Deutsche Telekom chce zmienić to, jak korzystamy ze smartfonów. Wykorzysta w tym celu AI | Wiadomości | CrypS.

Deutsche Telekom chce zmienić to, jak korzystamy ze smartfonów. Wykorzysta w tym celu AI

Jacek Walewski
AI trading bot

Deutsche Telekom chce dokonać smartfonowej rewolucji. Planuje wyrzucić do kosza wszystkie aplikacje i oprzeć telefony przyszłości tylko na AI.


  • Deutsche Telekom chce usunąć ze smartfonów wszystkie aplikacje i zastąpić je sztuczną inteligencją,
  • Asystent AI ma wykonywać zadania, jakie mu zlecimy.

Deutsche Telekom chce zmienić smartfony

Deutsche Telekom ma imponujący cel. Chce wybebeszyć nasze smartfony z aplikacji. Systemy operacyjne miałyby być oparte wyłącznie na sztucznej inteligencji.

Powyższe brzmi jak efekt przesadnie owocnej burzy mózgów startupu technologicznego. Deutsche Telekom to jednak niemiecki gigant (w Polsce działa jako T-Mobile), który nie tylko świadczy usługi telekomunikacyjne, ale również stoi za produkcją smartfonów.

W ofercie ma T Phone czy T Phone Pro. Mamy więc do czynienia z graczem, którego nie powinno się bagatelizować.

Dziś Niemcy produkują głównie budżetowe smartfony. Tyle że mają o wiele większe ambicje. Podczas targów MWC 2024 w Barcelonie Deutsche Telekom wraz z Qualcomm Technologies i Brain.ai ogłosiło swój “wizjonerski koncept telefonu AI”.

O co dokładnie chodzi? O wprowadzenie do oprogramowania urządzenia asystenta AI, który “zastąpi niezliczone aplikacje na smartfonie”. Technologię projektowi zapewni Brain.ai, a moc obliczeniową, która to wszystko napędzi, chip Snapdragon 8 Gen 3 (jest już stosowany w Samsungu S24 Ultra oraz Xiaomi 14 Ultra).

Jak to działa?

Wszystko brzmi ciekawie, ale jak właściwie ma to funkcjonować? Szczegóły poznamy za pewien czas. Firma ma zaprezentować “rzeczywiste przykłady zastosowania telefonu”, które “ułatwią nam życie”. Telefon ma pomóc nam w planowaniu podróży, robieniu zakupów, tworzeniu wideo czy edycji zdjęć.

Oczywiście można domyślić się, jak taki smartfon miałby działać. Zapewne będziemy wydawać polecenie asystentowi AI, a ten wykonywał zadanie. Np. “sprawdź, bym na zdjęciu z wczoraj wyglądał na szczuplejszego, a potem opublikuj je na Facebooku”. 

Sztuczna inteligencja i tak zwane modele wielkojęzykowe (LLM) wkrótce staną się integralną częścią urządzeń mobilnych. Dzięki nim poprawimy i uprościmy życie naszych klientów. Naszą wizją jest magenta concierge dla smartfonu bez aplikacji. Prawdziwy towarzysz w życiu codziennym, który zaspokaja potrzeby i upraszcza cyfrowe życie.

– powiedział Jon Abrahamson, dyrektor ds. produktów i rozwiązań cyfrowych w Deutsche Telekom

AI trading botreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.