Bitcoin za darmo. Kraniki kryptowalut, które uczyniły z ludzi milionerów | CrypS.

Bitcoin za darmo. Kraniki kryptowalut, które uczyniły z ludzi milionerów

11 min
Filip Dzięciołowski

Kraniki kryptowalut Bitcoin [BTC]

Bitcoin (BTC) to najpopularniejsza na świecie kryptowaluta, której rynek jest warty ponad 4 biliony złotych (ponad 1 bilion dolarów). Poza byciem najpopularniejszą jest jednak również najdroższą z cyfrowych aktywów, a chcąc wejść w posiadanie pojedynczych części bitcoina, musimy zapłacić ponad 200 tysięcy złotych! Jak się jednak okazuje istnieją sposoby, aby zdobyć go – a przynajmniej jego cząstkę – całkowicie za darmo.

Jednym z przyjemniejszych sposobów zarabiania bitcoinów są tak zwane kraniki kryptowalut (z ang. crypto faucets). Chociaż może wydawać się, że czas ich świetności już minął, to tak naprawdę w dalszym ciągu cieszą się sporą popularnością w Internecie, a za ich pomocą można stać się posiadaczem nie tylko bitcoina, ale dziesiątek różnych innych – mniej lub bardziej – popularnych kryptowalut.

W tym artykule chcemy zabrać Cię w podróż do fascynującego świata kraników kryptowalut. Wyjaśnimy, czym są i jak działają, przedstawimy pokrótce ich historię, omówimy bezpieczeństwo i rentowność oraz ocenimy obecną kondycję i przyszłość tej specyficznej niszy rynku cyfrowych aktywów. 

Spis treści:


Co to kranik kryptowalut? Jak działa?

Kraniki kryptowalut to strony internetowe lub aplikacje, które nagradzają użytkowników niewielkimi ilościami satoshi (czyli części podzielnych bitcoina) zwykle w zamian za wykonywanie prostych zadań, takich jak rozwiązywanie zabezpieczeń typu captcha, oglądanie reklam, granie w gry lub polecanie ich innym użytkowników. Kranik bitcoin jest w głównej mierze narzędziem marketingowym, bowiem ma za zadanie przycięcie nowych użytkowników do danej platformy i wygenerować przychody od reklamodawców lub sponsorów.

Termin „kranik” pochodzi od analogii do kapiącej wody. Użytkownicy zbierają pojedyncze „krople” cyfrowych aktywów, mogąc ostatecznie zgromadzić większą sumę. Można by powiedzieć, że bitcoiny „skapują” wprost do ich portfeli.

Istnieją różne rodzaje kraników, w zależności od formatu, projektu i funkcji platformy. Niektóre z najczęstszych typów to:

 • Webowe: Są to strony internetowe, do których użytkownicy mogą uzyskać dostęp z dowolnej przeglądarki i urządzenia. Zwykle mają prosty interfejs i licznik czasu, który wskazuje, kiedy użytkownik może odebrać nagrodę. Niektóre przykłady to FreeBitco.in, Cointiply i Moon Bitcoin.
 • Oparte na aplikacjach: Są to aplikacje mobilne, które użytkownicy mogą pobrać i zainstalować na swoich smartfonach lub tabletach. Zwykle mają one bardziej interaktywne i angażujące funkcje, takie jak gry, quizy, ankiety itp. Niektóre przykłady to Bitcoin Blast, Bitcoin Blocks i Bitcoin Bounce.
 • Oparte na grach: Są to gry online, w które użytkownicy mogą grać i zarabiać kryptowalutę w miarę postępów. Zazwyczaj mają one bardziej wciągającą i uzależniającą rozgrywkę, taką jak łamigłówki, przygody, symulacje itp. Niektóre przykłady to Bitcoin Minetrix, Meme Kombat i Crypto Idle Miner.

Chociaż dla sceptyków idea kraników może „brzmieć zbyt pięknie, aby być prawdziwą”, to pierwsze z nich pojawiły się już ponad dziesięć lat temu i funkcjonują od tamtej pory. Niektórzy dzięki nim mieli też rzekomo możliwość stać się milionerami.

