WazirX zdejmuje USDC i przekonwertuje je na BUSD | Wiadomości | CrypS.

WazirX zdejmuje USDC i przekonwertuje je na BUSD

Mariusz Przepiórka
usdc delisting z wazirx

19 września WazirX, jedna z wiodących indyjskich giełd kryptowalutowych, ogłosiła, że z dniem 26 września wycofuje z obrotu stablecoinóy USDC firmy Circle, USDP firmy Paxos oraz TrueUSD (TUSD). W ten sposób WazirX idzie w ślady giełdy Binance.


Zgodnie z oświadczeniem, wpłaty depozytów USDC, USDP i TUSD zostały już zawieszone. Ponadto użytkownicy będą musieli wycofać swoje środki do 5 października, lub zostaną one automatycznie przekonwertowane na BUSD tak jak zrobiła to giełda Binance.

– Automatyczna konwersja zostanie przeprowadzona najpóźniej w dniu 5 października. Po zakończeniu automatycznej konwersji użytkownicy będą mogli wypłacić USDC, USDP lub TUSD w stosunku 1:1 ze swoich sald BUSD – poinformowała giełda WazirX.

USDT firmy Tether będzie nadal obsługiwany. Według WazirX, wycofanie USDC, USDP i TUSD, ma na celu zwiększenie płynności i efektywności kapitałowej dla użytkowników. Dokładnie w taki sam sposób swoje działania tłumaczyła niedawno giełda Binance.

Binance zwiększa kapitalizację BUSD

Podobnie jak w przypadku Binance, WazirX wskazuje, że może włączyć inne znaczące stablecoiny. Giełda nie podała jednak dalszych informacji w tym zakresie. Relacje między Binance a WazirX są niejasne. Na swojej oficjalnej stronie WazirX twierdzi, że jest powiązana z grupą Binance, więc decyzja może być zgodna z interesami Binance, aby uczynić BUSD jednym z najważniejszych stablecoinów w ekosystemie.

Według niedawnych doniesień medialnych, dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao powiedział na Twitterze, że jego giełda nie „nabyła” WazirX z powodu problemów z płatnościami, więc decyzja indyjskiej giełdy nie powinna mieć nic wspólnego z interesami jego firmy, mimo że Binance oferuje usługi portfelowe dla WazirX, a także rozwiązania transakcyjne.

Należący do Circle stablecoin USDC jest jednym z największych konkurentów BUSD, stablecoina Binance. Obecnie jego kapitalizacja rynkowa wynosi prawie 50 mld USD, znacznie poniżej 67 mld USD kapitalizacji Tethera (USDT).

usdc delisting z wazirxreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.