Stablecoin | Słownik | CrypS.

Stablecoin

Stablecoinrodzaj tokenu łączący w sobie cechy charakterystyczne dla kryptowalut i pieniędzy fiducjarnych, do najpopularniejszych zaliczany jest Tether (USDT).

Czym dokładnie jest stablecoin?

Hybrydowy charakter stabelcoinów polega na tym, że z jednej strony wykorzystują technologię blockchain, z drugiej zaś opierają się o zabezpieczenie w walutach tradycyjnych lub innych aktywach. Z technicznego punktu widzenia stablecoiny można zaliczyć do kategorii tokenów płatniczych, jednak – zgodnie z tym, co sugeruje nazwa – ich najistotniejszą właściwością jest odzwierciedlanie stałej wartości. Zapewnienie stabilności kursu zwykle osiągane jest poprzez emisję kryptowaluty w oparciu o rezerwy waluty fiducjarnej, której aktualnie dany projekt posiada w stosunku 1:1. Najpopularniejszym stablecoinem jest Tether (USDT), który odzwiercielda kurs dolara amerykańskiego ($).

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.