Zasada działania kraników kryptowalut na podanym przykładzie

Aby pokazać Ci zasadę działania kraników, posłużmy się przykładem strony FreeBitco.in. Jest to jeden z najdłużej działających i najpopularniejszych kranów bitcoinowych:

 • Aby zacząć zarabiać, wystarczy utworzyć konto i podać adres portfela bitcoin. Następnie co godzinę można wrócić na stronę i zagrać w prostą grę, taką jak automat do gry lub rzut kostką. Każdy może wygrać do $200 dolarów w darmowych BTC,
 • Na przykład, jeśli wyrzucisz liczbę powyżej 64 w grze w kości, zarobisz 2800 satoshis. Satoshis to ułamki bitcoina o wartości 0,00000001 BTC każdy. Zatem 2800 satoshi odpowiadałoby około 0,000028 BTC,
 • Kwota ta może się różnić, ale zwykle kończy się na kilku tysiącach satoshi na godzinę,
 • Kran bitcoinowy jest w stanie rozdawać takie kwoty, ponieważ jest finansowany przez reklamodawców płacących za wyświetlanie reklam na stronie. Im więcej użytkowników ogląda i klika reklamy, tym więcej bitcoinów kranik może z czasem rozdać.
Strona FreeBitco.in, jeden z popularniejszych i najdłużej działających kraników kryptowalut

Tak więc jako użytkownik pomagasz generować darmowe BTC po prostu grając w proste gry. Według aktualnych danych strony FreeBitco.in, skorzystało z niej ponad 53 milionów użytkowników, którzy rozegrali 146 miliardów gier. Łącznie platforma rozdała 250 tysięcy BTC, które są warte obecnie 50 miliardów złotych!

Ile można wygrać? W przypadku naszego rzutu kostką udało nam się zarobić 0,00000004 BTC, czyli około 0,002 dol.:

Nagrody w przypadku „faucetów” są raczej bardzo skromne

Poprzez zwiększanie ruchu i zaangażowania użytkowników, kraniki są w stanie rozdawać drobne ułamki wybranej kryptowaluty. Pozwala to użytkownikom zdobyć darmowe tokeny bez konieczności wydawania własnych pieniędzy.

Jednak nie wszystkie krany są sobie równe. Kraniki często są wykorzystywane przez oszustów: zamiast darmowych kryptowalut możesz więc zainfekować swój komputer lub nie otrzymać obiecanych wypłat. Właśnie dlatego należy korzystać tylko z tych, które są sprawdzone i polecane przez innych użytkowników.

Historia kraników. Za co można było zgarnąć darmowe BTC?

Gdy dowiedzieliśmy się już, czym są kraniki oraz jak działają, cofnijmy się do ich początków szukając odpowiedzi na pytanie kto był pomysłodawcą uruchomienia pierwszego w historii kranika oraz jaka była stojąca za nim motywacja.

Pierwszy kranik bitcoinowy został stworzony przez Gavina Andresena, jednego z pierwszych deweloperów i promotorów bitcoina, w 2010 roku. Ruch ten miał miejsce więc chwilę po wydobyciu pierwszych BTC, a sieć dopiero raczkowała. Uruchomił stronę bitcoinfaucet.com, która oferowała użytkownikom 5 bitcoinów (wartych wówczas około 0,01 dol.) całkowicie za darmo, tylko za odwiedzenie strony i rozwiązanie captcha (rozwiązane captcha mogą być następnie odsprzedawane innym usługodawcom, którzy chcą obchodzić ten sposób weryfikacji w Internecie).

Kran został w pełni sfinansowany przez samego Andresena, który przekazał własne bitcoiny (początkowo 1100) na rzecz projektu. Kran miał na celu promocję bitcoina, szerzenie świadomości na jego temat, a także przetestowanie sieci i oprogramowania. Patent ten stał się natychmiastowym hitem, przyciągając tysiące użytkowników, którzy byli ciekawi jego działania i chętni zdobycia darmowych bitcoinów. 

Jednak wraz ze wzrostem ceny bitcoina, kran musiał znacznie zmniejszyć ilość oferowanych BTC, aż w końcu zabrakło mu funduszy i został zamknięty w 2012 roku. 

Strona bitcoinfaucet.com posiadała niezwykle prostą budowę

Od tego czasu pojawiło się wiele innych kranów, oferujących różne ilości i rodzaje kryptowalut. 

