Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [20.09.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [20.09.2022]

Autor: Redakcja
Redaktor: Michał Misiura
podsumowanie dnia na rynku kryptowalut 20.09.2022

Kryptowaluty & blockchain, newsy z 20 września

Spis treści:


MyMetaverse wdrożyło NFT na serwerach Minecrafta i GTA 5

Firma MyMetaverse zintegrowała niewymienne tokeny (NFT) z własnymi serwerami Minecraft i Grand Theft Auto 5. Wcześniej deweloper Minecrafta, Mojang Studios, powiedział, że nie „wspiera ani nie pozwala” na integrację blockchaina i NFT w grze.

Czytaj więcej: MyMetaverse wdrożyło NFT na serwerach Minecrafta i GTA 5


Prawie 20% bloków w nowym Ethereum jest tworzonych przy użyciu MEV-boost

18% bloków w sieci Ethereum zostało wygenerowanych przy użyciu MEV, zapewniając walidatorom dodatkową nagrodę za staking.

Deweloper Elias Simos uzyskał te wyniki po przeanalizowaniu pierwszych 24 500 bloków od czasu The Merge. Dzięki MEV-boost, korzystający z niego walidatorzy byli w stanie wygenerować 122% więcej przychodów. Wygenerowane przez nich bloki zawierały o 41,4% więcej transakcji.

Na dodatek MEV-boost wyeliminował puste i brakujące bloki. Wśród tych walidatorów, którzy nie korzystali z tej funkcjonalności, analityk znalazł je odpowiednio w 1,2% i 1,5% przypadków.

Czytaj więcej: Prawie 20% bloków w nowym Ethereum jest tworzonych przy użyciu MEV-boost


Nasdaq wprowadza usługę kryptowalutową skupioną na inwestorach instytucjonalnych

Liczący sobie pół wieku gigant usług finansowych ogłosił dziś powstanie nowej jednostki dedykowanej rozwijającej się branży kryptowalut. Nazywa się ona Nasdaq Digital Assets i ma na celu usprawnić wejście na rynek inwestorom intytucjonalnym. –> źródło: CryptoPotato


MicroStrategy kupiło 301 BTC

Największy posiadacz korporacyjny BTC – MicroStrategy – pozostał wierny swoim słowom, dokonując dzisiaj kolejnego zakupu bitcoinów. Firma nabyła 301 monet w średniej cenie poniżej 20 000 dolarów i zaokrągliła swój cały portfel do 130 000 BTC.


Emisja ETH spadła o 92%

W ciągu czterech dni po przejściu Ethereum na algorytm konsensusu Proof-of-Stake, dzienna emisja monet spadła o 92,87% z 48 400 ETH do 3 893 ETH. Takimi obliczeniami podzieliła się firma analityczna Glassnode.


Wintermute zhackowane na 160 mln USD

Animator rynku Wintermute stracił aktywa o wartości 160 mln USD w wyniku ataku hakerskiego. CEO platformy, Evgeny Gaevoy, podkreślił, że atak był wymierzony w działalność DeFi. Według jego informacji, moduły OTC i CEX działają jak dotychczas.

Czytaj więcej: Wintermute zhackowane na 160 mln USD


Sieć Ethereum podlega w całości pod prawo USA – uważa SEC

To jeszcze żaden precedens prawny, ale Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) stwierdziła, że Ethereum podlega pod jurysdykcję Stanów Zjednoczonych, ponieważ “węzły ETH są skupione w USA gęściej niż w jakimkolwiek innym kraju”.

Opinia SEC została przemycona w pozwie przeciwko kryptowalutowemu influencerowi. Nie ma jednak większego znaczenia dla tej sprawy ani nie jest wiążąca prawnie. Chodzi o zarzuty wobec Iana Balina, który zdaniem Komisji, promował tokeny STRK, uznane za niezarejestrowane papiery wartościowe.

Czytaj więcej: Sieć Ethereum podlega w całości pod prawo USA – uważa SEC


Emitent tokenów SPRK odda inwestorom 35 mln USD z ICO

SEC ogłosiło podpisanie ugody ze Sparkster, emitentem tokenów SPRK, w ramach której spółka musi zwrócić inwestorom środki zebrane podczas ICO z 2018 roku. Do wypłaty trafi 35 mln dolarów. SEC uznało, że zbiórka naruszyła amerykańskie prawo dotyczące emisji papierów wartościowych. Komisja oskarżyła także influencera Iana Balina, który promował SPRK.

Czytaj więcej: Emitent tokenów SPRK odda inwestorom 35 mln USD z ICO


Goldman Sachs przewiduje ryzyko dalszego spadku ceny BTC

Sekwencja ostrzeżeń makroekonomicznych, publikowanych przez Goldman Sachs, wskazuje na ryzyko, że bitcoin nie osiągnął jeszcze dołka w trwającej bessie. Według ekonomistów banku, Fed szykuje się do podwyżki stóp procentowych o 0,75%, co tylko pogorszy sytuację na rynkach. Co więcej, jak wskazują dane Coinglass, większość traderów opcji na BTC obstawia, że do końca roku ceny kryptowaluty spadną aż do obszaru 10 000-12 000 USD.

Czytaj więcej: Goldman Sachs przewiduje ryzyko dalszego spadku ceny BTC

Opcje BTC wygasające z końcem roku - źródło: Glassnode
Opcje BTC wygasające z końcem roku – źródło: Glassnode

WazirX zdejmuje USDC i przekonwertuje je na BUSD

WazirX będące największą indyjską giełdą kryptowalut ogłosiło, że z dniem 26 września dokona delistingu 3 stablecoinów. Z giełdy znikną USDC firmy Circle, USDP firmy Paxos oraz TrueUSD (TUSD). Stablecoiny zostaną automatycznie przekonwertowane na tokeny Binance USD (BUSD).

W ten sposób WazirX podąża śladami giełdy Binance, na której identyczne kroki wejdą w życie 29 września. W branży kryptowalut mówi się o wzajemnych powiązaniach obu giełd. Według części głosów Binance miało wykupić indyjską platformę. Inni donoszą, że jedynie dostarcza jej swoje rozwiązania.

Czytaj więcej: WazirX zdejmuje USDC i przekonwertuje je na BUSD


Ukraina zaktualizuje ustawę o kryptowalutach na wzór UE

Jak ustalił Forklog ukraińska ustawa „O wirtualnych aktywach”, która częściowo reguluje kryptowaluty, zostanie dostosowana do przepisów MiCA, mających wejść w życie w Unii Europejskiej. Krajowa Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, Ministerstwo Rozwoju Cyfrowego oraz Narodowy Bank Ukrainy zajmują się aktualizowaniem prawa i przedstawią nowy dokument do końca 2022 r.


Coinbase wprowadza zmiany w opłatach

Największa amerykańska giełda kryptowalut wprowadziła pewne korekty w opłatach za handel na giełdzie (dotyczy osób o miesięcznym wolumenie obrotów powyżej 15 mln dolarów). Poniżej nowa oraz stara tabela prowizji Coinbase:

Stare opłaty - Coinbase
Stare opłaty – Coinbase
nowe prowizje na giełdzie coinbase
Nowe prowizje na giełdzie Coinbase
podsumowanie dnia na rynku kryptowalut 20.09.2022



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.