Dwóch Amerykanów skazanych na karę więzienia za kradzież kryptowalut poprzez SIM Swapping | Wiadomości | CrypS.

Dwóch Amerykanów skazanych na karę więzienia za kradzież kryptowalut poprzez SIM Swapping

Redakcja
sim swapping

Mieszkańcy Massachusetts – Eric Meiggs i Declan Harrington – trafią za kratki na dwa lata za kradzież kryptowalut o wartości około 330 tysięcy dolarów. Przestępcy do wydrenowania cyfrowych aktywów wykorzystali tzw. “SIM swapping”.


Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DOJ) poinformował, że Eric Meiggs spędzi w więzieniu dwa lata i jeden dzień, z kolei jego wspólnik – Declan Harrington będzie przebywał za kratkami przez dwa lata i siedem dni. Mężczyźni atakowali głównie kierowników organizacji kryptowalutowych i stosowali wyrafinowane techniki, aby ukraść ich mienie. W oświadczeniu DOJ czytamy:

Według dokumentów sądowych, Meiggs i Harrington celowali w kierowników firm kryptowalutowych i innych, którzy prawdopodobnie posiadali znaczne ilości kryptowaluty oraz tych, którzy mieli nazwy kont w mediach społecznościowych o wysokiej wartości lub ‘OG’ (slang dla Original Gangster).

SIM Swapping

DOJ twierdzi, że ulubioną praktyką Meiggsa i Harringtona był “SIM swapping”. Jest to forma kradzieży, w której sprawcy kradną numer telefonu komórkowego, przypisując go do nowej karty SIM. Później wkładają nową kartę do innego urządzenia i uzyskują dostęp do kont oraz pokonują dwuetapową weryfikację.

Cyberprzestępcy podszywają się pod ofiary, prosząc operatora telefonicznego o przesłanie linków do resetowania hasła lub kodu uwierzytelniającego. Dzięki temu mogą przejąć pełną kontrolę nad kontem danej osoby i ukraść z niego aktywa.

“SIM swapping”, włamania komputerowe i inne techniki pomogły dwóm mieszkańcom Massachusetts wyprowadzić około 330 000 dolarów w walutach cyfrowych od co najmniej dziesięciu ofiar w całych Stanach.

Meiggs i Harrington przyznali się do popełnienia przestępstwa w sierpniu 2021 roku, dlatego uniknęli surowszej kary.

sim swappingreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.