Najpopularniejsze kraniki kryptowalut

Chociaż obecnie żaden kranik nie zaoferuje nam 5 BTC, tak jak miało to miejsce w 2010 roku, to „faucets” cały czas są popularną metodą zarabiania na reklamach oraz promowania nowych projektów kryptowalutowych. To właśnie w przypadku nowopowstających tokenów istnieje szansa na zgarnięcie największej ich ilości. Nikt nie da na jednak gwarancji, że ich wartość wzrośnie z czasem.

Poniżej przygotowaliśmy listę 5 najstarszych i najpopularniejszych kraników kryptowalut:

 • FreeBitco.in: Wspomniany już przez nas wcześniej, FreeBitcoin został uruchomiony w 2013 roku. Oferuje użytkownikom szansę na wygranie do 200 dolarów w bitcoinach co godzinę, a także udział w loteriach, zakładach i programach odsetkowych/
 • Cointiply: Uruchomiony w 2018 roku, Cointiply jest jednym z najbardziej zróżnicowanych kranów, z ponad 4 milionami zarejestrowanych użytkowników, którym wypłacił do tej pory 12 milionów dolarów. Oferuje użytkownikom możliwość zarabiania monet (które można zamienić na bitcoiny lub dogecoiny) poprzez wykonywanie zadań, oglądanie filmów, granie w gry, itp. Posiada również bonus lojalnościowy, program poleceń i codzienny jackpot.
 • FireFaucet: wspiera 13 różnych kryptowalut, oferuje szereg możliwości zarabiania i bezpośrednie wypłaty na Twój portfel kryptowalutowy. Do tej pory skorzystało z niego ponad 1 milion użytkowników i działa nieprzerwanie od 2018 roku.
 • FaucetCrypto: strona, na której będziesz mógł zdobyć 24 różne kryptowaluty oglądając reklamy, biorąc udział w ankietach i sondażach, losowaniach co 20 minut oraz pobierając konkretne gry oraz aplikacje. Kranik posiada ponad 2 miliony użytkowników, którzy zrealizowali 775 milionów zadań i wypłacili środki niemal 7 milionów razy.
 • FreeBitcoin.io: Ponad 800 tysięcy użytkowników, wypłacone niemal 1000 bitcoinów oraz 67 milionów rozegranych gier. W ramach tego kraniku musisz jedynie zagrać w bardzo prostą grę i co godzinę możesz zgarnąć do 300 dolarów w bitcoinach.

Rynek kraników zmienia się jednak bardzo dynamicznie. Przykładowo, do niedawna jednymi z popularniejszych platform były Moon Bitcoin oraz Bonus Bitcoin, które również posiadały miliony użytkowników. Zostały jednak zamknięte w 2021 roku. Chcąc być na bieżąco z tym rynkiem i móc sprawdzić, jakie kraniki kryptowalut są obecnie polecane, warto odwiedzić stronę https://bestfaucetsites.com/, która pokazuje kraniki z podziałem na konkretne kryptowaluty.

Sprawdź jakie kraniki są polecane dla kilkudziesięciu kryptowalut.

W poniższej tabeli znajdziesz listę polecanych kraników dla wybranych cyfrowych aktywów:

Kryptowaluta Jakie kraniki?
Bitcoin FreeBitco.in, Cointiply, FireFaucet, FacetCrypto, FreeBitcoin.io
Ethereum FreeEthereum, FireFaucet, AllCoins, TrustDice
Dogecoin Cointiply, Free-Doge, FireFaucet, FaucetCrypto
Monero FireFaucet, AllCoins
Litecoin Free-LTC, Cointiply, FireFaucet, FaucetCrypto
Shiba Inu FreeShibaInu
BNB FreeBinanceCoin, FireFaucet, FreeBNBCoin

Czy kraniki kryptowalutowe są bezpieczne?

