Kryptowaluty zabrały traderów na przejażdżkę rollercoasterem. 360 mln $ strat | Wiadomości | CrypS.

Kryptowaluty zabrały traderów na przejażdżkę rollercoasterem. 360 mln $ strat

Jacek Walewski
btc

Nagła korekta kursu bitcoina (BTC) spowodowała, że w ciągu ostatnich 24 godzin doszło na rynku do likwidacji pozycji o łącznej wartości 360 mln USD.


Krwawa łaźnia – kurs bitcoina mocno spadł

Na samej giełdzie OKX zarejestrowano ponad 52 milionów USD w likwidacjach kontraktów futures na bitcoiny. Z kolei na Binance było to 38 milionów USD. Największe pojedyncze zlecenie likwidacyjne miało miejsce na BitMEX. Mowa o transakcji bitcoin/tether o wartości 6 milionów USD.

Wszystko było pokłosiem tego, co działo się na wykresie głównej kryptowaluty. Po informacji o tym, że kolejny bank w USA – First Republic Bank – może wkrótce upaść, bowiem klienci wypłacili z niego w niecały miesiąc ponad 100 mld USD. Akcje banku pikowały. W tym samym czasie kurs bitcoina wspiął się na poziom 30 000 USD. Niedługo potem rozpoczęła się jednak nagła wyprzedaż, która sprawiła, że cena spadła do poziomu ok. 27 800 USD.

Dlaczego kurs BTC spadł?

Dlaczego jednak BTC zaczął nagle tanieć? I to do tego w momencie, gdy cena mogłaby mocno rosnąć? Wszystko było efektem pogłosek o tym, że z portfeli BTC kontrolowanych przez rząd USA i należących do upadłej w 2014 r. giełdy kryptowalut Mt. Gox zaczęto wysyłać środki – domyślnie na giełdy. Takie alerty zostały błędnie wysłane do jej klientów przez firmę Arkham Intelligence. Jak łatwo można było sprawdzić, wspomniane środki nie były ruszane.

Samo Arkham broniło się potem, że ten fake news nie spowodował wyprzedaży, ta zaczęła się trochę wcześniej, niż jej alerty były rozsyłane.

Od tego czasu bitcoin częściowo odrobił wczorajsze straty. Obecnie 1 BTC kosztuje ok. 29 000 USD, co oznacza, że kurs znajduje się na niemal tym samym pułapie co wczoraj i 7 dni temu. Nastroje pozostają dobre. Indeks strachu i chciwości BTC pokazuje 59, co oznacza chciwość inwestorów.

Ether kosztuje 1885 USD, co przekłada się na 3-procentowy spadek w skali 7 dni i 1-procentową korektę od wczoraj. Nastroje inwestorów kryptowaluty Ethereum także pozostają dość dobre. Ethereum Fear and Greed Index wynosi 52, co oznacza neutralne nastawienie do ETH.

btcreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.