MyMetaverse wdrożyło NFT na serwerach Minecrafta i GTA 5 | Wiadomości | CrypS.

MyMetaverse wdrożyło NFT na serwerach Minecrafta i GTA 5

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
nft kryptowaluty automat mynft

Firma MyMetaverse zintegrowała niewymienne tokeny (NFT) z własnymi serwerami Minecraft i Grand Theft Auto 5. Taką informację podaje serwis Cointelegraph.


Wcześniej deweloper Minecrafta, Mojang Studios, powiedział, że nie “wspiera ani nie pozwala” na integrację blockchaina i NFT w grze. Dyrektor generalny MyMetaverse, Simon Kertonegoro stwierdził:

Chcieliśmy pokazać Mojangowi, że można to zrobić w sposób korzystny dla nich i dla graczy.

Według niego, firma może wdrożyć NFT na własnych serwerach bez naruszania umowy licencyjnej. Kertonegoro wyjaśnił, że MyMetaverse uczyniło “swoje najlepsze NFT” darmowymi.

Mówił też o kompatybilności NFT z Minecraftem, GTA 5 i firmowym projektem Infinity Realm. Kertonegoro wyjaśnił:

Te różne gry widzą NFT na portfelach użytkowników i dają im różne korzyści. W Minecrafcie to miecz, w GTA to samochód, a w Infinity Realm to dom.

Szef Xboxa optymistycznie nastawiony do metaverse

Przypomnijmy, że w sierpniu szef Xboxa Phil Spencer wyraził optymizm co do rozwoju wirtualnych światów. Według niego gracze działają w metaverse od przeszło 30 lat. Większość dzisiejszych gier – od World of Warcraft i Roblox po symulatory wyścigowe – oferuje bowiem trójwymiarowy świat z możliwością komunikacji.

Wcale mnie nie dziwi, że gracze nie rozumieją istoty metaverse. W końcu mamy już własnego awatara, a możemy przejść do wspólnego świata i komunikować się głosowo z ludźmi z dowolnego miejsca.

Spencer wyraził co prawda zainteresowanie rozwojem wirtualnych światów, ale jednocześnie wezwał do ostrożności w segmencie Play-to-Earn z powodu spekulacji na rynku NFT.

nft kryptowaluty automat mynftreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.