Hakerzy znów atakują! Giełda kryptowalut okradziona na 26 milionów dolarów | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy znów atakują! Giełda kryptowalut okradziona na 26 milionów dolarów

Filip Dzięciołowski
CoinsPaid okradzione

Hakerzy nie dają o sobie zapomnieć w branży kryptowalut i kolejny raz zaatakowali platformę z tego sektora. Tym razem celem przeprowadzonego przez nich exploita padła zdecentralizowana giełda FixFloat.


  • Dane on-chain wskazują, że z popularnego DEX-a zniknęło ponad 400 bitcoinów oraz 1700 etherów,
  • FixedFloat to dosyć popularna zdecentralizowana giełda do handlu cyfrowymi aktywami, zwłaszcza wśród amerykańskich traderów.

FixedFloat okradzione

Zespół giełdy po kilku godzinach od pojawienia się pierwszych informacji na X dotyczących problemów w jej funkcjonowaniem, potwierdził że doszło nieautoryzowanej wypłaty sporej ilości kryptowalut. Łupem napastników padły bitcoiny i ethery o łącznej wartości 26 milionów dolarów.

Początkowo twierdzono, że zauważone przez obserwatorów on-chain odpływy środków z platformy są następstwem “drobnych problemów technicznych”. Wtedy to ogłoszono, że FixeFloat musi przejść w stan konserwacji do czasu naprawy powstałych błędów.

Już wczoraj, tj. 17 lutego, wielu użytkowników giełdy zgłaszało błędy w jej działaniu. Skarżono się na to, że ich transakcje są zamrożone, a strona pokazywała brak wystarczającej ilości środków.

Jak ustalono, hakerzy wyprowadzili z platformy ponad 400 BTC o wartości około 21 milionów dolarów oraz 1700 ETH o wartości prawie 5 milionów dolarów.

Na dany moment nie jest jasne, w jaki sposób sprawcom udało się złamać zabezpieczenia platformy i przetransferować znajdujący na niej kryptowaluty na zewnętrzne adresy.

Potwierdzamy, że rzeczywiście doszło do włamania i kradzieży środków. Nie jesteśmy jeszcze gotowi, aby publicznie komentować tę sprawę, ponieważ pracujemy nad wyeliminowaniem wszystkich możliwych luk w zabezpieczeniach, poprawą bezpieczeństwa i prowadzimy dochodzenie. Wkrótce nasza usługa będzie ponownie dostępna. Szczegóły tej sprawy podamy nieco później

– napisano w oficjalnym oświadczeniu.

 

Na dany moment na głównej stronie witryny widnieje komunikat o błędzie w jej działaniu.

FixedFloat jest automatycznie działającą platformą do wymiany i handlu kryptowalutami. By korzystać z jej usług, nie jest wymagane przechodzenie weryfikacji naszej tożsamości, czyli systemu Know Your Customer (KYC).

Jak wynika ze statystyk od serwisu SEMrush, około 26% ruchu generowanego na tej giełdzie jest dziełem użytkowników ze Stanów Zjednoczonych. Giełda posiada ponadto integrację z Lightning Network, czyli popularną opcją do transferu bitcoina za pomocą warstwy 2 jego sieci.

 

CoinsPaid okradzionereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.