Binance kończy obsługę USDC i dwóch mniejszych stablecoinów | Wiadomości | CrypS.

Binance kończy obsługę USDC i dwóch mniejszych stablecoinów

Mariusz Przepiórka
Binance głównym kontrahentem Bitzlato

Binance, największa na świecie giełda kryptowalut pod względem wolumenu obrotu, ogłosiła, że rozpocznie automatyczną konwersję istniejących i nowych depozytów w stablecoinach USDC, USDP i TUSD na swój rodzimy BUSD – skutecznie usuwając trzy konkurencyjne tokeny.


Uzasadniając decyzję firma stwierdziła, że ten ruch zwiększy płynność i efektywność kapitałową dla użytkowników.

USDC jest drugim największym stablecoinem pod względem kapitalizacji rynkowej z wartością ok. 51 mld USD według danych CoinMarketCap. Stablecoin giełdy Binance BUSD zajmuje trzecie miejsce, ale jego kapitalizacja rynkowa wynosi 19 mld USD – mniej niż połowa kapitalizacji USDC. Ten ruch skutecznie usuwa bezpośrednią możliwość utrzymywania depozytów w USDC (oraz USDP i TUSD) dla 28 milionów użytkowników Binance.

– Nie wpłynie to na wybór wypłaty przez użytkowników: nadal będą mogli wypłacać środki w USDC, USDP i TUSD w stosunku 1:1 do ich salda konta denominowanego w BUSD – wskazała giełda Binance we wpisie informującym o tym, że zmiany wejdą w życie 29 września.

Użytkownicy będą mogli zobaczyć przekonwertowane saldo na swoich kontach w ciągu 24 godzin. Minimalna kwota dla ręcznej konwersji to 1 USDC, USDP lub TUSD. Konta z niższymi saldami automatycznie zostaną przekonwertowane na BUSD.

Giełda wskazuje również, że może zmienić listę stablecoinów kwalifikujących się do automatycznej konwersji.

Sceptyczne reakcje po decyzji Binance

Wiadomość o decyzji Binance spotkała się z dość sceptyczną reakcją. Społeczność kryptowalutowa zwróciła uwagę przede wszystkim na fakt, że Binance konwertuje konkurencyjne stablecoiny na własny BUSD.

– Monopol kryptowalutowy w pełnej krasie. Binance usunie USDC jako aktywa handlowe do 25 września, aby promować własny BUSD – napisał na Twitterze użytkownik @BloodgoodBTC. – Binance usuwa konkurencję, tak jak Google zrobił to 10 lat temu.

Dodatkowe zmiany ogłoszone przez firmę obejmują usunięcie wsparcia dla produktów USDC, USDP i TUSD, w tym handlu spot, kontraktów terminowych i pożyczek zabezpieczających. Największy stablecoin, Tether (USDT), ma kapitalizację rynkową w wysokości 67 mld USD i nadal będzie dostępny na giełdzie Binance.

Binance głównym kontrahentem Bitzlatoreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.