Upadek Terra vs FTX: Co mówi Chainalysis? | Wiadomości | CrypS.

Upadek Terra vs FTX: Co mówi Chainalysis?

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
chainalysis raport za 2022 o pump and dump

Upadek ekosystemu Terra, a także bankructwo Celsius Network i Three Arrows Capital doprowadziły do większych zrealizowanych strat niż te poniesione po upadku FTX. Do takiego wniosku doszła firma Chainalysis.


Straty zrealizowane po upadku giełdy Sama Bankmana-Frieda wyniosły 9 mld USD, natomiast wpływ upadków Terra oraz duetu Celsius i Three Arrows Capital szacowany jest odpowiednio na 20,5 mld USD i 33 mld USD. Eksperci podkreślają:

Najcięższe” wydarzenia z 2022 roku na rynku kryptowalut miały już miejsce do czasu fiaska FTX.

Największe straty na rynku kryptowalut 2022 - Chainalysis
Największe straty na rynku kryptowalut 2022 – Chainalysis

Wcześniej analitycy Glassnode stwierdzili, że dynamika zrealizowanych strat poszła w dół, podczas gdy nastąpiła pozytywna zmiana w aktywności on-chain.

Pod koniec listopada wskaźniki sieciowe ujawniały paniczne nastroje inwestorów i kapitulację górników, świadcząc o tym, że rynek kryptowalut nie osiągnął jeszcze tzw. dna, czyli najniższego poziomu cenowego podczas aktualnej bessy.

chainalysis raport za 2022 o pump and dumpreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.