Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [27.04.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [27.04.2023]

Redaktor: Michał Misiura
kurs kryptowalut 27 kwietnia 2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 27 kwietnia 2023 roku


Spis treści:


Kolejny bank z problemami. Tym razem First Republic Bank

First Republic Bank może zostać zamknięty przez władze federalne. Instytucja opublikowała raport finansowy za I kwartał. Jak się okazuje, tylko w marcu klienci wycofali z banku około 100 miliardów dolarów. Akcje First Republis odnotowały ponad 50-procentowy spadek.

Czytaj więcej: Kolejny bank z problemami. Tym razem First Republic Bank


Bitcoin zużywa 240 razy więcej energii niż Ethereum na PoS

Według Centrum Badawczego Uniwersytetu w Cambridge, całkowite zużycie energii sieci Ethereum w latach 2015-2022 wynosiło 58,26 TWh. Po przejściu na mechanizm konsensusu PoS, roczna równoważna liczba spadła o 99%. Tymczasem całkowite zużycie energii sieci Bitcoina wynosi 132,19 (wskaźnik CBNSI).

Czytaj więcej: Bitcoin zużywa 240 razy więcej energii niż Ethereum na PoS


Kryptowaluty zabrały traderów na przejażdżkę rollercoasterem

Bitcoin spadł wczoraj z okolicy 30 000 $ do 27 800 $. Część komentatorów wskazuje, że zamieszanie wywołała (nieprawdziwa) informacja podana przez Arkham Intelligence, według której amerykańskie władze miały przenieść bitcoiny odzyskane z upadłej giełdy Mt.Gox (w domyśle, żeby je sprzedać). W rezultacie dobowe likwidacje pozycji z dźwignią sięgały w pewnym momencie 360 mln dolarów.

Czytaj więcej: Kryptowaluty zabrały traderów na przejażdżkę rollercoasterem. 360 mln $ strat


CEO Binance na liście najbogatszych Bloomberga

CEO Binance, Changpeng „CZ” Zhao, zajął trzecie miejsce na liście najbogatszych ludzi związanych z nowymi finansowami, stworzonej przez Bloomberg. Autorzy zestawienia przypisali mu fortunę wielkości 28 miliardów dolarów. Sam zainteresowany zaprzeczył tym doniesieniom, stwierdzając, że posiada dużo mniejszy majątek.

Czytaj więcej: CEO Binance na liście najbogatszych Bloomberga. „Nie mam 28 mld $”


Avalanche (AVAX) wdrożył hard fork Cortina

25 kwietnia zespół platformy Avalanche z powodzeniem aktywował hardfork Cortina w głównej sieci. Aktualizacja pozwoliła na migrację jednego z trzech głównych blockchainów platformy, X-Chain, do silnika konsensusu Snowman++. Dzięki temu zintegrowano m.in. usługę Avalanche Warp Messaging, realizację złożonych transakcji oraz szersze wsparcie dla giełd.

Czytaj więcej: Avalanche (AVAX) wdrożył hard fork Cortina


68-latek z Zabrza kradł prąd do kopania kryptowalut

Zabrzanin, który kopał kryptowaluty, korzystając z darmowego źródełka prądu, może mieć duże nieprzyjemności. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Będzie musiał także zapłacić rachunki za zużytą energię elektryczną.

Czytaj więcej: 68-latek z Zabrza kradł prąd do kopania kryptowalut


Puma wypuści sneakersy z NFT

Producent odzieży sportowej Puma zapowiedział kolekcję sneakersów NFT stworzoną we współpracy z cyfrowym artystą Wagmi-san i sklepem 10KTF.


Solana integruje ChatGPT

Solana Labs, firma stojąca za rozwojem blockchaina o tej samej nazwie, stworzyła podstawową implementację open-source’owej wtyczki dla chatbota ChatGPT, która umożliwia interakcję z siecią.

Użytkownicy będą mogli sprawdzać salda portfeli, przekazywać tokeny i dokonywać zakupów NFT za pośrednictwem sieci neuronowej. Dla programistów chcących przetestować oprogramowanie i uruchomić własną wersję, kod został opublikowany na GitHubie.


