68-latek z Zabrza kradł prąd do kopania kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

68-latek z Zabrza kradł prąd do kopania kryptowalut

Redaktor: Michał Misiura
emeryt z zabrza kopał kryptowaluty i nie płacił za prąd

Kopanie kryptowalut przy obecnych cenach energii elektrycznej to zajęcie niosące za sobą coraz większe koszty. Z tego powodu nie brakuje przypadków, w których górnicy kryptowalutowi próbują „ułatwić” sobie wydobycie i szukają „darmowych” źródeł energii.


Komenda Miejska Policji w Zabrzu poinformowała, że współpracuje w takich sprawach z przedstawicielami firmy energetycznej, a efektem jest ujawnianie kolejnych przypadków nielegalnych podłączeń energii elektrycznej. W ubiegły piątek policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zabrzańskiej komendy złożyli wizytę 68-latkowi, który przyłączył się do instalacji elektrycznej, pomijając urządzenia pomiarowe. Mężczyzna kradł prąd, który zapewniał energię koparce kryptowalut.

Wydobywanie kryptowalut wymaga nieustannej pracy potężnych komputerów, co przekłada się na bardzo duże zużycie energii. Im większa kopalnia kryptowalut, tym wyższy jest próg wejścia w branżę kryptowalutową w takiej formie. Koszty są większe, jeśli nie mamy własnych, bardzo wydajnych źródeł energii odnawialnej. 68-latek odpowie teraz za kradzież energii elektrycznej i poza koniecznością uregulowania ogromnych kosztów zużytego prądu może również otrzymać karę do 5 lat pozbawiania wolności.

odkryte koparki kryptowalut 68-latka z zabrza
Źródło: Śląska Policja Zabrze

Policja przypomina, że kradzież prądu jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5. Trzeba się również liczyć z koniecznością uregulowania naliczonych przez dostawcę opłat za nielegalny pobór, które mogą wynosić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Poza tym nielegalne podłączenie stwarza realne zagrożenie pożarowe oraz ryzyko porażenia prądem.

emeryt z zabrza kopał kryptowaluty i nie płacił za prądreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.