Z Coinbase wypłacono prawie miliard dolarów w BTC. Podaż na giełdzie wskazuje na kolejne wzrosty bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Z Coinbase wypłacono prawie miliard dolarów w BTC. Podaż na giełdzie wskazuje na kolejne wzrosty bitcoina

Filip Dzięciołowski
Wieloryby bitcoina wypłacają kryptowaluty z giełd

Nie od dziś wiadomo, że gdy z giełd kryptowalut traderzy wypłacają swoje aktywa, oznacza to ich bycze nastawienie wobec ich kursu w najbliższym czasie. Skoro cena wirtualnych walut ma niebawem wzrosnąć jeszcze bardziej, nie ma co trzymać ich na tego typu platformach, skoro i tak w najbliższym czasie się nie zamierza ich sprzedawać. Teraz z Coinbase pewien wieloryb przesłał prawie 1 mld USD w bitcoinie.


  • Podaż bitcoina na amerykańskiej giełdzie Coinbase znalazła się na najniższym poziomie od 2015 roku,
  • Teraz z platformy wypłynęło ponad 18 tys. bitcoinów. Pewien wieloryb wypłacił środki w dwóch transakcjach i przesłał na nowoutworzone adresy.

Pustoszejące giełdy to dobry znak

Idzie hossa na bitcoinie! Co do tego, to nikt już chyba nie powinien mieć wątpliwości, a osób czekających na korektę, która sprowadzi kurs króla kryptowalut poniżej poziomu 20 tys. USD, jest jak na lekarstwo.

Wieloryby szykują się na długoterminowy powrót byków na rynek i właśnie otrzymujemy tego kolejny przykład. Z drugiej największej giełdy kryptowalut na świecie, czyli Coinbase, wypłacono właśnie 18 484,69 bitcoinów, które przy obecnym kursie są warte 968 894 312 dolarów!

Jak informuje konto śledzące ruchy grubych ryb z rynku BTCWhaleAlert – z platformy dowodzonej przez Briana Armstronga środki te zostały wysłane w dwóch osobnych transzach. Pierwsza z nich została przetransferowana na adres o nazwie “1AyhP” i opiewała na sumę 9322 BTC o wartości 488 640 596 dolarów. Druga natomiast zawierała 9162 BTC o wartości 480 253 716, które zostały przeniesiona o portfela opisanego jako „19hJg”.

Co ciekawe, oba adresy zostały dopiero co utworzone i nie posiadają żadnej historii transakcji.

Ponadto, jak wynika z danych on-chain, na amerykańskiej giełdzie znajduje się obecnie “tylko” 390 tys. BTC. W ogólnym rozrachunku wszystkich bitcoinów na scentralizowanych giełdach kryptowalut, jest to mniej niż 2% biorąc pod uwagę całość na tego typu platformach. Dodatkowo, firma analityczna Glassnode przekazała, że udział Coinbase w akumulowaniu “cyfrowego złota” znalazł się na najniższym poziomie od 2015 roku.

Kurs bitcoina rośnie

Potwierdzeniem tego, że byki powróciły po długiej kryptozimie na rynek, jest fakt, że cena bitcoina w zeszłym tygodniu pierwszy raz od końcówki 2021 roku powróciła do poziomu ponad 50 tys. dolarów.

Co więcej, obserwujemy coraz większy popyt ze strony ulicy na BTC, a doskonałym przykładem jest sytuacja dot. uruchomionych w styczniu br. funduszy giełdowych (ETF-ów) śledzących cenę spot BTC.

W zeszłym tygodniu w ciągu jedynie 4 dni za ich pośrednictwem kupiono więcej bitcoinów niż przez całe poprzednie 4 tygodnie!

Dziś za jednego bitcoina należy zapłacić 52 418 dolarów. Oznacza to wzrost ceny tego aktywa o 9,42% w ciągu tygodnia, a w skali miesiąca o aż 25%. 

Wykres cenowy BTC na giełdzie Binance. Źródło: TradingView
Wieloryby bitcoina wypłacają kryptowaluty z giełdreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.