Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [19.02.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [19.02.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 19.02.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 19 lutego 2024 r.


Spis treści:


Kurs ETH coraz bliżej 3 tys. USD

Ether w końcu odpiął wrotki i kontynuuje swój rajd w kierunku północy. Pewien analityk przedstawił swoją teorię, dlaczego to właśnie ETH będzie w stanie urosnąć bardziej od bitcoina w czasie najbliższej hossy.

Czytaj więcej: Kurs Ethereum przebił 2900 USD. Kryptowaluta w 4 miesiące urosła o prawie 90%

AI to zbawienie czy jednak zagrożenie dla działania Ethereum?

Vitalik Buterin pokłada wielkie nadzieje w sztucznej inteligencji. Pytanie tylko, czy programista aż zbyt mocno nie wierzy w potencjał AI, bowiem nie wszyscy są entuzjastami tej technologii w kwestii rozwiązywania niektórych problemów.

Czytaj więcej: Ethereum ma problem, który może rozwiązać tylko AI – sugeruje Vitalik Buterin

Kurs Worldcoina skoczył w tydzień o blisko 200%. Wzrost użytkowników o 90%

Wiele osób nie dawało szans temu projektowi, a jego pierwsze miesiące działania były okraszone wieloma kontrowersjami i problemami na tle regulacyjnym. Jednakże Worldcoin działa dalej, odnotował ważny kamień milowy, a kurs jego tokena WLD mocno poszybował na północ!

Czytaj więcej: Kurs Worldcoina wystrzelił o ponad 200% i zaliczył nowe ATH. Skąd ten skok ceny?

Tajemniczy wieloryb wypłaca prawie miliard USD w BTC z Coinbase

Ilość bitcoinów na drugiej największej na świecie giełdzie kryptowalut znalazła się na najniższym poziomie od 2015 roku. To kolejny znak potwierdzający, że nadchodzi hossa.

Czytaj więcej: Z Coinbase wypłacono prawie miliard dolarów w BTC. Podaż na giełdzie wskazuje na kolejne wzrosty bitcoina

Pamiętacie kryptowalutowe kraniki? To była świetna opcja na darmowe tysiące dolarów

Z początkiem nowego tygodnia mamy dla Was trochę historii. Dacie wiarę, że kiedyś można było zdobyć 5 BTC przy stosunkowo zerowej pracy? Człowiek mógł sobie tak klikać, klikać, klikać a coś, co dziś kosztuje ponad 50 tys. USD, wpadało na nasze adresy ot tak. Gdybyśmy wszyscy wtedy wiedzieli, jak to się wszystko potoczy.

Czytaj więcej: Bitcoin za darmo. Kraniki kryptowalut, które uczyniły z ludzi milionerów

SBF miał na swoich usługach bank, z którym nieco na lewo handlował Tetherem

No proszę, okazuje się, że SBF i spółka mają więcej na sumieniu, niż dotychczas sądzono. Co więcej, do części przekrętów, jakich dopuszczało się grono stojące za słynnym spiskiem FTX, zaproszono do “współpracy” kolejne podmioty.

Czytaj więcej: Kolejny trup z szafy FTX. SBF manipulował Tetherem


Newsy z weekendu


Giełda FixedFloat okradziona na 26 mln dolarów

Nieznani sprawcy dokonali w weekend skoku na zdecentralizowaną giełdę kryptowalut FixedFloat. Zaatakowany DEZ potwierdził, że doszło do kradzieży wielu bitcoinów i etherów, a ich platforma weszła tymczasowo w stan konserwacji

Czytaj więcej: Hakerzy znów atakują! Giełda kryptowalut okradziona na 26 milionów dolarów

Jak to policeman przeszukuje mnie, z domu nagle zwinął mi 80 BTC

Do teraz odpowiednie służby przeważnie nie wiedzą jak zareagować na liczne zgłoszenia dot. kryptowalutowych scamów i dopiero od niedawna przechodzą szkolenia odnośnie tego rynku, by w ogóle wiedzieć z czym mają do czynienia. Ten policjant okazał się być jednak doskonale poinformowany co i jak, dzięki czemu przywłaszczył sobie sporo bitcoinów. W więzieniu zapewne nie będzie przynależał do tamtejszej elity.

Czytaj więcej: Policjant ukradł 81 BTC, które należały do przestępców

Nowe szczegóły dot. cyfrowego euro nie budzą optymizmu

Ponoć nie ma obaw dotyczących prywatności użytkowników, ponoć… W każdym razie, najnowsze doniesienia wskazują m.in. na to, że EBC nie chce dopuścić do tego, by ich CBDC było konkurencyjną walutą dla pewnych instytucji oszczędnościowych. To tylko jednak część nowych szczegółów odnośnie cyfrowego euro.

Czytaj więcej: Członek zarządu Europejskiego Banku Centralnego podał szczegóły dotyczące cyfrowego euro

Circle domaga się infiltracji Tethera przez rząd USA. ZachXBT z ciętą ripostą

Giełda Coinbase i ściśle współpracujący z nią emitent stablecoinów sugerują w Kongresie, by rozprawić się z konkurencyjnymi firmami, które rzekomo wspierają przestępców w praniu pieniędzy za pomocą kryptowalut. Przedstawicielka Circle wskazywała na ich największego konkurenta, aczkolwiek zapomniała wspomnieć o kilku istotnych faktach. Gdy rywal zostawia Cię daleko w tyle, to idzie się na skargę do rządowych władz?

Czytaj więcej: Rozprawcie się z Tetherem! Apeluje Circle w Kongresie USA, a znany detektyw wytyka hipokryzję firmy

Deutsche Telekom chce zmienić smartfony

Niemiecki gigant telekomunikacyjny w Polsce działa jako T-Mobile. Firma ma szalone plany dotyczące wdrożenia AI w swoich smartfonach, co zapewne nie spodoba się wielu podmiotom. Celem jest bowiem całkowite wyeliminowanie aplikacji z tego typu urządzeń.

Czytaj więcej: Deutsche Telekom chce zmienić to, jak korzystamy ze smartfonów. Wykorzysta w tym celu AI

Wiemy, że nic nie wiemy o AI i to jest najgorsze. Debata na polskiej uczelni

Na KUL odbyło się bardzo ciekawe spotkanie naukowe dotyczące wykorzystania AI. W kwestii zagrożeń, jakie płyną z rozwoju tej technologii, zapominamy o jednym, fundamentalnym aspekcie. Fajnie, że coraz bardziej o sztucznej inteligencji rozmawia się poważnie w naszym kraju. To już kolejny ślad na to, że Polacy chcą prawdziwymi specjalistami w tym sektorze.

Czytaj więcej: AI może być dla nas zagrożeniem. I nie, nie chodzi o to, że zabierze nam pracę

Kursy kryptowalut 19.02.2024



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.