Avalanche (AVAX) wdrożył hard fork Cortina | Wiadomości | CrypS.

Avalanche (AVAX) wdrożył hard fork Cortina

Redaktor: Michał Misiura
avalanche avax

25 kwietnia zespół platformy Avalanche z powodzeniem aktywował hard fork Cortina w głównej sieci. Modernizacja obejmowała migrację jednego z trzech głównych blockchainów platformy, X-Chain, do silnika konsensusu Snowman++. Zapewniło to integrację usługi Avalanche Warp Messaging, realizację złożonych transakcji oraz szersze wsparcie dla giełd.


Protokół X-Chain, który umożliwia transakcje aktywami, wykorzystuje koncepcję skierowanego grafu acyklicznego (DAG). To sprawia, że trudno jest go połączyć z w pełni zwalidowanymi blockchainami, takimi jak Bitcoin i Ethereum, a także podobnymi podsieciami Avalanche.

Hard fork Cortina umożliwia wdrożenie “linearyzacji” potwierdzenia transakcji w X-Chain, aby rozwiązać problem i ułatwić giełdom kryptowalutowym obsługę Avalanche. Inne funkcje aktywowane przez aktualizację to:

  • Wiązana dystrybucja nagród dla walidatorów;
  • Wzrost limitu gazu na blockchainie sieci inteligentnych kontraktów C-Chain z 8 milionów do 15 milionów, aby umożliwić wdrożenie bardziej zaawansowanych dappów.

Wall Street testuje Avalanche

Niedawno grupa firm z Wall Street, w tym T. Rowe Price Associates, WisdomTree, Wellington Management i Cumberland, ogłosiła testowanie podsieci Evergreen na Avalanche dla transakcji walutowych on-chain. Będą one korzystać z testowej sieci Spruce.

Spruce jest przeznaczony dla instytucji do interakcji z publiczną infrastrukturą blockchain. Zastosowanie tokenów testowych pozwala wypróbować funkcjonalność Evergreen bez narażania kapitału na ryzyko.

avalanche avax



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.