Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [16.12.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [16.12.2022]

Autor: Redakcja
Redaktor: Michał Misiura
najnowsze informacje o kryptowalutach, bitcoinie i blockchainie - 16.12.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 16 grudnia.


Spis treści:


Firma audytorska Mazars zawiesza współpracę z giełdami kryptowalut

Firma audytorska Mazars, która potwierdzała raporty giełd kryptowalut Binance, Crypto.com i KuCoin, poinformowała o zerwaniu współpracy z podmiotami z branży. Raporty dotyczące proof-of-reserves zniknęły z jej strony. Giełdowe tokeny giełd obsługiwanych przez firmę zareagowały spadkami.

Czytaj więcej: Firma audytorska Mazars zawiesza współpracę z giełdami kryptowalut


Czy Binance ma powiązania z chińskim rządem?

Republikański senator USA Bill Hagerty podczas przesłuchania w Senackiej Komisji Bankowej zarzucił bliskie powiązania giełdy kryptowalutowej Binance z chińskim rządem.

Hagerty twierdzi, że Binance jest “wspierany przez państwo” i “powiązany” z Komunistyczną Partią Chin. Te same obawy zgłosił demokratyczny senator Mark Warner.

Czytaj więcej: Czy Binance ma powiązania z chińskim rządem?


Donald Trump wydał swoją kolekcję NFT

Donald Trump wydał swoją kolekcję niewymiennych tokenów (NFT). Jego cyfrowe karty kolekcjonerskie przedstawiają go w różnych postaciach, w tym jako superbohatera, szeryfa z Dzikiego Zachodu, astronautę i kierowcę Nascar. Cena jednej karty Trumpa to 99 USD. Cała kolekcja wyprzedała się w 12 godzin.

Czytaj więcej: Donald Trump wydał swoją kolekcję NFT


Caroline Ellisone donosi na Sama Bankmana-Frieda?

Była dziewczyna Sama Bankmana-Frieda, Caroline Ellison może być jedną z pierwszych osób, które zwróciły się przeciwko niemu i pomogły prokuratorom. Użytkownicy Twittera twierdzą, że widziano ją w Nowym Jorku, kiedy składała zamówienie w kawiarni znajdującej się w pobliżu biura prokuratora generalnego i biura FBI.

Czytaj więcej: Caroline Ellisone donosi na Sama Bankmana-Frieda?


Upadek Terra vs FTX: Co mówi Chainalysis?

Upadek ekosystemu Terra, a także bankructwo Celsius Network i Three Arrows Capital doprowadziły do większych zrealizowanych strat niż te poniesione po upadku FTX. Do takiego wniosku doszła firma Chainalysis.

Straty zrealizowane po upadku giełdy Sama Bankmana-Frieda wyniosły 9 mld USD, natomiast wpływ upadków Terra i Celsius – Three Arrows Capital szacowany jest odpowiednio na 20,5 mld USD i 33 mld USD.

Czytaj więcej: Upadek Terra vs FTX: Co mówi Chainalysis?


Trust Wallet dodaje swapy cross-chain poprzez THORChain

Zespół Trust Wallet dodał obsługę crosschain swapów do swojego portfela dzięki integracji protokołu THORChain. Integracja sprawi, że transfery cross-chain będą bezpieczniejsze i łatwiejsze do wykonania. Nie będzie potrzeby korzystania przy tym ze scentralizowanych pośredników. W przypadku takich transakcji nie ma też prowizji.

Czytaj więcej: Trust Wallet dodaje swapy cross-chain poprzez THORChain


CZ mówi, że Binance nie ma problemów z płynnością

Giełda kryptowalut Binance ma wystarczającą płynność, aby wszyscy klienci mogli w razie potrzeby wypłacić 100% swoich aktywów. Tak powiedział Changpeng Zhao, szef firmy, w rozmowie z Bloombergiem.

Ludzie mogą wycofać 100% aktywów, które mają na Binance. Nie będziemy mieli problemu w żadnym konkretnym dniu.


Zespół Sui Network ujawnia szczegóły dotyczące alokacji natywnych tokenów

Sui Foundation, organizacja stojąca za rozwojem Sui Network, ujawniła szczegóły dotyczące dystrybucji natywnych tokenów po uruchomieniu sieci bazowej.