Kraniki to świetny sposób na zarobienie darmowych kryptowalut, ale nie są one pozbawione ryzyka. Niektóre z potencjalnych zagrożeń związanych z korzystaniem z kranów są następujące:

 • Oszustwa: Niektóre krany mogą nakłonić użytkowników do podania swoich danych osobowych lub finansowych, takich jak hasła, adresy e-mail, adresy portfeli itp. Mogą również obiecywać nierealistycznie wysokie nagrody, natychmiastowe wypłaty lub gwarantowane zwroty.
 • Złośliwe oprogramowanie: Niektóre krany mogą zawierać złośliwe oprogramowanie, które infekuje urządzenia lub przeglądarki użytkowników, zagrażając ich bezpieczeństwu lub prywatności. Mogą również przekierowywać użytkowników na szkodliwe lub nieodpowiednie strony internetowe oraz pobierać szkodliwe pliki.
 • Hakerzy: Kraniki są podatne na cyberataki i utratę środków na rzecz hakerów lub złodziei. Mogą również nie chronić kont lub portfeli użytkowników i umożliwiać nieautoryzowany dostęp.
Zalety Wady
Pozwalają użytkownikom zarabiać darmowe kryptowaluty bez inwestowania własnych pieniędzy Nagrody są zazwyczaj bardzo małe i nie są gwarantowane
Łatwy punkt wejścia dla początkujących. Ciekawa forma nauki o kryptowalutach Ryzyko oszustwa, krany nie wypłacają środków lub infekują komputery i telefony
Brak limitów zarobków z pojedynczego kranika Zadania mogą być powtarzalne i czasochłonne
Względnie pozbawiony ryzyka sposób na eksperymentowanie z kryptowalutami Konieczność zgromadzenia dużych minimalnych kwot przed wypłatą

 

Aby uniknąć lub zminimalizować potencjalne ryzyko związane z korzystaniem z kraników, powinieneś przestrzegać kilku wskazówek. Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie listę 5 najważniejszych:

 • Analiza: Zanim zaczniesz używać jakiegokolwiek kranika, zrób dokładny research na jego temat. Sprawdź, jaką ma opinię, jak długo działa, jakie ma recenzje i oceny.
 • Opinie: Sprawdź, co mają do powiedzenia użytkownicy kraników. Dowiedz się, jakie są ich doświadczenia, sugestie itp. Szukaj obiektywnych i uczciwych opinii.
 • Zabezpieczenia: Dbaj o bezpieczeństwo swoich urządzeń i przeglądarek, z których korzystasz do używania kraników. Regularnie je aktualizuj i używaj oprogramowania antywirusowego i zapory sieciowej. Używaj mocnych i unikalnych haseł oraz włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe, jeśli jest dostępne. 
 • Weryfikacja: Nie ufaj ślepo kranikom, z których korzystasz. Sprawdzaj, czy są one autentyczne i godne zaufania. Sprawdzaj też, czy prawidłowo przyznają i przekazują nagrody. 
 • Porównanie: Nie ograniczaj się do jednego lub kilku kraników. Porównaj różne i wybierz te, które najlepiej odpowiadają twoim preferencjom, celom i oczekiwaniom. Porównaj też nagrody, funkcje, bonusy itp. różnych kraników i postaw na tych usługodawców, którzy oferują najlepszą wartość i jakość.

Korzystanie z kranów może być fajnym sposobem na zdobycie darmowej kryptowaluty, ale wymaga ostrożności i odpowiedzialności. Użytkownicy powinni być świadomi potencjalnych zagrożeń i wyzwań związanych z korzystaniem z kranów oraz przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa, aby zminimalizować ryzyko oszustwa. 

Kraniki, które uczyniły z ludzi milionerów

Jeżeli kranik taki jak FreeBiotco.in działający od ponad 10 lat rozdał swoim użytkownikom niemal 250 tysięcy BTC, można przypuszczać, że za sprawą kraników powstało kilka majątków przekraczających sumę miliona dolarów.

Niestety, w Internecie nie znajdziemy opisu historii żadnego użytkownika, któremu się to udało, pozostają nam więcej jedynie spekulacje. „Kranikowym milionerem” mogłaby zostać osoba, która:

 • Korzystała z kraników od pierwszych momentów ich uruchomienia – kiedy wypłacały najwięcej środków – na przykład 5 BTC z kranika Andresena, jest dzisiaj warte ponad 1 milion złotych.
 • Nie wydała od razu swoich kryptowalut – tylko trzymała je odpowiednio długo – na przykład w momencie, gdy w jednym momencie BTC kosztował rekordowe 69 tys. dol., trzeba byłoby posiadać niespełna 15 BTC, aby zostać milionerem.
 • Reinwestowała zarobione kryptowaluty – w myśl zasady „pieniądz rodzi pieniądz” posiadacz darmowych BTC inwestował je w kolejne kryptowaluty lub na innych rynkach, aby pomnażać swój majątek.
 • Dywersyfikowała się – korzystanie z kraników wymaga dywersyfikacji, ponieważ nagrody są zazwyczaj zróżnicowane i nieprzewidywalne. Dlatego użytkownicy nie powinni polegać na jednym lub kilku kranach, ale dołączyć do wielu różnych serwisów.

