Firma audytorska Mazars zawiesza współpracę z giełdami kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Firma audytorska Mazars zawiesza współpracę z giełdami kryptowalut

Redaktor: Michał Misiura
firma audytorska mazars kończy współpracę z binance i giełdami kryptowalut

Mazars, firma audytorska współpracująca z Binance i innymi giełdami kryptowalut w zakresie potwierdzeń proof-of-reserves, wstrzymała wszystkie prace dla klientów kryptowalutowych. Takie informacje podała giełda Binance.


Firma Mazars poinformowała, że tymczasowo wstrzyma swoją współpracę ze wszystkimi klientami kryptowalutowymi na całym świecie, do których zaliczają się m.in. Crypto.com, KuCoin i Binance. Niestety oznacza to, że obecnie nie będziemy mogli współpracować z Mazars – powiedział rzecznik Binance. O zawieszeniu współpracy informował wcześniej serwis Bloomberg.

Firma audytorska przeprowadziła ocenę proof-of-reserves dla Binance w tym miesiącu, stwierdzając, że jej rezerwy bitcoinów były zabezpieczone w kwocie wyższej niż wymagana. Obecnie łącze do raportu na stronie Mazars już nie działa.

Mazars stwierdziła również, że rezerwy BTC, ETH, USDT i USDC firmy KuCoin były zabezpieczone w kwocie wyższej niż wymagana. Ten raport również nie jest już dostępny. Ocena firmy Mazars dotycząca rezerw Crypto.com wykazała, że są one w pełni zabezpieczone w stosunku 1:1.

Informacja powoduje spadek wartości tokenów giełdowych

Giełdy kryptowalutowe znalazły się pod presją użytkowników, którzy domagali się przedstawienia dowodów rezerw w następstwie upadku giełdy FTX, która była jedną z wiodących platform wymiany. FTX zbankrutowała w zeszłym miesiącu, a jej były dyrektor generalny Sam Bankman-Fried obecnie przebywa w areszcie na Bahamach pod zarzutem m.in. oszustwa finansowego i zmowy w celu prania pieniędzy.

Wycena Binance Coin (BNB) spadła po ogłoszeniu tej informacji. W ciągu ostatnich 24 godzin token Binance stracił około 5% wartości, według danych CoinGecko. CRO giełdy Crypto.com stracił 3,9%, a rodzimy token KuCoin (KCS) około 2,5%.

firma audytorska mazars kończy współpracę z binance i giełdami kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.