Czy Binance ma powiązania z chińskim rządem? | Wiadomości | CrypS.

Czy Binance ma powiązania z chińskim rządem?

Redakcja
Binance głównym kontrahentem Bitzlato

Republikański senator USA Bill Hagerty podczas przesłuchania w Senackiej Komisji Bankowej zarzucił bliskie powiązania giełdy kryptowalutowej Binance z chińskim rządem. Informację na ten temat podał reporter Brendan Pedersen.


Hagerty twierdzi, że Binance jest “wspierany przez państwo” i “powiązany” z Komunistyczną Partią Chin. Te same obawy zgłosił demokratyczny senator Mark Warner.

Rzecznik Binance skomentował te zarzuty w następujący sposób:

Binance nie jest chińską firmą i nawet nie prowadzi działalności w Chinach. Binance to międzynarodowa firma z głównymi biurami w Paryżu i Dubaju, działająca w kilkudziesięciu krajach na całym świecie.

Podkreślił również, że Binance nie próbuje uniknąć regulacji i wielokrotnie mówił, że ważne jest budowanie zaufania i ochrona klientów.

Według giełdy, pomimo ostatnich informacji o odpływie środków z platformy, Binance pozostaje “w bardzo silnej pozycji finansowej”.

Nasza struktura kapitałowa jest wolna od długów, a wszystkie aktywa użytkownika są zabezpieczone 1:1, więc zawsze mamy więcej niż wystarczająco dużo środków, aby spełnić żądania wypłaty.

Wcześniej Changpeng Zhao, dyrektor generalny giełdy, powiedział, że Binance nie można nazwać “chińską firmą”, ponieważ “nigdy nie została zarejestrowana w Państwie Środka”. Zhao określa sam siebie jako Kanadyjczyka.

Plotki o powiązaniach z chińskim rządem uważa za oszczerczy atak na firmę, który ma na celu podważenie wiarygodności marki i zmniejszenie liczby nowych partnerów i inwestorów.

Sprawa Binance w USA

Przypomnijmy, że od 2018 roku władze USA kontynuują dochodzenie w sprawie Binance pod kątem naruszenia przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i obchodzenia sankcji. Jednak według doniesień medialnych sprawa utknęła w martwym punkcie z powodu braku porozumienia w amerykańskim Departamencie Sprawiedliwości.

W 2020 roku amerykańscy prokuratorzy zażądali od giełdy wewnętrznych informacji na temat jej kontroli pod kątem przeciwdziałania praniu pieniędzy, a także raportów dot. samego Changpenga Zhao.

Według Reutersa, Binance wielokrotnie zatajał informacje przed regulatorami, lekceważył procedury KYC i działał wbrew zaleceniom działu zgodności.

Binance głównym kontrahentem Bitzlatoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.