Istnieje całkiem realna szansa, że gdyby ktoś od 2010 roku regularnie korzystał z kryptowalutowych kraników przez dłuższy czas i trzymał zebrane w ten sposób bitcoiny do czasów współczesnych, mógłby zostać milionerem. Nie ma jednak żadnych potwierdzonych przypadków, że tak się stało. Pieniądz, szczególnie duży, lubi bowiem ciszę. Tym bardziej na dosyć anonimowym rynku kryptowalut.

Kraniki w 2024 roku – czy to się opłaca?

„Faucety” istnieją od ponad dekady i były świadkami kilku spektakularnych wzrostów i jeszcze mocniejszych osunięć rynku kryptowalut. Ewoluowały w tym czasie i dostosowywały się do zmieniających się potrzeb i preferencji użytkowników oraz branży. Jaki jest jednak ich obecny kraników w 2024 roku i jaka może czekać je przyszłość? Czy nadal warto korzystać z kraników, aby zarobić trochę darmowej kryptowaluty? Przekonajmy się.

Branża i rynek kraników wciąż się rozwija, ponieważ coraz więcej osób jest zainteresowanych cyfrowymi aktywami. Chociaż strona BestFaucetSites, którą wspominaliśmy wcześniej, poleca tylko kilkanaście z nich, to na rynku istnieje obecnie niemal 2000 kraników. Zgodnie z danymi serwisu Faucet Monitor, każdego dnia wypłacają one około 6 tysięcy dolarów swoim użytkownikom w nagrodach. Możesz segregować je w zależności od tokena, bilansu, wysokości wypłat i daty utworzenia.

Jedna z najbardziej obszernych list dostępnych kraników znajduje się na Faucet Monitor

Kraniki w 2024 roku i w kolejnych latach stoją przed szeregiem wyzwań, a najważniejsze z nich to konkurencja, regulacje oraz innowacyjność.

 • Konkurencja: Kraniki konkurują nie tylko między sobą, a także z innymi platformami i metodami zarabiania kryptowalut, takimi jak wydobywanie, staking, pożyczki itp. Faucety muszą oferować więcej nagród, funkcji, bonusów itp., aby przyciągnąć i zatrzymać użytkowników oraz wyróżnić się z tłumu.
 • Regulacje: Chociaż do tej pory branża kryptowalut w wielu krajach pozostawała nieregulowana, to coraz częściej firmy świadczące usługi związane z cyfrowymi aktywami – także dostawcy kraników – muszą uzyskać niezbędne licencje, aby móc prowadzić swój biznes legalnie. Powoduje to, że bariera wejścia na ten rynek będzie się podnosiła.
 • Innowacyjność: Bez innowacji i ulepszania platform, a także integracji nowych technologii sztuczna inteligencja, grywalizacja itp. kraniki mogą przegrać z konkurencją w postaci innych metod pasywnego generowania dochodu na rynku kryptowalut. 

Rentowność i trwałość kraników jest zależna od różnych czynników, takich jak cena i zmienność rynku cyfrowych aktywów, podaż i popyt użytkowników, a także reklamodawców. Ich ilość, oraz fakt, że spora część z nich funkcjonuje nieprzerwanie od kilku lat pokazuje jednak, że jak na razie branża kraników ma się całkiem dobrze.