Zgodnie z komunikatem, ponad 50% emisji rodzimych tokenów SUI zostanie przekazane do Community Reserve, zarządzanego przez Sui Foundation. Aktywa te zostaną wykorzystane do uruchomienia szeregu programów mających na celu rozwój ekosystemu. Organizacja planuje m.in.

  • Zaoferować pomoc w uruchomieniu walidatorów i promowanie równomiernej dystrybucji SUI wśród nich;
  • Zapewnić dotacje dla deweloperów, osób zatwierdzających i innych osób w sieci, które pomagają kształtować infrastrukturę;
  • Finansować inicjatywy w zakresie badań i rozwoju;
  • Zapewnić dotacje dla walidatorów na początkowym etapie rozwoju sieci.


Świąteczny rajd BTC mało prawdopodobny

Inwestorzy kryptowalut nie powinni liczyć w tym roku na Rajd Świętego Mikołaja – donosi raport Cointelegraph. Tradycyjne przedświąteczne wzrosty na rynkach, mogą ominąć bitcoina przez:

  • wyjątkowo niską aktywność on-chain,
  • wolumen transakcji spot na poziomie bliskim 2020 roku,
  • trwające kłopoty wielu firm, które nie otrząsnęły się jeszcze po upadku FTX,
  • przewagę krótkich pozycji (istnieje możliwość krótkiego odbicia, które wyczyści pozycje części traderów, ale raczej nie będzie to odwrócenie trendu).

Holenderski bank centralny: KuCoin działa bez licencji

De Nederlandsche Bank (DNB wydał oświadczenie ws. giełdy kryptowalut KuCoin. Czytamy w nim, że zarejestrowana na Seszelach spółka MEK Global Limited (MGL) – operator platformy – nie ma prawnej zgody na świadczenie usług w Holandii.

Oznacza to, że MGL narusza ustawę o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu i nielegalnie oferuje usługi wymiany walut wirtualnych i walut fiducjarnych oraz oferuje portfele powiernicze – podano w oświadczeniu banku centralnego.

Regulator nie zdradził, jakie konsekwencje mogą grozić KuCoinowi, jeśli będzie kontynuował działalność na jego terenie. –> źródło: CoinDesk


Binance zdejmuje 4 tokeny. Mithril chce 53 mln $ odszkodowania

We czwartek Binance poinformował o nadchodzącym delistingu (22.12.2022) 4 projektów z powodu braku aktywności:

  • TRIBE,
  • REP,
  • BTCST,
  • MITH.

Twórcy ostatniego z nich, czyli Mithril, szybko zareagowali na doniesienia domagając się zwrotu 200 000 BNB (53 mln $), wpłaconych jako kaucja przed dodaniem tokena do oferty giełdy. Według danych z CoinGecko MITH znajduje się poza pierwszym 1000 kryptowalut o największej kapitalizacji rynkowej. Co więcej projekt już od dłuższego czasu nie publikował nic w mediach społecznościowych (prawie 2 lata), a jego strona jest nieaktywa.

Prezes Binance odmówił zwrotu środków, powołując się na regulamin. W chwili wpłacenia przez zespół Mithril żądane 200 000 BNB było warte zaledwie 1 mln dolarów.


7-godzinny przestój Gemini z powodu “planowanych prac”

Giełda Gemini przywróciła wypłaty po siedmiogodzinnej przerwie techniczne. Wczorajszej nocy, platforma wydała oświadczenie:

Statek kosmiczny Gemini zostanie poddany planowej konserwacji giełdy we czwartek 15 grudnia od około 22:00 do piątku 16 grudnia do 00:30 ET

Przerwa, która miała trwać 2 godziny była wielokrotnie przedłużana, aż do godziny 11 30 czasu polskiego. Wstrzymanie usług giełdy pojawiło się krótko po informacjach o wycieku danych 5,7 mln użytkowników Gemini. –> źródło: CoinDesk 

Aktualizacje o przerwie technicznej Gemini
Aktualizacje o przerwie technicznej Gemini – status.gemini.com
najnowsze informacje o kryptowalutach, bitcoinie i blockchainie - 16.12.2022



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.