 roku. To z kolei jest oznaką niedowartościowania w oparciu o średnie straty traderów, które mogą wywołać wzrost ceny tokena.

Dane sugerują, że MVRV Z-Score dla ADA osiągnęło -1,35 po raz pierwszy od 45 miesięcy. Wskaźnik MVRV (Market Value to Realized Value) przedstawia stosunek pomiędzy obecną ceną a średnią ceną każdego nabytego aktywa. Jego wartość zasadniczo daje pojęcie o tym, jak bardzo przewartościowane lub niedowartościowane jest to aktywo. Wzrost wskaźnika oznacza sentyment presji sprzedaży wśród hodlerów, ponieważ rosną potencjalne zyski.

Ostatnim razem, gdy MVRV Z-Score ADA był na tym poziomie, cena tokena podwoiła się w ciągu kolejnych trzech miesięcy.

Czy Cardano wypadnie z tabeli liderów?

Pseudonimowy trader kryptowalutowy DonAlt stwierdził niedawno, że Cardano może spotkać ten sam los, co niegdyś popularne kryptowaluty z pierwszej dziesiątki tabeli liderów – EOS, Litecoin i Bitcoin Cash. Przed poprzednią hossą, te trzy aktywa zdołały wspiąć się obok niektórych największych kryptowalut, ale ich popularność wkrótce spadła. Litecoin, na przykład, na krótko opuścił pierwsze dwadzieścia pozycji na CoinMarketCap.

cardano (1)reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.