Kurs Worldcoina wystrzelił o ponad 200% i zaliczył nowe ATH. Skąd ten skok ceny? | Wiadomości | CrypS.

Kurs Worldcoina wystrzelił o ponad 200% i zaliczył nowe ATH. Skąd ten skok ceny?

Filip Dzięciołowski
Worldcoin ATH

Kolejny projekt, na czele którego stoi Sam Altman, cieszy się nowym sukcesem. Worldcoin może pochwalić się już 1 milionem aktywnych użytkowników swojej aplikacji. Co więcej, kurs jego natywnego tokena WRD osiągnął swoje nowe ATH po wzroście o 200% w skali miesiąca!


  • Cena tokena WLD znalazła się dziś (tj. 19 lutego) na poziomie 7,24 USD, co oznacza jego nowe ATH. W ciągu ostatniego tygodnia kryptowaluta urosła o ponad 175%,
  • Projekt ten ogłosił w sobotę, że liczba aktywnych użytkowników jego aplikacji przekroczyła pierwszy milion, co stanowi ważny kamień milowy.

Worldcoin to the Moon!

Inicjatywa, za którą stoją Alex Blanie oraz Sam Altman (ten drugi jest CEO OpenAI), od momentu jej powołania do życia w lipcu 2023 roku spotyka się z różnymi kontrowersjami i dużym sceptycyzmem ze strony organów nadzorczych.

Początki były ciężkie, bowiem kilka krajów otwarcie zakazało oferowanych przez Worldcoina praktyk, które koncentrowały się na skanowaniu gałek ocznych u ludzi, celem wykonania ich profilu biometrycznego.

Chodziło o stworzenie naszego cyfrowego ID, które byłoby pomocne przy weryfikacji tożsamości w dobie rozkwitu technologii sztucznej inteligencji oraz zalewie deepfake’ów. Osoby, które poddałyby się takiemu skanowi, otrzymują dochód pasywny w postaci natywnego tokena WLD.

W minioną sobotę, 17 lutego firma ogłosiła, że ich aplikacja mobilne “World App” przekroczyła ważny poziom 1 miliona aktywnych użytkowników. Jeszcze w listopadzie 2023 roku ich liczba wynosiła zalewnie 100 tys. osób.

Co więcej, w ostatnich dniach kurs WLD zaczął mocno rosnąć na swoim wykresie. W momencie pisania tego artykułu za jeden token tego projektu należy zapłacić 7,24 dolara, co jest równoznaczne z ATH cenowym tego aktywa.

W ciągu ostatnich 7 dni wartość rynkowa kryptowaluty skoczyła o 178%. W skali ostatnich 30 dni cena WLD skoczyła o 218%.

Wykres cenowy WLD na giełdzie OKX. Źródło: TradingView

Jak można zauważyć na powyższym wykresie cenowym, WLD rozpoczął swoją podróż na północ w dniu tak naprawdę dopiero w okolicach 16 lutego, czyli przed weekendem.

Nie jest to przypadek, bowiem w piątek informowaliśmy Was, że OpenAI, czyli firma stojąca za słynnym ChatGPT, zaprezentowała światu Sorę, czyli swój model zmieniający polecenia tekstowe w 60-sekundowe filmy.

Eksperci zajmujący się sztuczną inteligencją oraz społeczność na platformie X mocno pochwalili działania głównej firmy Sama Altmana.

Worldcoin ATHreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.