Binance.US pozwala na tworzenie domen Web3 za darmo

Klienci amerykańskiego ramienia giełdy Binance będą mogli wkrótce tworzyć zdecentralizowane domeny. Firma nawiązała w tym celu współpracę z Unstoppable Domains i Polygon.


Portfel Phantom doda wsparcie dla Ethereum i Polygon

Portfel kryptowalutowy Phantom zacznie wspierać blockchainy Ethereum i Polygon. Brandon Millman, dyrektor generalny i współzałożyciel stojącej za nim firmy, powiedział, że integracja będzie dostępna dla 3 milionów użytkowników.

Wsparcie dla Ethereum i Polygon pozwoli użytkownikom przesyłać cyfrowe aktywa za pośrednictwem blockchainów i aplikacji cyfrowych, takich jak Uniswap i Aave, a także rynków NFT, takich jak Blur i OpenSea. Ponadto klienci będą mogli handlować, przechowywać krypto i wchodzić w interakcje na wszystkich trzech blockchainach. –> źródło: The Block


Były pracownik Coinbase prosi o skrócenie kary więzienia do 10 miesięcy

Były kierownik produktu Coinbase Ishaan Wahi złożył kolejny wniosek w swojej sprawie sądowej. Prosi on o nałożenie kary pozbawienia wolności nieprzekraczającej 10 miesięcy. Przypomnijmy, że mężczyzna jest oskarżony o insider trading. Informował on swojego brata o nadchodzących notowaniach, aby ten mógł kupić tokeny i zarobić na wzroście kursu.

Następna rozprawa sądowa odbędzie się 9 maja w Nowym Jorku. Oczekuje się, że podczas posiedzenia wydany zostanie ostateczny wyrok. Będzie to jeden z pierwszych realnych wyroków za insider trading w kryptowalutach.


MetaMask Swaps zintegrował protokół OpenOcean

MetaMask Swaps zintegrował agregator DEX firmy OpenOcean. OpenOcean obsługuje obecnie sieci Ethereum, BSC, Polygon, Avalanche, Arbitrum i Optimism.


Gary Gensler miał dawniej zupełnie inne spojrzenie na kryptowaluty

W 2018 roku profesor Gary Gensler prowadził kurs dla studentów MIT o nazwie Blockchain and Money. Podczas jednego z wykładów obecny przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) otwarcie stwierdził, że większość kryptowalut nie jest papierami wartościowymi.

Film z wykładu jest dostępny w serwisie YouTube. Zarówno w nim, jak i w kolejnej sesji, Gensler porusza temat ICO (initial public offerings) kryptowalut:

Tak więc wiemy już, że w USA i w innych jurysdykcjach trzy czwarte rynku to nie ICO lub to, co możemy nazwać papierami wartościowymi. Jest to również widoczne w Kanadzie i na Tajwanie, gdzie stosuje się test Howeya. Tak więc trzy czwarte rynku to nie są papiery wartościowe. To po prostu towary lub gotówka.


ARK i 21Shares składają kolejny wniosek o zatwierdzenie bitcoinowego ETF-u

Firma zarządzająca aktywami ARK Invest i kryptowalutowy ETP 21Shares złożyły trzeci wspólny wniosek o uruchomienie opartego na bitcoinie funduszu ETF. Inicjatywa ma zapewnić ochronę dla amerykańskich inwestorów, która “obecnie nie istnieje”. Produkt ARK i 21Shares (symbol: ARKB), śledzi cenę pierwotnej kryptowaluty mierzoną przez indeks S&P Bitcoin. –> źródło: Bloomberg


Zuckerberg nadal stawia na metaverse, ale patrzy też na AI

Szef Meta Platforms nie zamierza rezygnować z planów związanych z metaversem pomimo, że oddział jego spółki, który zajmuje się ich realizacją, odnotował w zeszłym kwartale stratę operacyjną w wysokości prawie 4 mld dolarów. Zuckerbeg zaprzeczył tym samym pogłoskom o przenoszeniu uwagi firmy na inne obszary. ” Od lat skupiamy się zarówno na sztucznej inteligencji, jak i na metaverse i nadal będziemy koncentrować się na obu” – skomentował. –> źródło: The Block

kurs kryptowalut 27 kwietnia 2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.