Sam Bankman-Fried obciążony zeznaniami Caroline Ellison?

Sam Bankman-Fried obciążony zeznaniami Caroline Ellison? Jego ex ma w tym interes

Anna Sutowicz
Caroline Ellison była SBF prawdopodobnie współpracuje z federalnymi

Była dziewczyna Sama Bankmana-Frieda, Caroline Ellison mogła być jedną z pierwszych osób, które zwróciły się przeciwko niemu i pomogły prokuratorom.


Caroline Ellison prawdopodobnie współpracuje z organami federalnymi przeciwko swojemu byłemu chłopakowi i założycielowi FTX, Samowi Bankman-Friedowi. Użytkownicy Twittera twierdzą, że widziano ją w Nowym Jorku, kiedy składała zamówienie w kawiarni znajdującej się w pobliżu biura prokuratora generalnego i biura FBI. Zdjęcia doprowadziły do spekulacji, że Ellison może szukać porozumienia z władzami. Jest nazywana kluczową postacią w sprawie, ponieważ w pewnym momencie była dyrektorem generalnym funduszu hedgingowego Alameda Research.

Howard Fischer, były prawnik Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) powiedział, że byłoby to w jej interesie:

Ona miałaby jedną z największych motywacji do współpracy, ponieważ wydaje się prawdopodobne, że Bankman-Fried w swoich staraniach, aby uniewinnić siebie, będzie próbował ją oskarżyć.

Caroline Ellison donosi na Sama Bankmana-Frieda?

Fischer twierdzi, że szybkość wniesienia aktu oskarżenia i szeroki zakres zarzutów przeciwko założycielowi FTX oznacza, że “ktoś stosunkowo wysoki rangą współpracuje z władzami federalnymi w zamian za złagodzenie kary za własne potencjalne wykroczenia”:

Możliwe, że publiczne tournée Bankmana-Frieda, podczas którego wielokrotnie zrzekał się on wiedzy o – lub odpowiedzialności za – niewłaściwe zarządzanie lub kradzież aktywów klientów, wywołało u starszych pracowników obawy, że będzie zrzucał winę na nich. (…) Często pierwszy przy stole dostaje najbardziej łagodne traktowanie, więc mądrze jest zwrócić się, zanim inni będą mieli na to szansę.

Moira Penza, była prokurator federalna ze Wschodniego Dystryktu Nowego Jorku, także twierdzi, że Ellison może mieć wyraźną motywację do współpracy:

Dla kogoś takiego jak Ellison, który był w wewnętrznym kręgu SBF i który już publicznie się w to wplątał, istnieje silna zachęta do wczesnej współpracy.

Prokurator USA z Manhattanu, Damian Williams, ujawnił we wtorek, że niektórzy domniemani wspólnicy Bankmana-Frieda zwrócili się przeciwko niemu. Zapytany o to, kto współpracował, Williams powiedział, że nie może udzielić takiej informacji.

Sam Bankman-Fried został aresztowany w poniedziałek na Bahamach i zostanie w areszcie do 8 lutego. Departament Sprawiedliwości USA wniósł wobec niego oficjalne zarzuty związane z oszustwem, praniem pieniędzy i udziałem w spisku. Grozi mu maksymalna kara 115 lat pozbawienia wolności.

Caroline Ellison była SBF prawdopodobnie współpracuje z federalnymireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.