Zalecenie Opis
Używaj kraników mądrze i odpowiedzialnie Nie oczekuj szybkiego wzbogacenia się lub sukcesu bez wysiłku. Kraniki są sposobem na uzyskanie dodatkowego dochodu, nie przepisem na bogactwo. Służą również jako narzędzie do nauki i odkrywania świata kryptowalut, ale nie zamiennik edukacji.
Korzystaj z „faucetów” selektywnie Nie angażuj się w każdy napotkany kranik. Różnią się on jakością i niezawodnością. Niektóre mogą okazać się oszustwami lub zawierać złośliwe oprogramowanie. Różnią się też nagrodami i funkcjami, więc wybieraj te, które najlepiej odpowiadają Twoim preferencjom.
Elastyczność i zróżnicowanie Nie ograniczaj się do jednego lub kilku kranów czy kryptowalut. Wykorzystuj różnorodne możliwości i opcje, jakie oferują. Bądź na bieżąco z ich zmianami i aktualizacjami, dostosowując swoją strategię.

Podsumowanie

W tym artykule szukaliśmy odpowiedzi na pytanie czym są kraniki kryptowalutowe i czy w 2024 roku są cały czas opcją, którą warto się zainteresować. Naszym zdaniem, możliwość otrzymania niewielkiej ilości kryptowalut za wykonywanie prostych zadań jest ciekawą alternatywą rozpoczęcia przygody z cyfrowymi aktywami, poznanie różnych projektów i uzyskanie dodatkowego dochodu. 

Pamiętaj jednak, że nie ma nic za darmo. Za bezpłatnymi kryptowalutami idą również potencjalne zagrożenia, oszustwa i złośliwe oprogramowanie. Co więcej, chcąc wypłacić środki będziesz musiał często uzbierać sporą sumę.

Jeśli chcesz na własnej skórze przetestować kraniki kryptowalutowe, możesz sprawdzić niektóre z popularnych i renomowanych, o których wspomnieliśmy w tym artykule. Oferują one różne sposoby zarabiania kryptowalut, od grania w gry i oglądania filmów, po poznawanie nowych projektów i przeglądanie stron internetowych.

Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się czegoś nowego o kranach kryptowalutowych. Chętnie poznamy Twoje opinie i doświadczenia. Daj znać w komentarzu!

Kraniki kryptowalut

Kraniki kryptowalut - FAQ

Czym są kraniki kryptowalut?

Kraniki kryptowalut (lub kranik bitcoin) to serwisy internetowe, które oferują darmowe kryptowaluty w zamian za wykonywanie prostych zadań, takich jak oglądanie reklam, wypełnianie ankiet czy zapraszanie znajomych.

Jak działa kranik kryptowalut?

Kraniki kryptowalut działają w ten sposób, że użytkownicy wykonują określone zadania na danej platformie, a w zamian otrzymują niewielkie ilości kryptowalut, np. bitcoinów, etherów czy innych tokenów. Zazwyczaj są to stosunkowo niewielkie kwoty, rzędu ułamków centa.

Jakie są rodzaje kraników kryptowalut?

Istnieje wiele rodzajów kraników kryptowalut. Najpopularniejsze to kraniki bitcoina oraz kraniki ethera. Inne popularne kraniki to np. Dogecoin Faucet, Dash Faucet czy Litecoin Faucet.

Czy na kranikach kryptowalut można dużo zarobić?

Zazwyczaj zyski z kraników są niewielkie, rzędu kilku-kilkunastu centów dziennie. Jednak niektóre kraniki oferują dodatkowe bonusy, możliwość zapraszania znajomych oraz programy lojalnościowe, dzięki czemu można zwiększyć swoje zyski.

Czy kraniki kryptowalut są bezpieczne?

Należy zachować ostrożność. Część kraników jest uczciwa, ale zdarzają się też oszustwa. Dlatego warto sprawdzać opinie na temat danej platformy przed rozpoczęciem korzystania.

Dla kogo są kraniki kryptowalut?

Kraniki są przede wszystkim skierowane do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze światem kryptowalut i chcą zdobyć pierwsze tokeny. Dzięki temu mogą poznać zasady działania portfeli oraz obsługi kryptowalut.

Które kraniki są godne polecenia?

Do popularnych i godnych polecenia kraników należą m.in. FreeBitcoin czy FireFaucet. Warto jednak samemu sprawdzić opinie na temat konkretnych platform.

Kto stworzył pierwszy kranik bitcoin?

Pierwszy kranik bitcoin został uruchomiony w 2010 roku przez Gavina Andresena i nazywał się “The Bitcoin Faucet”. Rozdawał on 5 BTC każdemu użytkownikowi.reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.