Działania SEC są dobrodziejstwem dla branży kryptowalut

Ankieta Bloomberga: większość krypto-inwestorów popiera działania regulatorów

Anna Sutowicz
SEC

Inwestorzy twierdzą, że kryptowaluty są bardziej atrakcyjne, gdy Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) jest “agresywna”.


Kryptowaluty bardziej atrakcyjne dzięki SEC

Działania ze strony Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz innych organów nadzoru, które badały firmy kryptowalutowe, okazują się być dobrodziejstwem dla branży. Uczestnicy rynku twierdzą, że dzięki temu są bardziej skłonni do inwestowania w przestrzeń kryptowalut.

W ostatniej ankiecie MLIV Pulse blisko 60% z 564 respondentów wskazało, że niedawną falę działań prawnych w kryptowalutach postrzega jako pozytywny znak dla tej klasy aktywów. Główne interwencje obejmują amerykańskie dochodzenia regulacyjne dotyczące zbankrutowanych firm kryptograficznych Three Arrows Capital i Celsius Network, a także sondę SEC dotyczącą Yuga Labs, twórców kolekcji niewymiennych tokenów (NFT) Bored Ape.

Chris Gaffney, prezes do spraw rynków światowych w TIAA Bank powiedział, że mówi “tak” regulacjom:

Jestem w obozie „tak”. Jako profesjonalny inwestor potrzebujesz regulowanej możliwości inwestycyjnej, a to otwiera drzwi dla większej liczby profesjonalnych inwestorów do zaangażowania się w kryptowaluty, jeśli jest to bardziej regulowane.

Sentyment do Bitcoina

Ankieta wykazała także, że większość inwestorów jest nieco bardziej optymistycznie nastawiona w stosunku do kryptowalut niż w lipcu. Mary-Catherine Lader, dyrektor operacyjny Uniswap Labs stwierdziła, że inwestorzy dostrzegają zalety zdecentralizowanych protokołów:

Nasi inwestorzy dostrzegli, a rynek uznał, że zdecentralizowane protokoły mają wyjątkowe zalety, które mogą przynieść korzyści nie tylko rynkom kryptowalut, ale także rynkom tradycyjnym.

Bitcoin jak religia

Respondenci zostali również poproszeni o wybranie jednego słowa opisującego przestrzeń. Wśród najpopularniejszych odpowiedzi znalazły się słowa: „Ponzi” i „przyszłość”. Victoria Greene z G Squared Private Wealth porównała kryptowaluty do religii:

Jeśli wierzysz, zawsze będziesz wierzyć, bez względu na cenę i przeciwne wiatry.

Stwierdziła, że osoby prawdziwie wierzące w kryptowaluty określiły je przyszłością, a ludzie o bardziej tradycyjnych poglądach nazwali je Ponzi.

SECreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.